Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

У Києві ввели мораторій на обрізку дерев

10 січня 2019, 11:22

Наталя Мамчур

Після омолоджуючої обрізки часто від дерев залишаються одні стовбури

Фото: Наталія Мамчур

Фото: Наталія Мамчур

Практичнокоженмісяцьвстолицівиникаютьскандаличерезобрізкудерев.Кияниобурюються,щоспівробітникикомунальнихслужб"стрижуть" зелені насадженнятаксильно,щозалишаютьсятількиголіпотворністовбури. Мовляв,не допомогадеревам,авірнасмерть.

Підозрюютьіфінансовіманіпуляції,мовляв,освоюютьсягрошіспочаткунаобрізку,потімнаспиленнядерев,апотімназакупівлюновихмолодихсаджанців.ЖителіКиєване разподавалипетиції,щобподібні"варварськіметодидогляду"заборонити,іїхнарештіпочулидепутати.

На останній сесії Київради булоприйняторішенняпро введеннядворічного мораторіюнанеефективнуібезконтрольнуомолоджуючу обрізкудерев.Начисленнукритикувструктурнихпідрозділах"Київзеленбуду"відповідають,щообрізкакрон-одинзнайважливішихзаходівподоглядузадеревами,якийдозволяєзберегтиіоздоровитизеленінасадження.

"Під час проведення робіт по обрізці видаляються сухі вершини і сухі, хворі, аварійні, пошкоджені гілки, які є потенційно небезпечними для життя і майна людей. Обрізка дозволяє підтримувати форму крони, регулювати її щільність, коригувати рівномірність розташування скелетних гілок для надання кронам симетричності, стимулювати утворення молодих пагонів і підвищувати життєздатність ослаблених і старих дерев. Проводиться також обрізка дерев, які погіршують видимість дорожніх знаків, можуть привести до пошкодження ліній електропередачі", – пояснювали співробітники підприємства.

Однакініціаторимораторіювважають,щообрізкачастопроводитьсянеякісно:не втойперіод,безурахуваннявидудерева,йоговікутастану,неправильнозробленізрізипризводятьдогниття,не кажучивжепро естетичний вигляддерев.

В тренді
У Києві іноземець на джипі насмерть збив чоловіка: з'явилися фото і відео

"ЗаостаннідварокивКиєвікомунальники"омолодили"понад 170 тисячдерев.Нарештіварварствоізнищенняприпиниться",-говоритьспівавторпроектурішенняСергійГусовський.

Втім,будутьвинятки.Так,мораторій нестосуєтьсявидаленняаварійнихіпотенційнонебезпечнихгілокабочастинстовбурівдерев(ціроботивиконуютьсянапідставіактівобстеження).

"Такожобмеженняне поширюєтьсяна санітарну,формуючу обрізкудеревівидаленняомелиз крон", – кажуть в Киеїраді.

Такщокидатисянакожногокомунальниказпилкою,якужезакликаютьдеякіжителі,всежне варто.Якщоукиянвиникаютьякісьсумніви,вуправлінніекологитаприроднихресурсівКМДАрадятьзвертатисяврайонніКПУЗН.

Реклама

Всі подробиці в спецтемі Все про київські каштани

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...