Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Інтерв'ю з Олегом Ляшком: "Я вважаю, що треба легалізувати зброю і дати можливість українцям себе захищати"

14 жовтня 2016, 08:40

Корчинський Олександр

Лідер Радикальної партії і фракції в ВР розкритикував бюджет-2017, пояснив, чому він за податкову амністію і проти продажу землі, згадав про те, як в юності вигравав в карти і торгував зерном, розповів про свою дієту

"Треба не пенсійний вік збільшувати, а доходи українців, створюючи нові робочі місця!"

"Треба не пенсійний вік збільшувати, а доходи українців, створюючи нові робочі місця!"

— Олегу Валерійовичу, зараз всі обговорюють бюджет-2017. Які плюси і мінуси ви бачите в цьому документі?

— Мінус, в першу чергу, на мій погляд, – це малореальні доходи. Частина з них просто дуті. Наприклад, заплановано отримати 10,5 млрд гривень від проданого майна корупціонерів. Цього року планували трохи менше – 7,7 млрд гривень, а на ділі отримали лише 150 тисяч гривень. Чи отримаємо ці мільярди 2017 року, велике питання... Або дохід від приватизації – запланований на 2017 рік більше 17 млрд гривень. Якщо судити за результатами нинішнього року, коли не отримали майже нічого, теж малореальна сума. І такі приклади є ще.

Далі. Бюджет 2017 базується на інфляційних доходах, а також залежить від зарубіжних кредитів. А повинен базуватися на економічному зростанні, щоб працювали підприємства, люди отримували зарплату і все більше платили податків. У нас цього немає. Показник економічного зростання на 2017 рік закладено в 3%. Я вважаю, це вкрай мало. І не треба забувати, що раніше було 15% падіння економіки. Якщо це врахувати і планувати 3% зростання, то ми навіть сусідню Білорусь наздоганятимемо 20 і більше років. Я вже не кажу про Польщу, де ВВП сьогодні втричі більше, ніж у нас. Хоча згадайте їхнє становище в 1990-х... Але вони провели реальні реформи. Нам треба демонструвати щорічне зростання ВВП мінімум 8-10%, а не 3%. Це цілком реальний показник за умови радикальної зміни економічної політики України.

Що ми вимагаємо від цього бюджету? Це, насамперед, радикальне збільшення доходів громадян. Бюджет повинен бути інструментом розвитку, а воно можливе лише тоді, коли у людей в кишенях є гроші. Будь-яка економіка розвивається, якщо є внутрішній ринок. Коль його немає, жодні кредити не допоможуть. Ми порахували, що мінімальна зарплата в Україні повинна бути 3500 гривень, а мінімальна пенсія 3000 гривень. І вимагаємо, щоб саме такі стандарти були передбачені в бюджеті-2017.

До речі, про кредити і обслуговування державного боргу. Тільки відсотків майбутнього року нам треба буде віддати 111 млрд гривень. А де ж та хвалена реструктуризація зовнішніх боргів, про яку нам рік тому розповідав попередній уряд? Де та реальна підтримка світової спільноти, про яку теж багато говорять? Нагадаю, що на початку 1990-х, коли Польща почала свої реформи, їй списали половину державного боргу, що становив понад 50 млрд доларів! А нам сьогодні дають 1 млрд доларів в борг, а натомість вимагають продавати землю, піднімати пенсійний вік тощо.

Словом, до бюджету, як і щороку, – маса запитань. І ми, Радикальна партія, пропонуємо насамперед думати не про витрати, як вважає багато хто, а про доходи, – про те, як їх збільшити. Ми в опозиції до влади, але не до народу України, і хочемо, щоб співгромадяни заробляли більше. Тому ми пропонуємо ряд законопроектів зі створення нових робочих місць. Дивіться, в США минулого року ВВП зріс на 3%. Я подивився структуру цього і побачив, що 70% зростання завдяки купівельній спроможності громадян. Наприклад, американський автопром встановив торік рекорд – 17,5 млн проданих автомашин. А у нас антирекорд – 46 тисяч проданих машин на 43-мільйонну країну. Чому так? Відповідь очевидна: у американців є гроші, а в українців їх немає. Звідси і ключове завдання влади: дати можливість людям заробити. Саме тому ми ініціювали і вже ухвалено закон, що піднімає втричі митну ставку з вивезення металобрухту з України. Ми "годуємо" металом зарубіжжі, а в країні простоюють металургійні комбінати, яким не вистачає сировини. У цій галузі зайнято майже 300 тисяч осіб, а з родинами – мільйон. Ось про них, про те, щоб дати їм заробити, ми і повинні думати насамперед. І про те, що, продавши свою продукцію за кордон, наші металурги отримають валютну виручку і тим самим підтримають українську гривню, яка сьогодні тримається за рахунок кредитів МВФ.

Інший приклад нашої діяльності – мораторій на вивіз лісу-кругляка. У нас адже вже лисі Карпати... А, скажімо, в місті Буську Львівської області, де колись працювали понад 30 меблевих виробництв, сьогодні не залишилося жодного. Весь ліс вивозився за кордон. Але ми з колегами розробили закон про мораторій, і він уже ухвалений. Щоправда, зараз чиновники намагаються мораторій ліквідувати в обмін на кредит в 600 млн євро, який пропонує Європейський банк. Ми, зрозуміло, проти цього. Тільки за 7 місяців дії мораторію вже втричі збільшився ввезення технологічного обладнання для деревообробної промисловості. Іноземці розуміють: раз не можна вивозити ліс, значить, треба робити меблі в Україні, а це робочі місця, зарплати і податки...

new_image2_180

В селі. Ляшко: "Корів нині в Україні менше, ніж відразу після війни"..

— Ви не раз говорили про необхідність зменшити, причому радикально, податки. Але за рахунок чого тоді латати діру в бюджеті?

— Фахівці підрахували: сьогодні в Україні виплачується приблизно 400 млрд гривень тіньової зарплати, інакше кажучи, в конвертах. Зрозуміло, що з такої зарплати податки не сплачуються. Чому бізнес не виводить ці гроші з тіні? Тому що немає ключового елемента – довіри між бізнесом і владою. Буде така довіра, буде сприятливий інвестиційний клімат, буде по-справжньому незалежний суд - і в Україну прийдуть великі гроші, яких у світі багато. Завдання влади – створити такий клімат.

Якщо ж говорити конкретно про податки, то багато з них у нас нижчі, ніж в Європі. Але чому це не спрацьовує? Та тому, що немає довіри до влади і сприятливого інвестклімату, про що вже говорив.

Що робити? Я вважаю, що повинна бути введена так звана "нульова декларація" або податкова амністія. Треба визнати, що в 1990-х роках все якось крутилися і не платили податків, оскільки вони були величезні. Моя дружина Росіта в 14 років з мамою їздила до Польщі, торгувала всякою дрібницею. Я сам грав у карти, грав на автоматах, багато програвав, але чимало і заробляв. Я торгував зерном, купував і продавав автомобілі, сам в 19 років першу свою машину придбав ... Платив я з цих доходів податки? Звичайно, ні. Взяв пачку грошей, пішов додому і сховав... І хто з мене запитає за це через 25 років?

Реклама

У багатьох накопичені кошти лежать досі, образно кажучи, під подушкою. Треба дати можливість людині легалізувати ці гроші. Якщо у вас є мільйон, задекларуйте його, заплатіть 5% податку і користуйтеся. Покладіть до банку, відкрийте свою справу тощо. Мені кажуть: таким чином, легалізують свої доходи і корупціонери. Так, може, і так – ліс рубають, тріски летять. До того ж у нас мало не вся країна отримувала "конверти" свого часу, ухилялася від грабіжницьких податків і т.д. Така була система. Революція гідності підвела під нею риску, ми повинні укласти між владою і народом суспільний договір – і розпочати з нового аркуша.

Легалізувавши приховані доходи, Україна отримає потужний приплив грошей – притому внутрішній, а не запозичений. Адже ми просимо на Заході 1 мільярд доларів, які потім треба віддавати, а під подушками у людей лежить мінімум 40 мільярдів доларів. Тому повторю: треба дати можливість людям вивести ці гроші з тіні без побоювання, що прийде податкова і питатиме, де взяв (якщо, звичайно, гроші не отримані ціною насильницьких злочинів). А якщо людина пройшла податкову амністію і знову бере хабарі, ось тоді довічно до в'язниці і нехай не говорить, що її не попереджали. Головне в боротьбі з корупцією – прозорість всіх дій влади і громадян. До цього поняття входить і "нульова декларація".

До речі, взагалі про декларації. Зараз всі кричать про необхідність електронних декларацій, видаючи їх мало не за панацею від корупції. Так розвід це чистої води! Я ось уже 10 років заповнюю декларації, нехай в паперовому вигляді. І вони відкриті, у вільному доступі. Все, що я мав, я декларував. А той, хто не хоче декларувати чесно, і не робитиме цього. Все добро оформить на тещу, на дядька і так далі. Крім того, електронні бази, як бачимо, то працюють, то ні. А значить, будь-хто зможе в суді оскаржити, якщо щось не так, мовляв, це електроніка винна...

new_image4_128

ВР. Висуваючи вимоги, радикали не раз блокували трибуну.

— Ваше ставлення до пенсійної реформи і накопичувальних рахунків? Якими мають бути джерела фінансування Пенсійного фонду?

—  Нині діюча пенсійна система є абсолютно несправедливою. Всі платять внески до одного котла – це і є солідарна система. Хтось працював багато і заробляв чимало, внески були великі, хтось менше, а на пенсію вийшли і отримують приблизно однаково. Ми пропонуємо так званий другий рівень пенсійного забезпечення, щоб внески кожного йшли на його персональний рахунок. Більше заробив і платив внесків – отримай велику пенсію. Тобто ми за накопичувальну систему.

Нам вдалося також ліквідувати з 1 травня минулого року спецпенсії для прокурорів, суддів, чиновників, коли їм нараховувалося 90% від зарплати та різних надбавок, а не держслужбовцям – 50-60%. А для тих, хто встиг оформити спецпенсію до набуття чинності цим законом, є обмеження в 10 700 гривень. Більше отримувати не можна (а то ж були пенсії і по 100-200 тисяч гривень). Далі, ми пропонуємо внести зміни до пенсійного законодавства і нараховувати пенсії залежно від трудового стажу, тому що тут теж є зрівнялівка. Тобто за кожен рік стажу – плюс 1% до пенсії. А оскільки пенсійні внески сплачуються лише з білих зарплат, ми пропонуємо ще знизити податки на фонд заробітної плати і стимулювати людей відмовитися від зарплати в конвертах.

І головне. Пенсійний фонд наповнюватиметься тільки тоді, коли люди працюють. І можна піднімати пенсійний вік хоч до 100 років, це не допоможе ліквідувати дефіцит ПФ, що становить нині 160 млрд гривень. Адже у нас половина людей офіційно не працює або працює за кордоном, або торгує на ринках тощо. Від них немає пенсійних відрахувань. Тому ми проти підняття пенсійного віку, це не вирішить проблеми ПФ. Фахівці підрахували: підняття цього віку з 60 до 65 років дасть надбавку в ПФ лише 3 млрд гривень. До того ж у нас середня тривалість життя людей всього 63 роки, а на Заході, який вимагає від України підняти пенсійний вік, і 70, і 75 років. Чи вирішить цю проблему не підняття віку, а створення робочих місць і нормального інвестиційного клімату, детінізація зарплат і їх зростання, що збільшить внески до ПФ.

— У вимогах МВФ є також пункт про ринок землі. Ваше ставлення до мораторію на продаж землі – коли і на яких умовах його можна скасувати?

- Ми вважаємо, що землю сільгосппризначення однозначно буде продано, бо минулого тижня досягли продовження мораторію. А коли мене запевняють, що продавати землю треба, мовляв, прийде інвестор, я відповідаю: доведеться не інвестор, а грабіжник з великої дороги, який забере за безцінь у селян землю, а вони будуть батраками. Бо якщо влада відкриє ринок землі відразу і у великих кількостях, то обваляться і без того малі ціни. Крім того, нас не влаштовує і нинішня ситуація в сільському господарстві. Потрібно не землю продавати, а розвивати фермерські господарства, даючи їм дешеві кредити, впроваджуючи держпрограми підтримки сільських галузей, стимулюючи не вивозять зерна, а переробку на готовий продукт. Давати фермерам і одноосібникам дотації – в цьому нічого поганого немає. В Європі такі дотації досягають 400-800 євро на гектар.

А тваринництво? Послухайте, сьогодні в Україні менше 2 мільйонів голів великої рогатої худоби! Та 1946 року, відразу після Гітлера, в Україні було понад 4 мільйони голів! А 1991 року – 10 мільйонів. Щоб відновити це поголів'я, треба 7-10 років планомірно над цим працювати. Словом, ставку треба робити на невеликі господарства, а не на величезні латифундії, які виникнуть, якщо відкрити ринок землі. Її скуплять 5-7 родин і потім перепродадуть китайцям і туркам, а український селянин наймитуватиме на них. І не треба говорити, що, мовляв, скрізь у світі земля продається. Не всюди! Наприклад, в Ізраїлі не продається, а тричі на рік там збирають урожай. І наші брати-євреї аж ніяк не дурніші за нас! Нам є чого повчитися у цієї невеликої країни.

Реклама

new_image3_153

В спортзалі. Нардеп буває там тричі на тиждень і сидить на дієті.

Чи варто нам очікувати дострокових парламентських виборів? І ваше ставлення до цього?

— Я проти дострокових виборів до ВР. Хоча, як політику, вони мені були б вигідні. Нам показують, що якби вибори відбулися зараз, то фракція Радикальної партії була б удвічі або втричі більшою. Але, думаючи не про рейтинги, а про Україну, я побоююся, що після таких виборів ми державу не зберемо! Адже правила гри не змінюються, половина депутатів обирається за мажоритаркою. А там перемагають ті, у кого гроші. І в підсумку парламент, за невеликим винятком, буде за складом той же, що і зараз. Тож спочатку треба поміняти виборчу систему, вона повинна бути пропорційною з відкритими списками. Крім того, у людей на руках зараз стільки зброї, що, боюся, на виборах доводитимуть, хто переміг, озброєні прихильники того чи іншого претендента. І буде не підрахунок голосів, а беззаконня. А внутрішні чвари, конфлікти, – це на руку ворогам. Україна у нас одна, і заради неї я, не зважаючи на рейтинги, наступаю на горло власній пісні і є противником дострокових виборів до ВР.

— Ви згадали про велику кількість зброї на руках – називають 5 мільйонів нелегальних стволів. Як ви ставитеся до легалізації зброї? Чим це може загрожувати?

— Сьогодні в Україні дуже високий рівень злочинності. Я щодня отримую закриті зведення про це. Катастрофа! Я вважаю, що треба легалізувати зброю і дати можливість українцям себе захищати. Звичайно, за умови суворого контролю за легальною зброєю і видачею дозволів. Упевнений, що це приведе до зниження рівня злочинності, особливо пов'язаної з насильством (а сьогодні в загальній структурі таких злочинів 70%). Злодій не раз задумається, а нападати чи на озброєного добропорядного громадянина.

— А як ви ставитеся до т.зв. "закону Савченко"? Чи варто його скасувати взагалі або змінити?

— Наша фракція голосувала за цей закон, і я вважаю, це було помилкою. Треба було доопрацювати закон до його прийняття. Багато з тих, хто вийшов з цього закону, вже знову у в'язниці. Ними скоєно майже 30 вбивств, сотні інших тяжких злочинів. Тому ми зараз підтримуємо зміни до "закону Савченко", щоб не дати можливості виходити на волю достроково тим, хто скоїв злочини проти особистості, насильство та інші, особливо тяжкі злочини. Водночас день, проведений в СІЗО, повинен вважатися за два, якщо людина скоїла не тяжкий злочин, наприклад, економічний.

— Реформа поліції – ваша оцінка. Що добре зроблено, а що потрібно виправити?

— По-перше, я вважаю, слід ретельно, а не формально відбирати людей до нової поліції. Наведу приклад. Кілька років тому в Шевченківському райуправлінні міліції Києва вбили студента Ігоря Індила. Так ось, один з міліціонерів, причетних до цього злочину, пройшов переатестацію і служить в новій поліції. А звіряче вбивство поліцейськими чоловіка в Кривому Озері? Все це помилки в підборі кадрів.

Далі, потрібно значно поліпшити навчання нових співробітників. Скажімо, розстріл поліцейських в Дніпрі, можливо, залишає запитання щодо їх підготовки... А щоб було, у кого вчитися, треба повернути кадри старих, досвідчених розшуковців, за якими немає корупції і скоєних злочинів. Сам факт того, що людина працювала раніше, при старому режимі, але при цьому чесно виконувала свою роботу, не може бути підставою для звільнення. Наприклад, люструвати генерала Василя Паскала в МВС (був начальником департаменту карного розшуку, потім заступник міністра МВС. – Авт.). це велика помилка, Паскал – такий розшуковий вовкодав, який будь-кому фору дасть... Його і таких, як він, треба негайно повернути до МВС. Тому що розкриття злочину, це, в тому числі, володіння оперативними навичками і зв'язками, агентурна робота. У досвідчених сищиків все це вже є. А новому поліцейському, взятому з вулиці, треба 5-10 років, щоб цим всім оволодіти і налагодити зв'язки.

— Останнє запитання. Ви недавно розповідали, що "раскабаніли", тому вирішили зайнятися спортом і сісти на дієту. Що тепер їсте? Розкажіть про свій режим і дайте поради нашим читачам, як привести себе в форму за методом Ляшка.

— Тричі на тиждень відвідую спортзал. Ось зараз після нашої бесіди їду туди. Відносно їжі: перейшов на т.зв. збалансоване харчування. Відмовився від хліба, від солодкого, від картоплі і всього жирного... Їм варене біле м'ясо, салати, рибу... А після 18 годин взагалі не їм. Багато ходжу пішки. Вчора 11 км, сьогодні вранці вже 5 км... Щоденна норма ходьби мінімум 10 км, і читачам раджу багато ходити пішки, це років на 15 подовжує життя. Треба займатися спортом, а якщо немає можливості, то хоча б присідати на місці, якось рухатися, щоб кров циркулювала краще.

Я сам донедавна взагалі ніколи не відвідував спортзал (а мені цього року 44 роки). Завжди важив 72-75 кг максимум. А тут дивлюся, почав "кабаніти", набрав 81 кг... Ось і вирішив зайнятися собою.
Результат не забарився: за минулі два тижні скинув 4 кг, важу зараз 77 кг, а хочу знизити вагу до 73-75 кг. Люди жирних політиків не люблять, кажуть: ось, зажрались... Тому я повинен бути струнким, молодим і красивим... Але головне, все ж, звичайно, що у тебе в голові. Якщо мізків немає, то і пластична операція не допоможе!

Всі подробиці в спецтемі Зарплати в Україні

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...