Інтерв'ю з Валентином Наливайченко: "Прийшов служити людям? Так нехай твій бізнес їм служить"

Пішов з влади, щоб боротися з корупцією. Невже Наливайченко не вистачало повноважень глави СБУ? Чому, щоб викрити злодійство у владі, треба звертатися за підтримкою суспільства? Про це – в ексклюзивному інтерв'ю "Сегодня"

"ЗАРАЗ НЕ ЧАС ДЛЯ НАПІВТОНІВ І ПОДВІЙНИХ СТАНДАРТІВ"

- Валентине Олександровичу, давайте відразу уточнимо, ви пішли у велику політику або в громадську діяльність? Уже заявили, що на місцеві вибори восени не підете, а до яких готуєтеся?

Реклама

- Я зробив найголовніший в моєму житті вибір. Я пішов з посади, бо влада і політика перенасичені корупцією. Це саме те, що не дає жити людям, тисне кожного українця, і не можна декларувати чергові популістські гасла, поки не зламано корупційне корито. Брехати людям я ніколи не буду, я син простого робітника із Запоріжжя та медсестри, і моє рішення вистраждане разом з командою, з однодумцями, з багатьма громадянськими та волонтерськими організаціями. Сьогодні я там, де можу бути ефективним, – у цивільному секторі, серед людей, які ненавидять корупцію і не беруть участь в ній.

Політика в зв'язці з бізнесом – це не для мене. Був дипломатом, був у парламенті, був в опозиції – був у ній тоді, коли це було важко. Сьогодні моя боротьба веде мене далі. І це боротьба для кожного, це наш головний внутрішній ворог. Знаєте, ми ж в СБУ почали боротися з нашим сьогоднішнім зовнішнім ворогом ще тоді, коли всі сумнівалися в самій ймовірності російської агресії. Вперше диверсійні групи ФСБ ми затримували в Одеській області ще в 2008-2009 роках, і тоді мені багато хто висловлював, що все це не всерйоз. Питання є?

Зараз не час для півтонів і подвійних стандартів. Боротьба з корупцією – це не менш серйозно, тому що сьогодні влада і політика зрослися з бізнесом. Люди, які багато років займалися не найбільш прозорим бізнесом, – я абсолютно відповідально про це заявляю, – разом зі своїми корупційними і офшорними схемами прийшли у владу і збудували цинічну схему. Позначений тариф, ведеться торгівля повноваженнями, а ночами прибутку проганяються через офшори.

Реклама

Чиновник на найвищому рівні не відмовився від бізнесу, але ж не тільки бізнес, не тільки бухгалтери щодня задіюють ці схеми, а й, наприклад, "смотрящий" за парламентською фракцією щотижня проганяє через офшори по 500 000 доларів. Відразу просте запитання: на що йдуть ці витрати? І не менш проста відповідь: на підкуп депутатів, на підкуп чиновників, на підкуп правоохоронців. Ось кров корупції.

А коли дивишся, куди вона тече, виникають претензії і до Нацбанку – там не можуть не бачити руху цих коштів, – і до Фіскальної службі, де хоч і змінилося керівництво, але я поки не побачив жодного закритого офшору.

- Ви маєте на увазі, що там як мінімум про це знають?

Реклама

- Не просто знають, бачать рух. Запитайте будь-якого бізнесмена в країні: він може за кордон легально перерахувати понад 50 000 і отримати більш 100 000 доларів?

- А ви самі в СБУ про цю схему знали?

- Як тільки я і мої колеги задокументували і схопили за хвіст саме цю офшорну корупцію, – по суті, відкриту схему комерційного використання влади людьми з бізнесу, – на нас відразу ж пішла команда. Почали викликати на допити в інших справах, попросили віддати документи, виникли й інші перешкоди. А з ними прийшов і відповідь самому собі. Я сказав: "Досить бути в такій владі!". Вирішив, що настав час перейти в боротьбу. Раз мені не дають це розслідувати і зупинити на посаді голови СБУ, я знайду інші ефективні методи.

new_image3_88

Разберемся. "Посмотрим в словаре, кто на самом деле "олигарх" 

"В ДЕНЬ КОГДА Я ПРИНЯЛ РЕШЕНИЕ УЙТИ, Я БЫЛ У ПРЕЗИДЕНТА НА ДОКЛАДЕ"

— Не секрет, что голосов в Раде за вашу отставку сначала не было — они возникли тогда, когда вы сами приняли решение уйти. Почему вы не пошли до конца, оставаясь на должности?

— Я пошел до конца, используя те полномочия, которые на то время имел. Накануне мы вместе с министром внутренних дел заявили, что нефтебазу, где сгорело шестеро людей, крышевали и получали за это деньги на кипрские и тбилисские офшоры люди во власти. В том числе из Генпрокуратуры. Все были названы, в следующий понедельник я являюсь на допрос, приношу документ, передаю. И что? Документы изымают, а на следующий день после этого закрывается уголовное дело, которое было нами открыто, приостанавливаются все расследования, в том числе с участием ФБР. И я понимаю, что сверху дана команда остановить Наливайченко — вот это и привело меня к четкому пониманию: мне не место в такой власти.

Но для меня делом чести, чтобы расследование было проведено. И те офшоры никуда не делись. И никуда не делось требование, чтобы были опубликованы, во-первых, суммы, которые уходили, во-вторых, кому они направлялись, а в третьих, чтобы они были возвращены в бюджет через механизмы борьбы с отмыванием денег.

— Неужели вы не говорили об этой ситуации с президентом? Почему он в нее не вмешался?

— Я до последней минуты в своих докладах, в том числе письменных, делал все что мог, для того, чтобы все-таки такие нефтебазы в Винницкой, Киевской и Полтавской областях были тоже остановлены. А самое главное — были задержаны, арестованы те люди во власти на самом верху, которые крышевали их не один год, и уже эта власть перебрала эти схемы Ставицкого. Ставицкого я назвал тогда, еще на правительстве. И чтобы вернули в бюджет деньги разворованные.

В день, когда я принял решение уйти, я был у президента на докладе. Четко требовал, чтобы документы, которые нами получены и задокументированы, Генеральная прокуратура дальше расследовала и ФБР приехало. Послушайте, американская сторона готова поддержать и раз и навсегда выковырять хотя бы одну коррупционную схему! Я был у президента с документами. Мне было важно до последней минуты сделать все возможное, чтобы конкретное дело получило конкретный результат для людей, т. е. деньги надо вернуть, а виновных арестовать. Когда я Президенту доложил: "Вот бумаги" — в ответ я услышал: "Валентин, я возьму под личный контроль, все будет расследовано, тем более ФБР приехало, готовность есть!".

Но мы теперь все знаем, что было на следующий день. Я ушел из СБУ, а уголовное дело тут же закрыли, и никакого расследования не проводилось. Представляю себе реакцию ФБР, которое сегодня приезжает помочь Украине, а завтра украинцы закрывают дело.
Поэтому решение сцепить зубы и уйти было верным.

"НЕЛЬЗЯ ВРАТЬ ДНЕМ О РЕФОРМАХ, А НОЧЬЮ ПЕРЕВОДИТЬ ВЗЯТКИ НА ОФШОРНЫЕ СЧЕТА"

— В тот момент вас многие открыто решили поддержать. И Виталий Кличко, и Дмитрий Ярош, и Олег Ляшко. Кто в вашей команде сегодня, кто ваши единомышленники?

— Мои единомышленники — гражданское общество и антикоррупционные инициативы, их ведь десятки и сотни. И я очень счастлив, что имею сейчас без партийного формата, без денег, без бюджета огромную взаимную поддержку и серьезное сотрудничество. Много новых журналистов появилось, по-настоящему честных. Не тех, кто считался честным, а сейчас бегает по Банковой и прикармливается от нынешних коррупционных бюджетов. И знаете, это сила. Моя роль проста — скоординировать и помочь быть более эффективными в требовании расследований, привлечении к ответственности и возвращению украденного.

Конечно, в политике у меня много друзей, некоторых из них вы назвали. С Дмитрием Ярошем мы давно в патриотическом движении, дружили еще до того, как он возглавил "Правый сектор" и стал проводником. С Виталием Кличко целая жизнь за плечами — Майдан, 18 суток блокирования Рады… Останавливали тогда кнопкодавство, а тут уже и новая коалиция кнопкодавить стала. С Олегом Ляшко прошли не только киевский Майдан. Много есть других хороших честных ребят. Нас ведь много, на самом деле, но мы почему-то опять пригнули головы и думаем, что может лучше пересидеть в тишине, в комфорте, чтобы никакие "смотрящие" не бегали и не угрожали.

— Кстати, а Юрий Луценко ответил на ваш публичный к нему запрос в отношении "смотрящего" за президентской фракцией?

— Ответил. Но, к сожалению, он слукавил. Возможно, это была шутка, но прозвучала неправда — он ответил совсем не о том человеке, и я хотел бы, чтобы имя этого очень известного и влиятельного депутата было названо именно лидером фракции, а его "смотрящие" функции свернуты.

— Все-таки, кто этот "смотрящий"?

— Именно это и хочется услышать от Луценко. Вопрос — почему именно этот человек угрожает коллегам и раздает обещания, которые никак не входят в сферу его компетенции как народного депутата? Некоторые гражданские антикоррупционные организации уже обратились ко мне с просьбой помочь в проверке, имеет ли он отношение к схемам с использованием тех же офшоров — на Виргинских островах.

Розберемося. "Подивимося в словнику, хто насправді "олігарх"

"ТОГО ДНЯ, КОЛИ Я УХВАЛИВ РІШЕННЯ ПІТИ, Я БУВ У ПРЕЗИДЕНТА НА ДОПОВІДІ"

- Не секрет, що голосів у Раді за вашу відставку спочатку не було – вони виникли тоді, коли ви самі прийняли рішення піти. Чому ви не пішли до кінця, залишаючись на посаді?

- Я пішов до кінця, використовуючи ті повноваження, які на той час мав. Напередодні ми разом з міністром внутрішніх справ заявили, що нафтобазу, де згоріло шестеро людей, кришували і отримували за ці гроші на кіпрські та тбіліські офшори люди у владі. У тому числі з Генпрокуратури. Всі були названі, наступного понеділка я їду на допит, приношу документ, передаю. І що? Документи вилучають, а на наступний день після цього закривається кримінальна справа, яка була нами відкрита, призупиняються всі розслідування, в тому числі за участю ФБР. І я розумію, що зверху дана команда зупинити Наливайченка – ось це і привело мене до чіткого розуміння: мені не місце в такій владі.

Але для мене справою честі, щоб розслідування було проведено. І ті офшори нікуди не поділися. І нікуди не поділася вимога, щоб були опубліковані, по-перше, суми, які йшли, по-друге, кому вони прямували, а по-третє, щоб вони були повернуті в бюджет через механізми боротьби з відмиванням грошей.

- Невже ви не говорили про цю ситуацію з президентом? Чому він в неї не втрутився?

- Я до останньої хвилини в своїх доповідях, зокрема письмових, робив все що міг, для того, щоб все-таки такі нафтобази у Вінницькій, Київській та Полтавській областях були теж зупинені. А найголовніше – були затримані, заарештовані ті люди у владі на самому верху, які кришували їх не один рік, і вже ця влада перебрала ці схеми Ставицького. Ставицького я назвав тоді, ще на уряді. І щоб повернули в бюджет гроші розкрадені.

У день, коли я прийняв рішення піти, я був у президента на доповіді. Чітко вимагав, щоб документи, які нами отримані і задокументовані, Генеральна прокуратура далі розслідувала, і ФБР приїхало. Послухайте, американська сторона готова підтримати і раз і назавжди виколупати хоча б одну корупційну схему! Я був у президента з документами. Мені було важливо до останньої хвилини зробити все можливе, щоб конкретна справа отримало конкретний результат для людей, т. д. Гроші треба повернути, а винних заарештувати. Коли я Президенту доповів: "Ось папери" – у відповідь я почув: "Валентине, я візьму під особистий контроль, все буде розслідувано, тим більше ФБР приїхало, готовність є!".

Але ми тепер всі знаємо, що було на наступний день. Я пішов з СБУ, а кримінальну справу тут же закрили, і ніякого розслідування не проводилося. Уявляю собі реакцію ФБР, яке сьогодні приїжджає допомогти Україні, а завтра українці закривають справу.
Тому рішення зчепити зуби і піти було вірним.

"НЕ МОЖНА БРЕХАТИ УДЕНЬ ПРО ЕРФОРМИ, А ВНОЧІ ПЕРЕВОДИТИ ХАБАРІ НА ОФШОРНІ РАХУНКИ"

- У той момент вас багато хто відкрито вирішили підтримати. І Віталій Кличко, і Дмитро Ярош, і Олег Ляшко. Хто у вашій команді сьогодні, хто ваші однодумці?

- Мої однодумці – громадянське суспільство і антикорупційні ініціативи, адже їх десятки і сотні. І я дуже щасливий, що маю зараз без партійного формату, без грошей, без бюджету величезну взаємну підтримку і серйозну співпрацю. Багато нових журналістів з'явилося, по-справжньому чесних. Не тих, хто вважався чесним, а зараз бігає по Банковій і прикормлюється від нинішніх корупційних бюджетів. І знаєте, це сила. Моя роль проста – скоординувати і допомогти бути більш ефективними у вимозі розслідувань, притягнення до відповідальності та поверненню вкраденого.

Звичайно, в політиці у мене багато друзів, деяких з них ви назвали. З Дмитром Ярошем ми давно у патріотичному русі, дружили ще до того, як він очолив "Правий сектор" і став провідником. З Віталієм Кличком ціле життя за плечима – Майдан, 18 діб блокування Ради ... Зупиняли тоді кнопкодавство, а тут вже і нова коаліція кнопкодавів стала. З Олегом Ляшко пройшли не тільки київський Майдан. Багато є інших хороших чесних хлопців. Нас адже багато, насправді, але ми чомусь знову пригнули голови і думаємо, що може краще пересидіти в тиші, в комфорті, щоб ніякі "наглядачі" не бігали і не погрожували.

- До речі, а Юрій Луценко відповів на ваш публічний до нього запит щодо "смотрящого" за президентською фракцією?

- Відповів. Але, на жаль, він злукавив. Можливо, це був жарт, але прозвучала неправда – він відповів зовсім не про ту людину, і я хотів би, щоб ім'я цього дуже відомого і впливового депутата було названо саме лідером фракції, а його "смотрящі" функції згорнуті.

- Все-таки, хто цей "смотрящий"?

- Саме це і хочеться почути від Луценка. Питання – чому саме ця людина загрожує колегам і роздає обіцянки, які ніяк не входять в сферу його компетенції як народного депутата? Деякі цивільні антикорупційні організації вже звернулися до мене з проханням допомогти у перевірці, чи має він відношення до схем з використанням тих же офшорів – на Віргінських островах.

"Люди, які займалися не найбільш прозорим бізнесом, разом зі своїми корупційними і офшорними схемами прийшли у владу. Позначений тариф, ведеться торгівля повноваженнями, а ночами прибутку проганяються через офшори"

Знаєте, я пішов у громадську діяльність, але це не означає, що я буду спокійно ставитися до корупції у владі. Цим людям я ще раз чітко заявляю, що не можна брехати днем про реформи, а вночі переводити хабарі на офшорні рахунки.

- Наш телеканал "Україна" взяв ексклюзивне інтерв'ю у президента минулого тижня, і Петро Порошенко назвав нам однією з причин вашої відставки перевірки пропускної системи на лінії зіткнення. Що з ними не так?

- На це він і президент, він має право будь-яку причину вказувати. Я відповідаю за те, що зроблено нами разом з цивільними організаціями.

Всі перевірки проводила Служба безпеки України. Про кожну цю перевірку я доповідав і письмово, і усно президенту. Кілька місяців тому, після зустрічі з цивільними організаціями, ми провели круглий стіл з активістами, в тому числі і з "Донбас-SOS", і я був відвертий повністю. Дорогі люди, давайте, скажіть чесно, що вам не подобається в пропускній системі, що не так? Те, що я почув і мої колеги, це нам здорово промило мізки. І ми створили спільну робочу групу і почали міняти з квітня пропускну систему.

Міняли за двома ключовими напрямами. Для громадян потрібно було розібратися з паперовими перепустками, чергами та корупцією. Кілька арештів провели, сподіваюся, СБУ продовжить і далі, в тому числі серед офіцерів – в ранзі полковників.

Я пишаюся тим, що цивільні організації нам допомогли, нам повірили, і Служба вчинила чесно по відношенню до них – дай Бог, щоб все запрацювало так, як ми це і планували. Другий момент, для чого ми це робили, – щоб допомогти волонтерським, гуманітарним організаціям і просто людям, які хочуть допомагати гуманітарно в Донецькій і Луганській області. Зробити для них максимально зручно, щоб не зупиняти гуманітарні вантажі. Давати розуміння, що допомогти може кожен охочий – від волонтерів до великого бізнесу.

new_image_115

Маркиян Лубкивский. Ушел из СБУ вслед за своим шефом.

"ТЫ ПРИШЕЛ СЛУЖИТЬ ЛЮДЯМ? ТАК ПУСТЬ ТВОЙ БИЗНЕС СЛУЖИТ ЛЮДЯМ. НЕ НАДО РАССКАЗЫВАТЬ СКАЗКИ"

— А что вы думаете о более масштабных реформах — готовятся изменения Конституции. Как считаете, децентрализация и передача полномочий на места помогут победить коррупцию? И вообще, какая реформа нужна, чтобы коррупцию победить?

— Уничтожение коррупционного корыта и самой коррупционной системы, которая у нас десятилетиями выстраивалась, надо осуществлять по трем направлениям. Первое — это жесткое изменение законодательства и обрезание всех коррупционных функций и всех возможных чиновников, министерств и правоохранительных органов, это начало начал. Это есть жилы и сухожилия коррупции. Второе направление — это кровь коррупции: отмывание денег, это офшоры. Но третье, главное — надо жестко разделить бизнес и власть. Это суть коррупции.

Бизнесу в Украине надо создать равные условия и не мешать ему, а во власть не пускать бизнесменов. Люди, которые пришли из финансово-промышленной группы, сейчас занимают все руководящие посты в стране — от энергетического сектора до аппарата РНБО. Это величайшая ошибка, которая угрожает и национальной безопасности.

Коррупция висит гирями на украинской экономике. Пока она есть, не будет ни новых рабочих мест, ни новых возможностей. Посмотрите сами — опять одна финансово-промышленная группа прорвалась во власть и душит весь другой бизнес!

Поэтому предлагаю четкую законодательную инициативу, которую нужно уже сегодня в Верховной Раде — еще до реформ — принимать. Состоит она в следующем: любой человек, который переходит на госслужбу 1—3 категории, т. е. от замминистра до президента, должен в течение месяца продать бизнес. Если он не избавился от бизнеса, не заплатил налоги от реализации этого бизнеса, который имел, то в течение месяца законом должно быть предусмотрено этот бизнес передать в Фонд госимущества.

Ты пришел служить людям? Так пусть твой бизнес служит людям. Не надо рассказывать сказки, что я свой холдинг отдал другу. И заплати налоги в бюджет с того, что ты отдал. Установить это надо законом раз и навсегда!

А что касается бизнеса, то нужно защитить его от этих влияний и переделов, бесконечного изменения правил игры на рынке. Борьба с олигархами в нашей стране уже который раз превращается в то, чтобы у одних забрать, а другим передать. Это ничего общего с деолигархизацией не имеет! Давайте откроем словарь и посмотрим, что такое олигархат (читает): "Олігархія  — політичне та економічне панування найвпливовіших представників великого монополістичного капіталу". Что непонятно?

— Непонятно, что делать с уже имеющейся ситуацией? Ближайшие выборы — через четыре года.

— Требовать. Если нас не слышно на Грушевского или Банковой, так это плохо. Требование же простое — откажитесь от бизнеса. Разделите бизнес и власть. Хватит дурить людей!

Подход жесткий должен быть. Не может быть компромиссов и исключений.

А что до олигархов, то им также надо понять, что в стране должно быть свободное предпринимательство для всех на одинаковых и равных условиях. Ты крупный предприниматель, либо ты мелкий, но условия для всех одинаковые — платите налоги, ребята, живите спокойно!

— Время-то еще осталось?

— Знаете, если сейчас кто-то сделает вид, что переписал на кого-то свой бизнес, люди в это уже не поверят. Это нужно было сделать сразу и честно.

Но вот, что я хочу сказать: мне не дали довести дело до конца, но мы вернемся. Я не говорю сейчас о себе, личности здесь не важны. Важно, что никуда не денутся все эти денежные проводки по офшорам, никуда не денутся бухгалтеры, никуда не денутся банки на всяких Виргинских островах, будет стоять на месте и Белиз, и Кипр.

Вся эта отчетность никуда не девается. Финансовые мониторинги, финансовые разведки других стран прекрасно владеют этой информацией. Поэтому в тот день, когда в Украину придет другая — честная и некоррумпированная власть, — эта информация вернется вместе с ней. И тогда будут и расследования, и реальное возвращение украденных и отмытых денег.

— Можно последний личный вопрос: что вы сделали первым делом после того, как приняли решение уйти?

— До последний минуты я работал. Потом доложил президенту, оставил документы, надеясь, что никто не закроет эти дела и доведет их до расследования. А дальше встретился с друзьями. С ребятами из антикоррупционных инициатив, с активистами, сотрудничающими со Службой, честно объяснил им, что именно произошло, и предложил идти дальше работать.

Загула не было. Не было ни нервов, ни отчаяния. Да, было разочарование из-за того, что столько усилий приложено, столько доверия людей ко мне было, но сделать все мне не дали. Разочарование было, но это не значит, что борьбу надо останавливать. Не время сейчас ни спать, ни расслабляться!

Маркіян Лубківський. Пішов з СБУ слідом за своїм шефом.

"ТИ ПРИЙШОВ СЛУЖИТИ ЛЮДЯМ? ТАК ХАЙ ТВІЙ БІЗНЕС СЛУЖИТЬ ЛЮДЯМ. НЕ ТРЕБА РОЗПОВІДАТИ КАЗКИ"

- А що ви думаєте про більш масштабні реформи – зміни, що готуються до Конституції. Як вважаєте, децентралізація і передача повноважень на місця допоможуть перемогти корупцію? І взагалі, яка реформа потрібна, щоб корупцію перемогти?

- Знищення корупційного корита і самої корупційної системи, яка у нас десятиліттями вибудовувалася, треба здійснювати за трьома напрямками. Перше – це жорстка зміна законодавства і обрізання всіх корупційних функцій і всіх можливих чиновників, міністерств та правоохоронних органів, це початок почав. Це є жили і сухожилля корупції. Другий напрямок – це кров корупції: відмивання грошей, це офшори. Але третій, головне – треба жорстко розділити бізнес і владу. Це суть корупції.

Бізнесу в Україні треба створити рівні умови і не заважати йому, а у владу не пускати бізнесменів. Люди, які прийшли з фінансово-промислової групи, зараз займають всі керівні пости в країні – від енергетичного сектора до апарату РНБО. Це найбільша помилка, яка загрожує і національної безпеки.

Корупція висить гирями на українській економіці. Поки вона є, не буде ні нових робочих місць, ні нових можливостей. Подивіться самі – знову одна фінансово-промислова група прорвалася у владу і душить весь інший бізнес!

Тому пропоную чітку законодавчу ініціативу, яку потрібно вже сьогодні у Верховній Раді – ще до реформ – приймати. Полягає вона в наступному: будь-яка людина, яка переходить на держслужбу 1-3 категорії, тобто від заступника міністра до президента, повинна протягом місяця продати бізнес. Якщо він не позбувся бізнесу, не заплатив податки від реалізації цього бізнесу, який мав, то протягом місяця законом має бути передбачено цей бізнес передати до Фонду держмайна.

Ти прийшов служити людям? Так нехай твій бізнес служить людям. Не треба розповідати казки, що я свій холдинг віддав одному. І заплати податки в бюджет з того, що ти віддав. Встановити це треба законом раз і назавжди!

А що стосується бізнесу, то потрібно захистити його від цих впливів і переділів, нескінченної зміни правил гри на ринку. Боротьба з олігархами в нашій країні вже вкотре перетворюється на те, щоб у одних забрати, а іншим передати. Це нічого спільного з деолігархізацією не має! Давайте відкриємо словник і подивимося, що таке олігархат (читає): "Олігархія – політичне та економічне панування найвпливовіших представителів великого монополістічного капіталу". Що не зрозуміло?

- Незрозуміло, що робити з уже наявною ситуацією? Найближчі вибори – через чотири роки.

- Вимагати. Якщо нас не чутно на Грушевського чи Банковій, так це погано. Вимога ж проста – відмовтеся від бізнесу. Розділіть бізнес і владу. Досить дурити людей!

Підхід жорсткий повинен бути. Не може бути компромісів і винятків.

А що до олігархів, то їм також треба зрозуміти, що в країні має бути вільне підприємництво для всіх на однакових і рівних умовах. Ти великий підприємець, або ти невеликий, але умови для всіх однакові – платите податки, хлопці, живіть спокійно!

- Час ще залишився?

- Знаєте, якщо зараз хтось зробить вигляд, що переписав на когось свій бізнес, люди в це вже не повірять. Це потрібно було зробити відразу і чесно.

Але ось, що я хочу сказати: мені не дали довести справу до кінця, але ми повернемося. Я не говорю зараз про себе, особистості тут не важливі. Важливо, що нікуди не подінуться всі ці грошові проводки по офшорах, нікуди не дінуться бухгалтери, нікуди не дінуться банки на всяких Віргінських островах, буде стояти на місці і Беліз, і Кіпр.

Вся ця звітність нікуди не дівається. Фінансові моніторинги, фінансові розвідки інших країн прекрасно володіють цією інформацією. Тому в той день, коли в Україну прийде інша – чесна і некорумпована влада, – ця інформація повернеться разом з нею. І тоді будуть і розслідування, і реальне повернення вкрадених і відмитих грошей.

- Можна останнє особисте питання: що ви зробили першим ділом після того, як прийняли рішення піти?

- До останній хвилини я працював. Потім доповів президенту, залишив документи, сподіваючись, що ніхто не закриє ці справи і доведе їх до розслідування. А далі зустрівся з друзями. З хлопцями з антикорупційних ініціатив, з активістами, які співпрацюють зі Службою, чесно пояснив їм, що саме сталося, і запропонував йти далі працювати.

Загулу не було. Не було ні нервів, ні відчаю. Так, було розчарування через те, що стільки зусиль докладено, стільки довіри людей до мене було, але зробити все мені не дали. Розчарування було, але це не означає, що боротьбу треба зупиняти. Чи не час зараз ні спати, ні розслаблятися!

Читайте також:

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
Говорить президент України
Більше заяв Зеленського
ЗСУ: головне
Докладніше
Допомога під час війни
Більше новин
Love is...💙💛
Подорожуй Україною
У пошуках роботи
Знайти своє місце!
🏠 Квартирне питання
Новини нерухомості
"Разом нас багато"
Нас не подолати
🚘 Актуалка для автовласників
Що ще нового?
Кулінарний майстер-клас
Що приготувати?
⚽ Фан-сектор
Вболівай за футбол!
Be in Techno Trends
Слідкуй за новинами
⭐ Срачi прибули
Більше скандалів
🔮 Прогнози та гороскопи
Що ще кажуть зірки?
Валюта
Курс долара в касах банків (купівля/продаж)
1
ПУМБ ПУМБ
35.8/36.3
2
ПриватБанк ПриватБанк
35.5/36.3
3
Ощадбанк Ощадбанк
35.7/36.15
4
Райффайзен Банк Райффайзен Банк
36.4/37.1
5
Укрексімбанк Укрексімбанк
36.2/36.7
6
Альфа-Банк Альфа-Банк
35.5/36.7
7
Укргазбанк Укргазбанк
35.4/36.4
8
Універсал Банк Універсал Банк
35.4/36.9
9
OTP Bank OTP Bank
31.95/35.0
Герої не вмирають!

Позивний “Депутат”... Сергій Компанієць - старшина роти 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний Яр”. Воював на передовій з 2014 року. Хлопці називали 47-річного старшину батьком, бо він допомагав і вчив кожного. Загинув у бою під Ізюмом, прикриваючи побратимів. Його 16-річний син пішов вчитись у військовий коледж…

Історія героя
Рейтинг цін
Скільки коштує житло у новобудовах Києва (грн за м²)
1
Печерський Печерський
90 592
2
Шевченківський Шевченківський
57 791
3
Оболонський Оболонський
54 494
4
Подільський Подільський
51 178
5
Голосіївський Голосіївський
46 989
6
Святошинський Святошинський
36 659
7
Дніпровський Дніпровський
35 882
8
Дарницький Дарницький
35 881
9
Деснянський Деснянський
35 364
10
Солом'янський Солом'янський
31 688
Прогноз 🔑
Рейтинг популярності
Наші спортсмени в Instagram
1
Василь Ломаченко Василь Ломаченко
2157К
2
Олександр Усик Олександр Усик
1698К
3
Олександр Зінченко Олександр Зінченко
1660К
4
Андрій Шевченко Андрій Шевченко
1150К
5
Володимир Кличко Володимир Кличко
1021К
6
Еліна Світоліна Еліна Світоліна
871К
7
Андрій Лунін Андрій Лунін
658К
8
Віталій Кличко Віталій Кличко
515К
9
Дар'я Білодід Дар'я Білодід
496К
10
Юлія Герасимова Юлія Герасимова
449К
У кого найбільший прогрес
ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
56,97
56,50
49,56
27,54
57,01
54,51
52,01
24,98
57,36
56,32
52,73
25,59
58,79
56,99
55,09
27,48
59,00
57,00
51,90
26,23
61,88
59,41
55,49
27,66
61,99
59,99
55,99
27,97
61,99
59,99
55,99
27,98
62,99
60,99
56,99
27,98
-
53,05
49,75
25,27
статистика
Курс криптовалюти сьогодні

Валюта

Ціна, usd

Bitcoin (BTC)

67092.19

Binance Coin (BNB)

609.17

Dogecoin (DOGE)

0.14

Litecoin (LTC)

79.85

Theta (THETA)

1.75

Haute Couture
Розклад Fashion Weeks

Париж. Франція

3 – 7 липня

Париж. Франція

Маямі. США

14 – 21 липня

Маямі. США

Нью-Йорк. США

9 – 14 вересня

Нью-Йорк. США

Лондон. Англія

16 – 20 вересня

Лондон. Англія

Мілан. Італія

20 – 26 вересня

Мілан. Італія
Подробиці з модних показів
Вибір українців 🚘
Які нові легкові авто купували у червні
1
Toyota Toyota
456
2
Renault Renault
327
3
Volkswagen Volkswagen
263
4
Hyundai Hyundai
172
5
Skoda Skoda
168
6
Mitsubishi Mitsubishi
162
7
BMW BMW
120
8
Nissan Nissan
102
9
Mercedes Mercedes
94
10
Ford Ford
87
Детальніше
Love is... 💙💛
За що ми любимо Вінницю
Водонапірна вежа

Водонапірна вежа

Фонтан «Roshen»

Фонтан «Roshen»

Вареники з вишнею

Вареники з вишнею

Double-decker

Double-decker

Готель «Савой»

Готель «Савой»

Вiдвiдати мiсто після перемоги

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти