Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Вода і газ: кияни обурені "новинами" в комунальних платіжках

23 жовтня 2018, 09:24

Наталя Мамчур

Єдина можливість вплинути на ситуацію - лічильник

Тисячіжителівстолиціпрожилипіврокубезгарячоїводи,атеперзацедоведетьсящейрозплачуватися-впрямомусенсіслова.Сайт"Сегодня"розібрався,чомутаксталося.

Багато киян отримали платіжки за газ з "коригуванням" за період відсутності гарячоговодопостачання."Зазвичайплачублизько40грнзагаз.Уцьому місяціотримавквитанціюзграфою"коригування",ізаплатитивимагаютьдесь100грн",-говоритьжительСолом'янськогорайонуСтаніслав.

"Хочутьобдертилюдейдонитки.Прийшлокоригуванняпо газу,незважаючинате,щоуменевстановленийбойлер.Гарячою водоюяне користуюсявзагалі,затеплачубільшезаелектрику","Цеграбіж.Малотого,щогарячоїводине було,і нез моєї вини,такятеперзацещейдоплатитиповинна","Суманачебтоневелика,алесправапринципу.Не будудоплачувати.Щовонименізроблять,газвідключатьабобойлервідберуть?"-обурюютьсялюди.

По закону. Дійсно,євсіпідставиговоритипро несправедливість,особливотимлюдям,якігріютьводубойлерами.Алев"Київгазі"пояснюють-всепозакону.

"Такий порядок розрахунку передбачений постановою Кабміну від 23 березня 2016 №203 "Про норми споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників". Донарахування застосовуються, якщо у абонента відсутній газовий лічильник (таких абонентів в столиці близько 200 тисяч, – авт.) і коли теплопостачальна організація зафіксувала відсутність централізованого гарячого водопостачання. Наявність електричного водонагрівача не є підставою для незастосування донарахувань, оскільки такий виняток законодавством не передбачено", – відзначають в компанії.

До речі, така практика діє не перший рік, і не тільки в Києві, а й в інших містах України. У постанові Кабміну зазначено, що при наявності гарячої води норма споживання газу – 3,3 кубометра на людину в місяць, при відсутності – 5,4. Тобто при нормальних обставинах один зареєстрований в квартирі платить в місяць за газ 22,9 грн. А якщо весь цей час не було гарячої води – доплатити доведеться ще 14,6 грн. Єдина можливість вплинути на ситуацію – індивідуальний квартирний лічильник газу, який дозволить платити за фактом споживання. Можна негайно встановити його за власні гроші (обійдеться приблизно в 3 тис. грн), але до 1 січня 2021 року ця повинні зробити безкоштовно.

В тренді
У Києві збільшується кількість хворих на грип: на карантин закрили майже три сотні шкіл

Що з гарячою водою.Одночасноз'явилисяповідомленняпро дивнінарахуваннявкомунальнихплатіжкахзагарячуводу.Жителівшоці:милисявтазиках,атепервіднихвимагаютьзаплатитизапослугу,якої небуло."Цещенамміська влада повиннадоплатитизанезручності!"-обурюютьсякияни.Глава"Центрукомунальногосервісу"АндрійЩербинапояснює,щотакемоглостатися,якщолюдиназ якихосьпричин непередалавчаснопоказанняприладуобліку(повідомлятищомісяцяпотрібнонавіть"нульові",привідсутностігарячоїводи).

"Втакомувипадкумігбутипроведенийрозрахунокза нормоюспоживання(нормагарячоїводистановить1,6куб.мналюдинувмісяць,тобтоцеблизько120грн,-авт.).Якщохтось ізмешканців незгодензнарахуваннями,вінможе неплатити.Щобвиправитиситуацію,доситьпростопередатифактичніпокази лічильника,іперерахунокбудезробленийавтоматично.Якщопроблема непов'язаназпередачеюпоказань,потрібнорозбиратисявпричинахіндивідуально,за кожною адресою",-говоритьвін.

УКМДАрадятьповсімнезрозумілимпитаньзвертатисяврайонніцентрикомунальногосервісу.Правда,самікиянискаржатьсянавеличезнічергивних.

Нагадаємо,гарячоїводив3тис.будинківстолиціне булозкінця квітнячерез відсутністьгазу.Тількина минулому тижні водопостачання почали відновлювати, алевдеякихбудинкахлюдичекаютьдосі.

Реклама

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...