Попит на долари не падає, а курс може піднятися до 27 грн – експерт

3 квітня 2015, 08:13

Обмеження НБУ зараз знімати небажано, вважає фахівець

Валюта залишається чи не єдиним інструментом заощадження, зазначає експерт. Фото: ТАСС

Валюта залишається чи не єдиним інструментом заощадження, зазначає експерт. Фото: ТАСС

Не дивлячись на отримання траншу МВФ, ситуація на валютному ринку України залишається несприятливою. Такі очікування пов'язані в першу чергу із збереженням економічного спаду в країні, який не дозволяє говорити про наявність внутрішніх ресурсів для стабілізації. Про це "Сегодня.ua" повідомив розповів інформаційно-аналітичного центру FOREX CLUB в Україні Андрій Шевчишин.

При цьому, курс продажу безготівкового долара в Україні в березні знизився на 18,9% до 23,51 грн., готівкового – на 20,3% до 26,57 грн. За словами Шевчишина, в березні баланс міжбанку вирівнявся, а попит на безготівковий долар різко скоротився.

"При відносно рівній, але обмеженій пропозиції на ринку НБУ фактично зрівняв пропозицію з попитом, що дозволило курсу зміцнитися. При цьому, в першій половині березня регулятор активно викуповував валюту в резерви. ...У свою чергу офіційний готівковий ринок продовжує перебувати в забутті, оскільки діють обмеження на купівлю валюти і мінімальну суму зняття з валютного депозиту. Частина попиту, який не реалізувався продовжує задовольнятися на "чорному ринку", що формує перетоки капіталу і, відповідно, відмінності в котируваннях між готівковим і безготівковим ринком", – зазначив Шевчишин.

"Простіше регулятор пропускає на ринок тільки той попит, який відповідає пропозиції. Нереалізований же попит накопичується, і шукає варіанти схемної реалізації на сірому й чорному валютних ринках. Зняття обмежень на валютних ринках зараз небезпечне черговим зривом хиткого балансу", – резюмував експерт.

Реклама

Крім того, попит на валюту в Україні завищений через проблеми з розміщенням заощаджень. "Чистка банківського сектору утримує населення від розміщення як валютних, так і гривневих депозитів. Купівля золота також пов'язана з обмеженнями. Фондовий ринок України, незважаючи на великі перспективи, також не приніс інвесторам необхідної прибутковості. У підсумку, валюта стає альтернативною тихою гаванню для заощадження власних коштів", – пояснює Шевчишин.

Прогоноз . Аналітики розглядають кілька сценаріїв розвитку ситуації на валютному ринку України в квітні:

Реклама

Оптимістичний . Передбачається, що вплив дестабілізуючих факторів буде мінімізовано. "Тобто – будуть досягнуті домовленості хоча б по окремих елементах реструктуризації боргу, і до кінця місяця в іноземних інвесторів буде більше інтересу до запланованої донорської конференції. При цьому, перемир'я в Донбасі буде дотримуватися. У такому випадку, спираючись на припущення збереження НБУ адміністративного стримування, міжбанківський валютний ринок може провести квітень у відносно стабільному стані на відмітках 22,5-23,5 грн, з можливими короткостроковими сплесками до 24,5 грн, у разі доступу частини відкладеного попиту на ринок. Курс продажу готівкового долара також буде утримуватися в діапазоні 26-27,5 грн за долар", – перерахував Шевчишин.

Базовий . Курс продажу безготівкового долара США в квітні втримається поблизу відміток 26-27,5 грн. На готівковому ринку збережеться широкий спред між ціною купівлі та продажу.

Песимістичний . "Негативний сценарій можна розділити на дві частини. Це або стримана контрольована девальвація, або черговий девальваційний піку", – говорить експерт. При цьому, за його словами, контрольована девальвація буде вирівнювати курси готівкового та безготівкового ринків, і рух буде незначним: на міжбанку 25-25,5 грн за долар, на готівковому ринку – 26,5-27,5 грн. "У той же час, "девальваційне піке" – це сценарій, в якому можуть скластися всі фактори "проти" України: відновлення активних військових дій в Донбасі, зрив реструктуризації, гальмування реформ або їх саботаж, ослаблення західної підтримки. В таких умовах готівковий курс стрімко може вирости, а міжбанк може перейти в ручне управління", – прогнозує спеціаліст.

Нагадаємо, Нинішній курс національної валюти в Міністерстві фінансів України вважають "нормальним".

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти