"Куплю квартиру за Bitcoin": чи готовий ринок України до криптовалютних угод

29 липня 2018, 02:00

Шагінян Тетяна

Можливий обмін з занесенням до держреєстру і ризиками

Ринок нерухомості в Україніоживає – виростають житлові квартали з висоток. Активно розвивається в світі і ринок альтернативних грошей – криптовалюти. І якщо в Японії вже активно укладаються угоди купівлі-продажу, то в Україні вперше офіційно була куплена квартира за електронні гроші восени минулого року. Це була також перша в світі подібна трансатлантична операція: продавець, Марк Гінзбург, живе в Нью-Йорку, а нерухомість продавав в Києві. Квартиру обміняли на криптовалюту Ethereum, використовуючи для угоди смарт-контракт блокчейну Ethereum – системи, що дозволяє працювати з електронними грошима. У віртуальних грошах сума угоди дорівнювала 212,5 ETH (грошова одиниця), що еквівалентно $ 60 тис.

Заразподібнихугодвідбуваєтьсявсебільше,імивирішилирозібратися,наскількиреально,аголовне-законносьогоднікупитиквартирузаелектроннігроші.Про ценамрозповівCEOагентстваз продажужитлаКиєваCreators.cityВалентинЄременкоіпредставниккомпанії,якасупроводжувала"електроннуугоду",керівникПрактикисупроводубізнесуАТJuscutumАллаЦімановська.

Чи готовий ринок до криптоугод

Незважаючинате,щодляЯпонії,батьківщиникриптовалюти,подібніугодивжезвичні,нашринокнерухомостіпоки недужеготовийдо подібнихтоварно-грошових відносин.ЗасловамиВалентина

"Ринок досить непогано себе почуває – ціни перестали падати, повільно зростає кредитування первинки (все більше девелоперів подають документи в банки). Але говорити про готовність ринку до таких оборудок непросто. З точки зору технологічної готовності – забудовники готові. Висока конкуренція багатьох підштовхнула до впровадження CRM (система управління спілкування з клієнтами), віртуальних технологій, дронів і "розумних будинків". Разом з тим інвестори, які заробили на ринку криптовалют, робили покупки на ринку нерухомості, часто виходячи перед цим в аналогову валюту. І сьогодні, якщо забудовники на такі угоди погоджуються, то це може бути тільки в двох випадках: заради шуму і реклами або в разі фінансової складності".

Реклама

Зростанняринкуобумовлюєбажаннязабудовника нестількизаробитибудь-якігроші,втомучисліелектронні,алешвидше заотриматистабільнийзаробіток.Аджевідновленняекономікивпершучергупозначаєтьсянабудівництві.

"Економікапокиграєнарукудевелоперам,-вважаєВалентин,-чимтікористуються.Крімтого,заостаннірокиякістьбудівництваіпроектисталивразикраще.Та йпопитнапервинномуринкусьогодніспостерігаєтьсявсегментібільшдорогогоікомфортного,ане тількиекономжитла".

Томуговоритипро те,щокриптавнашійкраїніприживетьсяякальтернативареальних грошей,покине варто.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Коли вирішив платити віртуальною "монетою"

Якщонавашомурахункувсежзібраласяпристойнасумавіртуальнихгрошейівизнайшлипродавця,готовогоїхприйняти,-вцьомувипадкукраще за всеоформитидоговірбартеру,абоміни.За договором,якийоформляєтьсяунотаріуса,продавецьпередаєнерухомість,апокупецьвобмінпередаєкриптовалюту.

"Длясупроводуугодисторониповиннівибратиюриста,нотаріусатаоцінювача,провестиоцінкунерухомостіікриптовалютивгривнііоплатитивгривнівсіподаткиімита,-кажеАлла.-Уцьомувипадкунотаріусоформитьправовласності".

За результатомугодиінформаціяпро неїбудезанесенадо державногоелектронного реєстру правнанерухомемайно.Відповідно до ЗаконуУкраїни"Про державну реєстраціюречовихправнанерухомемайно"іПостановиКабінетуміністрів№1127від25.12.2015р,розпоряджатисяквартирою,занесеноюдо держреєстру,можнатаксамо,якінерухомістю,купленоюзагривні,тобто продатиїїреальновжезазвичнікупюри.

Підводні камені

Реклама

Зважитисянатакуугодуможелюдина,яка прекрасноорієнтуєтьсяввіртуальномуіправовому полі.Аджеповиннібутистрогігарантіївиконаннязобов'язаньпопередачікриптовалюти:вона- не "папірці",якіможнаперерахувати.Оскількинаш урядще неухвалив низкузаконівпрокрипту,можутьбутидопущеніпомилки,довестиякінеможливо.Такожпотрібновраховувати змінукурсукриптовалютинамоментпокупки:вінмаємодупадати.Нарешті,банальноможнавтратитиключвідвіртуальногогаманцяізалишитисябезгрошейібезквартири.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Не гроші, але можуть працювати

Професіоналиторгуютьнабіржі,граютьнакурсібіткоінаівкладаютьвакції.Якщонемаєчасунавіртуальнийсвіт,алевбіткоін-гаманці єсума,покластиїїнадепозит невдасться.

"ВУкраїнікомпанія,якапроводитьфінансовіоперації(вт.ч.виплатувідсотків),повиннаматиліцензію,-пояснюєАлла.-Безліцензіїцяпроцедурапоза законом.Вартоврахувати,щопривиникненніконфліктнихситуаційдовестивсудісвоєправонаотриманнявідсотківіповерненнякриптовалютибудеважко".

Томувітчизнянібанкизцим незв'язуються.
Врезультатікриптуслід непримножувати,авитрачати-правда,вибірково
.

"ВНБУвирішили,щокриптовалютане єгрошима.Алевідсутністьпевногостатусуне забороняєїївикористання.ВУкраїніприйомкриптовалютиздійснюютьінтернет-магазини,юрфірми,хостели,IT-компанії,-пояснюєАлла.-Юридичноприйомкриптиможливийшляхомбартеру,покупкитоварівчерезпосередників,якіобмінюютьїїнагривніікупують товар".

Правда,щежодного разу небуло випадку,щобякийсьваріантбув апробованийчерезподатковітасудовісуперечки.Азначить,повернутитовар,купленийзакрипту,навряд чивийде.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти