Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Подробиці НП у столичній гімназії: причиною отруєння повітря могли стати меблі

23 вересня 2015, 08:08

Ірина Гінжул

Токсичне повітря - в 24 класах, навчальний заклад закрито до понеділка

Гімназія. СЕС обстежує всі приміщення навчального закладу до кінця цього тижня і проведе знезараження. Фото: І. Гінжул

Гімназія. СЕС обстежує всі приміщення навчального закладу до кінця цього тижня і проведе знезараження. Фото: І. Гінжул

У столичній гімназії "Київська Русь" виявили в повітрі небезпечний для здоров'я вміст формальдегіду, аміаку та фенолу. У навчальному закладі, який знаходиться в Дарницькому районі, навчається близько тисячі школярів. Міська влада прийняла рішення тимчасово закрити гімназію.

Токсичніречовини . Про те, що в декількох класах стоїть підозрілий і неприємний запах, в столичну СЕС повідомили батьки учнів. "За даними лабораторного дослідження, в 24-х класах ми маємо перевищення в чотири рази допустимих концентрацій небезпечних речовин, таких як формальдегід, аміак і фенол. Всі ці речовини токсичні, особливо для дитячого організму, а при тривалому перебуванні в приміщенні, де вони містяться, можуть привести до захворювання дихальних органів і загострення всіх хронічних захворювань. Благо, ні колектив навчального закладу, ні діти за меддопомогою не зверталися", – розповів "Сегодня" головний санлікар Києва Олег Рубан.

За його словами, зараз приймається рішення про детальне токсикологічне вивчення меблів, підлогового покриття (лінолеуму) і фарби, в яких можуть міститися ці речовини. "Ми проведемо детальне обстеження кожного приміщення в школі. І в п'ятницю вже будуть результати аналізів. Після цього приміщення будуть оброблені спеціальною знезаражувальною рідиною", – пояснює Рубан.

Реклама

"У 2012 році Кабмін скасував норму, при якій нова споруда вводиться в експлуатацію тільки після дозволу від СЕС (гімназію відкрили в 2013 році). Таким чином, обстеження приміщення санепідслужбою при запуску гімназії не проводилося!" – розповів нам заступник голови КМДА з питань медицини та соцполітики Михайло Радуцький.

ЗАКРИВАЮТЬ . За словами заступника голови КМДА з гуманітарних питань Анни Старостенко, навчальний процес в гімназії призупиняється до кінця цього тижня, поки фахівці перевірятимуть приміщення. "Ми сподіваємося, що в понеділок дітки вже зможуть продовжити навчання в гімназії. А поки ті школярі, яким просто немає з ким залишитися вдома, зможуть проходити навчання в сусідній школі, де будуть створені додгрупи", – говорить Старостенко. За словами Олега Рубана, СЕС готова перевірити всі навчальні заклади Києва, якщо подібні звернення будуть надходити від батьків або дирекції шкіл. "Порада одна – звертатися до нас. Ми готові перевірити всі навчальні заклади міста!" – говорить Рубан.

Проведуть розслідування

У свою чергу, в ХК "Київміськбуд", яка виступала замовником будівництва гімназії, запевняють, що будівля зводилася згідно з Державними будівельними нормами.

"На момент закупівлі будівельних матеріалів, фірми-постачальники надали всі необхідні сертифікати, що підтверджують відповідну якість продукції для будівництва та оздоблення будівлі школи. Проте зараз ми проводимо своє внутрішнє розслідування щодо з'ясування факту можливого застосування неякісної продукції на своїх будівельних майданчиках. Більш того, після отримання експертних висновків щодо цієї гімназії, наша компанія готова сприяти роботам з усунення всіх недоліків, щоб будівлю можна було експлуатувати за призначенням", – розповіли нам в ХК "Київміськбуд".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...