В Україні потрібно зносити цілі мікрорайони хрущовок – експерт

12 листопада 2018, 07:40

Анастасія Іщенко Анастасія Іщенко

Зараз реконструкції потребує понад 50% житлофонду країни

Фото: pixabay

Фото: pixabay

Не секрет (і сайт "Сегодня" писал про це нещодавно), що житловий фонд в Україні застарів. Заразреконструкціїпотребуєполовинажитлофондукраїни.Міністерстворегіональногорозвиткудовгийчасобіцялорозробитизаконопроект,якийдозволитьвирішитицюпроблему.Іось,днямипрес-службавідомствазаявила,щозаконопроектмайжеготовий,івіндозволитьзноситиіреконструюватизастарілібудинкибез100%згодимешканців.

У новому законопроекті, який розробляє Мінрегіон, цю норму замінили. Так, незабаром, для початку реконструкції потрібна згода тільки 75% мешканців, а не всіх.

Як буде проходити процедура знесення і реконструкції будинків в Україні, поки незрозуміло. Так, наприклад, до недавнього часу в Німеччині знесенню підлягав кожен 10-й будинок, що місцевий уряд і зробив, таким чином, оновивши 75% житлофонду. У Польщі вирішили вдатися не до таких радикальних методів, але за реконструкцію житла також взялися, зараз у них оновлено вже більше 50% житлофонду.

Знести або реконструювати будинок – рішення непросте, тому, як повідомляють в Мінрегіоні, воно прийматиметься виважено, на підставі документів і того, в якому стані знаходиться будівля. Адже в українських реаліях дійсно є чимало будинків, які просто не підлягають ремонту. Григорій Перерва, глава агентства "Євро Рейтинг", пояснює, що існують приклади як масового знесення старих будівель, так і їх реконструкції. Основна відмінність підходів полягає в джерелах фінансування
.

"Як правило, знесення старої забудови проводиться в розрахунку на заходження приватного інвестора, здатного не тільки компенсувати витрати жителів хрущовок, але і мати достатній резерв коштів, щоб побудувати нову будівлю на місці знесеної. Чим більше знесено, тим цікавіше реалізація тут нових проектів багатоповерхової забудови, оскільки можна розраховувати на більший прибуток. В силу цих причин нецікавим є знесення 1-5 будівель (за винятком центру), або будівництво на їх місці малоповерхової забудови. У свою чергу, це може привести до кількох проблем: кардинальної зміни сформованого ладшафту місцевості, зростання навантаження на інженерні мережі та соціальної і фінансової неспроможність інвестора", – заявляє Перерва.

Віндодає,що,на його думку,зноситибудинкибудутьвмасштабахкварталів/мікрорайонівізабудовуватиїхвисотками.Типовийприклад-забудоватериторіїврайоніметроЧернігівська,деранішерозташовувалися2-3-поверховіжитлові будинки,побудованів40-50-хроках.

Реклама

ЮрійПіта,президентАсоціаціїфахівцівз нерухомостіУкраїни,такожговорить,щовУкраїнідійснопотрібнозноситицілімікрорайони,аджетамповністюзастарілибудинки і комунікації.

"Длятого,щобпроектбувуспішним,потрібнозноситимікрорайони.Аякщоцебудеодинбудинок,тонічогоне вийде.Требабратимікрорайон,де20будинків,зводитинацьомумісціновиймікрорайон.Якщознестиодинбудинок,тонічогоне вийде,требамінятикомунікації,якійдутьдо цих будинків,прибудинковутериторіюіт.д.Тодібудецікавоіпривабливо.Аякщознестиоднухрущовку,анавколозалишитивсіхрущовки-ну,щожцебудезабудинок,хтотамжитизахоче?",-підсумувавЮрійПіта.

Більшдокладнопро те,яквУкраїніможнавирішитипроблемуіз застарілимжитлофондом,читайтевматеріалісайту "Сегодня": Знесення будинків без згоди всіх мешканців: що потрібно українському житловому фонду

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти