Три чверті житлових будинків Києва готові до нового опалювального сезону

8 жовтня 2014, 15:21

130 будинків столиці ухиляються від отримання актів готовності

Майже 74% житлових будинків Києва готові до опалювального сезону 2014-2015 р.

Майже 74% житлових будинків Києва готові до опалювального сезону 2014-2015 р. / Фото: Григорій Салай

ПАТ "Київенерго" станом на 8 жовтня видало Акти готовності до опалювального сезону (в минулому – форма Е-8) 73,8% житловим будинкам столиці різних форм власності (7465 акти на 7046 будинків).

По лікувальних закладах видано 377 акта на 237 будівель (88,7%). За дошкільним установам – 494 акти на 533 заклади (91,3%). За шкільним закладам – 432 акти на 528 закладів (81,8%).

Таким чином, усього "Київенерго" видала 9863 актів готовності (54,4%) на 9010 будівель столиці різних форм власності.

Реклама

"Дошкільні та лікувальні заклади на сьогодні в основному готові до опалювального сезону, і відповідально ставляться до усунення зауважень, отриманих від "Київенерго", на відміну від інших категорій споживачів. При цьому, 11% житлових будинків, 10% лікувальних установ, 2% дитячих установ та 8% шкільних закладів взагалі ще не викликали фахівців Київенерго для перевірки готовності будівель до опалювального сезону ", – зазначив директор СВП" Київські теплові мережі ПАТ "Київенерго" Євген Глушак.

Частина споживачів отримали зауваження, однак не виконують їх, додав Глушак. Виконання всіх вимог Акта готовності допоможе уникнути втрат отриманого тепла, а відповідно зниження температури в квартирах споживачів. Крім того, належний стан устаткування теплових пунктів і внутрішньобудинкових тепломереж (за стан яких відповідає експлуатуюча організація), дозволить уникнути пошкоджень, заморожування систем і відключення в результаті цього споживачів від опалення.

Щоб бути впевненим, що ваш будинок в належній мірі готовий до проходження опалювального сезону, слід звернутися в ЖЕК з питанням, чи отримав будинок Акт готовності до опалювального сезону. У разі виявлення джерел втрати тепла (вибите скло, двері нещільно закриваються тощо), Слід звернутися в ЖЕК для усунення цих недоліків.

Реклама

Невиконання заходів з енергозбереження є одним з основних зауважень при обстеженні будинків у ході одержання ними Акта готовності. Іншими зауваженнями є: відсутня відповідальна особа, що пройшла навчання і має відповідне посвідчення, не укомплектований або укомплектовано не в повному обсязі контрольно-вимірювальні прилади, не отримані акти готовності приладів обліку, не проведена ревізія дросельних і лімітних пристроїв, наявні сторонні предмети в теплових пунктах, проведена самовільна реконструкція внутрішньобудинкових системи опалення.

У поточному році виконання заходів з енергозбереження набуває особливого значення у зв'язку із загальнодержавною потребою в економії енергоресурсів. Тому, "Київенерго" звертає увагу споживачів на необхідність уважного ставлення до ознак неготовності будинку.

Так, 130 будинків, керуючої організацією яких є ОСББ та ЖБК в Дарницькому, Деснянському, Дніпровському, Печерському, Святошинському, Подільському, Оболонському та Голосіївському районах столиці ухиляються від отримання актів готовності до опалювального сезону. "Київенерго" ще раз підкреслює неприпустимість таких дій, адже вони ставлять під загрозу забезпечення централізованого опалення мешканців цих будинків.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти