Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти

Найкрасивіші будівлі Києва: в будівлі Нацбанку пахло трояндами, а за нацистів тут був обмінник

2 грудня 2018, 01:00

Олександр Марущак

Особняк на Інститутській 113 років зберігає грошові таємниці, а за відвідувачами спостерігають античні боги і покровитель столиці Михаїл

Ми продовжуємо знайомити зі знаменитими будівлями і особняками столиці, вхід в які обмежений. Цього разу ми побували в царстві грошей – старовинній будівлі Національного банку України на вулиці Інститутській, 9.

Фасад будівлі банку має рожевий колір і білий декор. Його прикрашають незвичайні символи і знаки. Наприклад, грифони – містичні істоти, які, за легендами, охороняли золоті копальні скіфів. На балконах – леви, що втілюють могутність. Можна побачити на фасаді і псевдогерби різних сфер діяльності: транспорт символізують якір, колесо і крила, сільське господарство – ланцюг і снопи колосків. В обумовлений час зупиняємося під портиком Нацбанку, де встановлений банківський годинник.

Зайшовши всередину, розуміємо, що з охороною тут все дуже строго. Помилувавшись оздобленням холу і красивим орнаментом на стелі, проходимо ретельний огляд на металошукачі, а після цього, пройшовши через масивні двері, потрапляємо в коридор, який веде до гігантського Операційного залу, де проходять всі грошові операції країни. Між колонами встановлена пам'ятна табличка на честь архітектора Олександра Кобелєва – творця будівлі і членів будівельної комісії. Скляну стелю залу прикрашає відновлений кольоровий вітраж з ликом архістратига Михаїла, покровителя Києва, в латах римського полководця. Це третє зображення на скляному стелі за всю історію існування будівлі, виконане львівськими майстрами в 2006 році. Перше не пережило реконструкції 1934 року, а друге з'явилося в 1995 році після капремонту Операційного залу, до цього на стелі був радянський герб. Зображення архістратига Михаїла, до речі, можна знайти і на фасаді будівлі
.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

На подив у залі людно – працюють майже всі 38 віконець операторів. Щоб побачити все з висоти, піднімаємося на рівень другого поверху. Нам дозволяють прогулятися по балкону. Вид звідти захоплюючий, здається, що зараз, як за старих часів, з дверей вийде строгий глава банку в смокінгу, з сигарою в руці, і ми почуємо, як він віддає розпорядження службовцям ... За всім, що відбувається в банку спостерігають античні боги у вигляді скульптур. Гермес допомагає в отриманні прибутку і торгівлі, Деметра протегує хліборобам, Афіна дарує мудрість, а Гефест допомагає відточувати майстерність.

Реклама

У будівлінаподивдужечисте повітря-працюєвідміннасистемавентиляції.Аза старих часівтутпахло...трояндами.Повітрозабірникипоставляли йоговбудівлювідрозарію,якийбуврозбитийу внутрішньомудворібанку.Заразтамнемаєрозарію,алеєзатишнаальтанка,фонтан,абіляньогоселянськахатазжуравлем.Приміщенняслужитьпереговорним приміщеннямдляспівробітників.

В тренді
У Києві "швидка" потрапила в ДТП: таксі занесло на тротуар (фото)

На жаль,нам невдалосяпотрапитивзалзасіданьНацбанку,тамякразпроходилаважлива нарада.ТакожвбудівліпрацюєМузейгрошейНаціональногобанку,азаписатисянабезкоштовнуекскурсіюможнанасайтіНаціональногобанку.

--1_64

Нагадаємо,ранішемирозбиралисявтому,будівліякихархітектурнихстилівможназнайтивКиєві.Пронайкрасивішібудинки,прикрашенінезвичайноюоб'ємноюліпниною,скульптурамиу виглядімістичнихтваринічудовиськможнапрочитативматеріалі: Родзинки архітектуривКиєві:ТОПбудівельвстилі модерн

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Реклама

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...