По чому зараз земельні ділянки

15 травня 2016, 12:00

Ряполов Костянтин Ряполов Костянтин

Ціна залежить від місця розташування ділянки та наявності комунікацій

У скільки обійдеться земельна ділянка під будівництво.

У скільки обійдеться земельна ділянка під будівництво.

Чим зараз радує ринок земельних ділянок, так це різноманітністю цін! І хоча в цілому земля помітно подешевшала в порівнянні з колишніми часами, майже поруч можуть бути ділянки, у яких ціна сотки може відрізнятися рази в два або більше. Причому іноді ціноутворення являє собою справжню загадку. В одній оціночній компанії нам наводили приклади, коли хороший будинок з ділянкою коштував помітно дешевше, ніж така ж ділянка, але без будинку! Як же знайти адекватну ціну, коли ми придивляємось собі ділянку і намагаємося зрозуміти, наскільки прийнятна її ціна, або коли ми самі збираємося щось виставити на продаж? Крім того, потрібна не просто правильна ціна, а ще й офіційно оформлена оцінка. Вона потрібна, як правило, при оформленні угоди купівлі-продажу, в ситуації передачі в спадщину або розділі майна, при використанні як застави для взяття кредиту – коли ви вносите ділянку як свою частку в статутний капітал підприємства і в тому подібних випадках. Від чого залежить ціна на землю і як її визначають читайте нижче.

СКІЛЬКИ КОШТУЄ ДІЛЯНКА

Кілька десятиліть серед ріелторів гуляє жарт: "Ціна нерухомості залежить від розташування, розташування і розташування!". Ідеально розташована ділянка повинна бути і недалеко від магістралі (за 5-10 хвилин), і все-таки відгороджена від неї зеленим простором (мінімальна ширина зеленого екрану, рекомендований екологами, – 100 м). Великий вплив робить і загальний екологічний фон місцевості: сусідство сміттєспалювального заводу або іншого подібного заходу знижує вартість землі. Здорожує ж ділянку наявність комунікацій, а також її якість – грунти, залягання підземних вод, схильність до затопляемості тощо.

Реклама

РІЗНОМАНІТТЯ.Але звідки береться іноді в рази різниця у вартості розташованих поблизу один від одного і начебто зовсім однакових ділянок? По-перше, за оголошеннями з дуже низькою ціною може взагалі не стояти ніякої реального пропозиції. А іноді людині (або фірмі) потрібно сильно знизити "офіційну" вартість ділянки. Він домовляється з не надто сумлінним оцінювачем і дає ряд липових оголошень з дуже низькими цінами, а потім використовує цю "фальсифікацію", як обґрунтування своєї низької оцінки. У третьому випадку працює відомий заманливий трюк ріелторів: ви телефонуєте за привабливим оголошенню, а вам пояснюють, що цього об'єкта вже немає. Натомість вам можуть запропонувати хороші варіанти, але трохи дорожче.

ЯК ПРОВЕСТИ ФОРМАЛЬНУ ОЦІНКУ

Якщовамзаразне потрібнаформальнаоцінкавашої ділянки,виможетепризначитицінуїйісамостійно.Хочаупрацюючоговцьомурайоніріелторацевийдекраще.Аленавітьдіючиза принципом"зробисам",непоганопознайомитисязтим,яктакізавданнявирішуютьпрофесіонали.

Дляоцінкиринковоївартостіземлівикористовуєтьсятакзванийпорівняльнийпідхід,заснованийназіставленнівартостіпродажуподібнихземельнихділянок.

Реклама

Одназнайпоширенішихпомилок,що допускаютьсявласникамибудь-якої нерухомості – ті, хто виставляє ділянки самостійно,дляпорівняннявибираютьнайдорожчіпропозиціїнаринку.Апрофесіонали,вибираючипорівняльнубазувідразувідсікаютьнайдорожчіінайдешевшіпропозиції.Їмдоводитьсяобдзвонюватибагатооголошень,щобзрозуміти,які жцінивважатидійснореальними.

Длявизначенняаналогіввідсікаютьсянайдорожчіінайдешевші.

Якрозповілинамводнійзоціночнихкомпаній,вонизазвичайберуть5аналогівсередньоївартостіпо ринку,алеїхможеі небутиу вашіймісцевості.Такожтребавраховуватищейту обставину,щоякщовиоцінюєтеділянкуплощеюв10соток,апоручаналогза всіма параметрами,алеплощеювгектар,товартістьїїсоткибратизабазунеправильно:цінасоткидужевеликої ділянкибудепомітнонижче,ніждлямаленької.Іточноскорегуватицюрізницюскладно.

Частобуваєітак,щоаналогиє,алезіншимцільовимпризначенням.Наприклад,васцікавитьсадова ділянка,асхожізнайшлисятількизпризначеннямпіджитловебудівництво.Тодівираховуєтьсявартістьділянки,апотімзнижуєтьсяна5%.Івзагалі-будь-яківідмінностіміжаналогамитанашоюділянкоюкоригуютьсяза допомогоютакихпоправочнихкоефіцієнтів.

ПАКЕТ ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ РОЗРАХУНКІВ

Реклама

Інформація,необхіднадляпроведенняробіт з оцінкиземлі:

  • правовстановлюючийдокументназемельну ділянку(державнийактназемлю);
  • кадастровийпланземельної ділянки;
  • площа земельної ділянки;
  • категоріяземельної ділянкивідповіднодо цільового призначення(землінаселеногопункту,землісільгосппризначенняіін.);
  • дозволене використання;
  • відомостіпрообмеження та обтяженняземельної ділянки;
  • відомостіпростан і наявністьінженернихкомунікацій.

Вартістьпослуг з оцінки:

Можесильновідрізнятисяурізнихкомпаній.Намзустрічалисяпропозиціїівід400грн,івід700грнзаоцінкуоднієї ділянки.Прицьомунавартістьвпливаєте,наскількиповнуідостовірнуінформаціюпро об'єктви,якзамовник,можетенадати,атакожтерміновістьвиконаннязамовлення.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти