Прогулянка по вулиці Рогнідинській: особняк київської еліти, бронзовий письменник і кошерна їжа

24 вересня 2016, 09:19

Кириченко Леся Кириченко Леся

Тут проходило Євробачення-2005

Синагога на Рогнединській

Синагога на Рогнединській / Фото: Анатолiй Бойко

ЗЛОПАМ'ЯТНА КНЯЖНА І ДІМ ДЛЯ ЗБОРІВ ЕЛІТИ

ВулицяРогнідинськаз'явиласявсерединіXIXстоліттяіназиваласятодіБульйонською,хочанезабаромбулаперейменованавМаловасільковскійпровулок.Сучасненазва з'явиласявчестьдружиникиївськогокнязяВолодимираРогніди.За переказами,ВолодимиркняжнуРогнедунахабновідібравубратаЯрополка,убившийого.Самажкняжнавчинила замахнажиттякнязя,правданевдалий.На початкувулицізнаходитьсястаровиннийособняк№1-13,зведенийвXIXстолітті.

3_13

Реклама

Цечотириповерхова будівлязколонамизаразжитлове.УньомуколисьрозміщувалосяКиївськелітературно-артистичне товариство,вякомузбиралисяісторики,актори,письменники,музиканти,архітектори.БувалитутЛесяУкраїнка,МиколаЛисенко,МихайлоСтарицький.

ТЕАТРАЛЬНА МАСКА І ГОЛІ СТАТУЇ

Семиповерхова будівляпід№2зтеатральною маскоюнаверхній частиніфасадубулапобудованана початкуХХстоліття.Цепам'ятникархітектури,хочавньомуживутьзвичайнікияни.

boy_9569_8954394

Реклама

Алеособливу увагувартозвернутинасусіднійособнякпід№2/15.Наверхніхповерхахп'ятиповерхової будівлівиднієтьсявеличезнийчорнийангелзкрилами,атрохинижче-десяткиоголенихжіночихстатуйвповний зріст,хочавкінціХІХстоліттявоновиглядалотрохиінакше.

2_30

Тодінаневеликій земельнійділянцібулопобудованотриповерхову будівлюдлядворянинаІсаєвича.Тамрозміщувався готель"Догмаров"ібулиобладнанімагазини.За радянськоївладиособнякпочаввидозмінюватися:доньогодобудувалищеодинповерх,ачерез кількадесятиліть-щеодинімансарду.

1_77

Реклама

ДИСИДЕНТ ГЕЛІЙ І ШОЛОМ-АЛЕЙХЕМ

ВособнякунаРогнідинській,3,проживавукраїнськийписьменникГелійСнєгірьов,якийставпершою людиноювСРСР,що публічновідмовивсявідрадянськогогромадянства.У дворібудинкуєфігуркау виглядіпташки,анеподалік-пам'ятникписьменникуШолом-Алейхему.Вінзображенийу повний зріст,права руказ капелюхомвисокопіднятанадголовоюу вітальномужесті.

boy_9556_8954393

СИНАГОГА, ЩО ПОВЕРНУЛАСЬ В СВОЮ БУДІВЛЮ

ГуляючипоРогнединськійне можнане помітитиХоральнусинагогуБродського(ШотаРуставелі,13),відкриттяякоїзбіглосяз50-річчямцукровогомагнатаівідомогомеценатаЛазаряБродського.

boy_9552_8954392

Побудували її в 1898 році за проектом одного з найавторитетніших на той час архітекторів Георгія Шлейфера. Будинок для молитви обійшовся цукрозаводчику Бродському в 150 тис. рублів, що зараз відповідає 20-25 млн грн, але прослужив за призначенням він тільки кілька десятиліть. У радянські часи синагогу закрили, передавши приміщення під клуб професійної спілки кустарів, потім в ньому оселився дитячий театр ляльок. У 90-х роках минулого століття єврейська громада повернулася в будинок, і незабаром синагогу знову офіційно відкрили. Поруч знаходиться кіоск з кошерною їжею.

ЄВРОБАЧЕННЯ І МАЙДАНЧИК ДЛЯ ЗНАМЕНИТОСТЕЙ

ВкінцівулицізнаходитьсялегендарнийПалацспорту-найбільшевУкраїнікритеспортивно-видовеспорудження.Йогопобудувалив1960 році.

boy_9544_8954390

boy_9546_8954391

Тутбулопроведенопонад500міжнароднихтурнірів,понад 4000концертівівиставок,16чемпіонатівсвіту,кількадесятківчемпіонатівЄвропиз різних видів спорту.ТутдаваликонцертиКрістінаАгілера,ЛенніКравіц,КрісРі,ЛараФабіан,БрітніСпірсіДженніферЛопес.Уцій будівліминуло йЄвробаченняв2005 році.

1_76

Фото: Анатолій Бойко

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти