Експерти розповіли про ризики та переваги знесення хрущовок

11 листопада 2018, 07:14

Анастасія Іщенко Анастасія Іщенко

В Україні зараз потрібно зносити цілі мікрорайони, які забудовані хрущовками

Скільки заплатять українці за нерухомість. Фото: архів

Скільки заплатять українці за нерухомість. Фото: архів

Не секрет (і сайт "Сегодня" писав про це нещодавно), що житловий фонд в Україні застарів.Заразреконструкціїпотребуєполовинажитлофондукраїни.Міністерстворегіональногорозвиткудовгийчасобіцялорозробитизаконопроект,якийдозволитьвирішитицюпроблему.Іось,днямипрес-службавідомствазаявила,щозаконопроектмайжеготовий,івіндозволитьзноситиіреконструюватизастарілібудинкибез100%згодимешканців.

У новому законопроекті, який розробляє Мінрегіон, цю норму замінили. Так, незабаром, для початку реконструкції потрібна згода тільки 75% мешканців, а не всіх.

Незважаючи на те, що житловий фонд в Україні дійсно знаходиться в жалюгідному стані, населення дуже скептично ставиться до можливої реконструкції, а тим більше, знесення житла. І для цього є чимало причин: українці побоюються, що вони можуть просто залишитися без своєї житлоплощі після того, як їх переселять, а старий будинок знесуть. Ми дізналися у експертів, чи дійсно потрібно зносити старе житло, і які є ризики
.

"Знесенняжитловихбудинківза згодою75%власниківжитла-цезавждиістотнийризик.Насьогодніпрактичновідсутнімеханізми,що гарантуютьзахистінтересіввласниківжитла, що зноситься.Томуєпідставиочікуватидоситьгострої реакціївіднаселення.ІякщовсусіднійРосії,вМосквіподібнийпідхідпоки невикликавкардинальнонегативноїреакції,товКиєві,дебільшрозвиненегромадянське суспільство,розвитокситуаціїможебутинепередбачуваним.Маютьмісцедва типипроблем:

  • спотвореннядумкимешканців будинку(підтасовкарезультатів,силовий тискз бокузабудовниківабозацікавленихосіб;

  • не прийняттядо увагиреальнихпобажаньприрозселенні",-говоритьвкоментарісайту "Сегодня" главаагентства "ЄвроРейтинг" ГригорійПерерва.

ПрезидентАсоціаціїфахівцівз нерухомостіУкраїниЮрійПітазазначив,щоідеяпрознесенняжитла-правильна,алесуспільстводуженегативноставитьсядо таких проектів.

"Глобально – це правильна концепція і правильний напрямок, тому що житло зношується. Зараз є нові технології, тому, ті, вимоги, які були раніше, застаріли і морально і фізично. Тому ідея правильна. Наскільки вона реалізовується? Мені здається, що 75% в цій ситуації не допоможуть. Тих, хто не дав згоду, як будуть виселяти? Силою? Ось, в будинку живе 100 осіб, 75 з них дали згоду, інші 25 не дали, як їх виселяти?

Питання не в тому, як передбачити порядок законом, питання в тому, наскільки готові власники і соціум до таких проектів. Це найголовніша проблема. Люди не довіряють таким ініціативам, вони вважають, що їх можуть обдурити, наприклад, забрати це і не дати натомість нічого нового", – пояснює Юрій Піта
.

Реклама

ГригорійПерерва,всвоючергу,додає,що,втой жечас,прийматирішенняпозастаріломужитлофондунеобхідно,аджетерміниексплуатаціїхрущовокабопідходятьдо завершення,абовжезавершилися.Аподальшезатягуванняпитанняможеобернутьсязначнимитехногеннимикатастрофами,наслідкиякихвиявлятьсянабагатобільшчутливимидлявеликихміст,ніжвиступинезадоволенихжителів.

"Запропонованиймеханізмнедосконалий,аленаданомуетапі-єдино можливий.Дужеважливо,щобвходійогореалізаціїздійснювавсяжорсткийконтрользадотриманнямпрописанихвзаконодавствівимогвчастинізахистуінтересівжителів.Атакож,щобпаралельновиділялисякошти,модернізуваласяірозширюваласяінфраструктура,пов'язаназкомфортнимпроживанням.Віншому випадкуотримаємоінструментлобіюванняінтересіввеликихзабудовників",-розповівПерерва.

ПрезидентАсоціаціїфахівцівз нерухомостіУкраїнидодає,щодляреалізаціїцієїідеїпотрібнобільшеговоритипро неї.Розповідатипро переваги,забезпечитигарантії.Та йбагато політиківівеликізабудовникилюблятьспекулюватинаційтемі.

"Аджезаразоднікажуть,щоцедобре,аінші,щоцеобман.Ілюдине розуміють,такдобреце,чипогано.Зрозуміло,щоможутьбутимінуси,алетребаіпро плюсиговорити",-підсумувавПіта.

Більшдокладнопро те,яквУкраїніможнавирішитипроблемуіз застарілимжитлофондом,читайтевматеріалісайту "Сегодня": Знесення будинків без згоди всіх мешканців: що потрібно українському житловому фонду


Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти