Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Старовинній будівлі на Лук'янівці повернуть колишній вигляд

6 грудня 2018, 11:26

Ірина Гінжул

Влада міста рятуватиме будинок Багговута

Фото: kmb.ua

Фото: kmb.ua

СтаровиннийбудинокБагговута,якийрозташованийнавул.Багговутівській,16А,можезникнути.Городянипобоюються,щочерез будівництвопосусідствубудиночокзнесуть,анайогомісцізведутьжитловубагатоповерхівку.Сайт"Сегодня"розібравсявситуаціїіз'ясував,щопам'ятникархітектуричіпати небудуть,більштого,йогореставруютьдопервісного вигляду.

Колишнійприбутковий будинокбувпобудованийщевXIXстоліттііотримавназву"садибаБагговута"черезсвоєрозташуваннянавулиці,яканоситьім'яколишньогомісцевогодомовласникаЛеонтіяБагговута.За іншою версією,вулицяотрималасвою назвуна честьгенералавідкавалеріїОлександраБагговута(1807-1883),якийволодівсадибоюнаЛук'янівці.

Бездахуіпідлоги.Заразпам'ятникархітектуриперебуваєвприватнійвласності,алевжебагатороківзанедбаний:місцямипровалився дах,фасадпокривсявеличезнимитріщинами,відсутнівікнаідвері.Усерединіобшарпанідооснови стіни, провалилася підлога,усюди куписміття.

39_01

Якпояснилинамвкомпанії"Київміськбуд",якабудуєпоручвисотку,зноситисадибувонине планують.Будівлюхочутьвідновити.

"Згідно з висновком"УкрНДІпроектреставрації",будівлявимагаєтерміновихремонтнихробіт,щобзапобігти подальшому руйнуванню.Унезадовільномутехстаніфундамент,дахмісцямизруйнованийівимагаєповноїзаміниконструктивнихелементів,існуєймовірністьруйнуваннястін",-говорятьвкомпанії.

Вивчають архіви . Дляотриманняохоронногодоговоруістартуробітзабудовникзвернувсядо департаментуохороникультурної спадщиниКМДА.

"Початиреставраційніроботизможутьпісляотриманняохоронногодоговорузавданнянареставраціюісхваленняпроектуреставрації.Намагаємосяприскоритицейпроцес",-пояснивначальниквідділупередпроектнихпропозиційтаоптимізаціїтехнічнихумов "Київміськбуду" ОлександрБузовський.

Зайогословами,паралельнозцимфахівціпереглядаютьвархівахісторичніматеріали,щобзнайтивсе,щоможедопомогтидізнатисябільшепро цю будівлюнаЛук'янівці.

В тренді
У Києві "швидка" потрапила в ДТП: таксі занесло на тротуар (фото)

"Заразготуєтьсяпроектреставрації.Пізнішегромадськостібудутьпредставленіяксампроект,таківидсадибипіслязавершеннявсіхробіт",-говоритьБузовський.Колиможутьпочативідновлювальніроботи,поки неповідомляють.

Проконтролюють . УКМДАвідновленнястаровинної будівлівітають.

40_01

"Проектреставраціїбудеузгодженийздепартаментом,будевиданодозвілнареставрацію,і,звичайнож,інспекціяпроконтролюєпроведенняробіт,щобвонипроводилисяза проектом",-розповів"Сегодня "ОлександрНикоряк,директордепартаментукультурної спадщиниКМДА.

Зайогословами,якщоранішебудівля булажитловою,топісляреставраціївнійможутьрозміщуватися,наприклад,офісніприміщення.Реставраціяоб'єктаможезайнятидвароки.

"Колицейпроектприйдедо наснаузгодження,мибудемобачити,яким будейогофункціонал",-говоритьНикоряк.

Нагадаємо, у червні ми повідомляли, що в центрі Києвагорівстаровиннийбудинок.Пожежа сталасявранці23 червня вприміщенні навпроти театру імені Лесі Українки.

Крім того, на ПодолівКиєвіруйнуєтьсястаровинний будинок. Зазначалося,щобудівлюрозберутьчерезможливий обвал.Посерединібудинкуможнапобачитивеличезнутріщину.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...