Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Нестор Шуфрич: "Спочатку мир, потім вибори"

11 липня 2014, 11:49

Ірина Золотар

Відомий політик, голова Київської міськорганізації Партії регіонів розповів про політику, відсутність опозиції в Київраді, рецепт від заторів і порядок на Майдані

Нестор Шуфрич

Нестор Шуфрич

- Несторе Івановичу, ви вже трохи більше двох місяців глава Київської міськорганізації Партії регіонів. Не будемо викручуватися... репутація ПР дуже похитнулася. Як Ви зважилися на посаду голови міського осередку? Сумніви були?

- Я ніколи не боявся відповідальності. Хоча, можливо, саме Нестор Шуфрич найменше може і повинен відповідати за рішення, які приймалися Януковичем та його оточенням. Хочу нагадати, що саме мене через пару місяців після приходу Януковича до влади змінили на не чужого для Ющенка Балогу на посаді міністра НС. Партію дискредитували, якщо не рахувати Януковича, не члени партії, а саме ті люди, які прийшли ззовні. Вони знайшли стежку до серця сина Януковича Олександра і фактично вони керували країною і доуправлялись до Майдану.

- Ваші колеги, зокрема, Володимир Філіппов, говорили, що ПР кандидата на вибори мера обрала і в міськраду піде. Чи був хтось із кандидатів у мери вашим і чи є із самовисуванців креатури від ПР (які пройшли або не пройшли в КС)?

- Ми готували кандидата на вибори – Олександра Попова. З поваги до нього як градобудівника з величезним досвідом, ми вчинили так, як повинні були. І якщо він захоче брати участь у виборах у 2015 році, ми підтримаємо його прагнення.

Щодо Київради – ми розуміли всю складність агітації партії за мажоритаркою в Києві після Майдану. Ми починали зі стартової позиції приблизно 1,5%, закінчили в районі 2%. На жаль, сьогодні хто б не говорив, що вони в опозиції, це неправда. Справжньої опозиції в Києві немає. Ми говорили, що йдемо до Київради, щоб бути опозицією, але кияни сьогодні зробили свій вибір. Вони на 100% підтримали політиків з Майдану і на сьогодні позбавлені можливості працювати через опозицію, і права свої повинні захищати тільки через політиків від влади. Київрада сьогодні – це представники влади, хто б як себе не називав. Я бачу нашу участь у наступній кампанії у 2015 році в більш широкому форматі, ніж це було зараз.

- На виборах були безпрецедентні результати – одна партія отримала абсолютну більшість. Як контролювати політсилу в такій ситуації?

- Контроль настане через 1 рік і 4 місяці. Якщо вони будуть помилятися, чинити неправильно, – ми їх будемо критикувати. Якщо їм не вдасться реалізувати свої програми, ми запропонуємо альтернативу.

- Які у вас відносини з Віталієм Кличком?

- У нас товариські відносини більше 10 років. Бачу його часто. Він дуже стурбований тим, що Київ йому дістався. Треба йому віддати належне, він відкидає політику звинувачення "папєрєдніків". Він розуміє, що це відповідальність, він до цього йшов, і він з цим повинен впоратися або не впоратися.

- Доцільним є призначення Кличка ще й головою КМДА?

- Я був здивований, що це призначення так затягнулося. Я думав, що другим, максимум третім указом Порошенко призначить Кличка головою КМДА. Я завжди виступав за те, що кияни повинні вибирати реального главу, і я завжди виступав за те, щоб ця норма була в законі усунена. Посада голови КМДА повинна бути скасована.

- Що в першу чергу повинен зробити Віталій Кличко і його команда: три завдання?

- Перше – утриматися від стрімкого зростання тарифів на комунальні послуги без супроводу їх адекватним зростанням доходів громадян. Якщо ж вони хочуть підтримати міське господарство підвищенням тарифів, то потрібно виділяти з міського бюджету субвенцію на компенсацію різниці, але робити це не за рахунок киян, у яких не піднімалися мінімальні доходи. Крім того, зі зміною курсу долара всі стали біднішими в 1,5 рази. Навіть у випадку крайньої необхідності можна ставити життя киян у залежність від економічних показників комунальних господарств.

Друге – робота Київради повинна бути бездоганно прозорою. Кожен киянин повинен знати не тільки про те, що рада робить постфактум, але й те, що хоче зробити. І кожен акт повинен бути доступний не тільки після його прийняття, а відразу після його пропозиції.

Реклама

Третє – максимальне спрощення всіх погоджувальних процедур, пов'язаних з життєдіяльністю міста – розвиток єдиного вікна.

Четверте – покарання тих, хто знищує зелені зони і заохочення тих, хто їх відновлює. Потрібно вивчити позитивний досвід команди Попова, відійти від політизації цих починань.

- Ви сказали про стримування тарифів. Нинішня міська влада наполягає, що цього можна було б уникнути, якби у міста не забирали 50% податків на доходи фізичних осіб до держбюджету.

- Це й моя позиція. Коли ми говоримо про децентралізацію влади в регіонах, то ми зобов'язані говорити і про бюджетну автономію. Якщо Києву залишити те, що він збирає, в тому числі і податок на дохід фізосіб, то Київ може стати одним з найбагатших міст східної Європи.

- Чи варто підвищувати ціни на проїзд у транспорті?

- Була хороша пропозиція у Попова – картка киянина. Це один з механізмів. Повинні бути визначені всі категорії киян, які отримають адресну допомогу щодо компенсації у разі підвищення тарифів на проїзд. У цьому бюджетному році варто утриматися від підвищення. Потрібно вивчити економічно обґрунтовані тарифи.

- Скільки Ви платите за комуналку? Варто ще підвищувати платежі чи нинішніх тарифів достатньо для покриття витрат комунальних служб?

- Я плачу близько декількох тисяч за комунальні послуги, включаючи квартплату і плату за ЖКГ послуги. Думаю, треба було йти по шляху, який пропонував попередній уряд – піднімаючи тарифи, шукати можливість адресної допомоги тим, хто не зможе їх осилити.

- Що робити з хрущовками – зносити, перебудовувати, залишити це питання до кращих часів?

- Свого часу була розроблена хороша програма: будується новий будинок, пропонують туди переселитися жителям хрущовок, а хрущовки зносяться, і на їхніх місцях будуються нові будинки. Цей шлях неминучий.

- Як вирішити в столиці проблему заторів?

- Проблема заторів вирішується розвитком магістральних розв'язок, паркінгів. Багато було пропозицій, які допомогли б розвантажити Київ. Затори утворюються і через те, що водії паркуються де завгодно. Такі авто потрібно евакуювати незалежно від марки. Вони повинні евакуюватися на муніципальні штрафмайданчики, а повертати їх після оплати штрафу пропорційного вартості машини. Відвезли Bentley – одна ціна, Lanos – інша.

- Ваше ставлення до знесення пам'ятника Леніну на бульварі Шевченка.

- Він повинен бути відновлений у тому ж місці. Якби він не був знесений у той спосіб, який був, то можна було б говорити про його перенесення. До цього пам'ятника прив'язані емоції, пам'ять сотень тисяч киян. Його потрібно повернути на місце, і лише після громадських слухань перенести його, якщо так вирішать люди. Але не силовим методом.

Реклама

- Колись на набережній прибрали плавучі ресторани. Бували там? Яке Ваше ставлення до таких закладів на воді? Повернули б їх знову на причал?

- Потрібно встановити єдину систему оплати за використання території міста, і закрити на цьому питання. Доходи у міський бюджет від цього повинні бути такими, щоб люди сто разів подумали, перш ніж встановлювати на тому чи іншому місці свій плавзасіб-ресторан. Їх перебування потрібно нормативно врегулювати й отримувати від цього прибуток.

- Чи пора прибирати активістів з Майдану? Якщо так, то як це зробити мирно?

- На це запитання повинні відповісти кияни. Порядок повинен бути відновлений по всій країні – і на Донбасі, і в Києві. Своїм авторитетом Кличко повинен переконати людей на Майдані, що він – гарант їхнійх прав, і що його достатньо, щоб ці права захистити.

- Як принести мир на Схід? Ви, як учасник мирних переговорів, знаєте позиції бойовиків...

- Компроміс можливий. Я не маю права сьогодні говорити про все, що знаю, тому що переговорний процес, я сподіваюся, ще не завершений. Я сподіваюся, що найближчим часом ми повернемося до переговорів. Альтернативи немає. Мені дуже шкода, що Президент прийняв рішення про припинення перемир'я. Навіть в умовах, коли воно не було забезпечене на 100%, була надія на те, що зупинка вогню призведе до перемир'я, а в результаті і до миру. А моє розуміння миру одне – Донбас у складі України.

- Ваше ставлення до дострокових парламентських виборів?

- Справжній політик ніколи не повинен боятися виборів. Тим більше політична сила, яка перебуває в опозиції, завжди повинна домагатися і сприяти дострокових виборів, як можливості перемогти. Але будемо говорити відверто: було б вкрай безвідповідально проводити вибори в умовах фактично військових дій на Донбасі, де живе 1/6 населення країни. Я думаю, що парламентські вибори можливі, а, може, й потрібні, але після встановлення миру на Донбасі, проведення змін до Конституції як гарантії неможливості повторення подібного у майбутньому.

- Як часто Вам вдається просто пройтися вулицями міста? Коли востаннє ходили на ринок? У супермаркет?

- На ринки ходжу, дуже люблю Володимирський ринок. А ще раніше ходив на сільгоспярмарки. Я любив ходити по ринку, торгуватися, але зараз, коли впізнають, вже сильно не поторгуєшся, хоча іноді люди просто пригощають.

- Які ваші улюблені місця в Києві?

- Чесно скажу, давно не гуляв. Але дуже люблю Маріїнський парк, площу перед парком і Маріїнський палац. Люблю сквер перед театром Франка, Будинок з химерами, ботанічний сад ім. Гришка, Володимирську гірку і Дніпро. І ще одне місце – Печерські пагорби, де розташована Києво-Печерська лавра. Люблю оперний театр і філармонію, а от Український дім викликає в мене суперечливі почуття. Як не дивно, я люблю готель "Україна". Раніше любив стріляти з лука на полі біля Паркової алеї, а зараз там побудували вертолітний майданчик з бізнес-центром... Знаєте, коли я приїхав у Київ у перші роки незалежності, я ніколи не думав, що він стане для мене рідним містом.

Чим займаєтеся окрім політики?

- Зараз тільки політикою. Ситуація на Сході зобов'язала і прив'язала мене до політики. Я вважаю, що людина, яка в нинішніх умовах має хоч якесь відношення до політикуму у міру своїх можливостей, повинна сприяти врегулюванню цього конфлікту.

- Розкажіть про своїх дітей, сім'ю.

- Старший син вже став моїм реальним помічником, він допомагає мені у становленні та розвитку футбольного клубу "Говерла". А молодший – поки випробовує татусеві нерви своїми результатами у навчанні.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...