Як жити на повну і використовувати сучасні технології розумно
Андрій Буренок – про те, як бути у гармонії з собою, при цьому успішно керувати бізнесом
Як жити на повну і використовувати сучасні технології розумно
Андрій Буренок – про те, як бути у гармонії з собою, при цьому успішно керувати бізнесом
Андрій Буренок - засновник сервісу вигідних подорожей TripMyDream, досвідчений мандрівник, а також коханий чоловік і батько двох доньок. Як йому вдається завжди залишатися на зв'язку, жити на повну, бути в гармонії з собою і при цьому успішно керувати бізнесом? Що допомагає завжди бути мобільним та ефективно використовувати кожну хвилину свого часу - про це ми особисто запитали у Андрія.
Як починається ранок підприємця
Зазвичай я прокидаюсь близько 8-ї ранку, якщо мене нічого не турбує на роботі. Дуже часто переживаю через продажі, нові відео, які виходять на моєму YouTube-каналі, нові послуги, що запускаємо на сайті, і тоді я встаю з ліжка раніше. Тому у такі дні телефон беру до рук першочергово. А якщо все добре, мій ранок починається із зарядки, що триває 10-30 хвилин. Це може бути Сур'я намаскар (комплекс вправ йоги), дихальні практики, іноді відтискання і бурпі. Для мене дуже важливо зранку також випити мінімум пів літри теплої води, частіше з лимоном. Потім я снідаю і п'ю каву. І тільки на цьому етапі дістаю телефон та можу просидіти в ньому півгодини: відповідаю на листи, планую день.

Близько 10:30 я приїжджаю в офіс, де зазвичай перебуваю увесь день. Можу затриматися навіть до 22:00, тому що у Києві буваю рідко, і з кожним із команди хочеться поспілкуватися, приділити час, дати пораду.
Мій ранок починається із Сур'я намаскар, дихальних практик, іноді відтискань та бурпі.
Бізнес у смартфоні
На сьогодні дуже важко прожити без інтернету, тому що твої комунікації з навколишнім світом, на жаль, чи на щастя, відбуваються через мережу. І до речі, люди вже не телефонують одне одному, а пишуть текстові або аудіоповідомлення. Зараз найбільше часу забирають саме месенджери - Telegram, Facebook, WhatsApp.

Але в той же час скажу, що у нашій роботі TripMyDream без інтернету не просто складно, а неможливо. Тому що ми - бізнес, який працює виключно в інтернеті.

У смартфоні я проводжу багато часу - це різні соцмережі, замітки, месенджери. Особливо активно веду свій Instagram, коли подорожую. А так як у мене є правило - відповідати усім на запитання в коментарях під кожним постом - для мене важливий якісний роумінг.
У Instagram я відповідаю кожному в коментарях під постом - це моє правило
У Instagram я відповідаю кожному в коментарях під постом - це моє правило
Я вже 5 років з Київстар і можу сказати, що це найкращий оператор в Україні за якістю зв'язку, і навіть в роумінгу
Я вже 5 років з «Київстар» і можу сказати, що це найкращий оператор в Україні за якістю зв'язку, і навіть в роумінгу. Для мене це дуже цінно, враховуючи, що близько 300 днів на рік я перебуваю за кордоном. Крім того, у більшості месенджерів, соціальних мереж, та в тому ж YouTube, трафік не тарифікується, тобто я можу не переживати через те, що використовую занадто багато мегабайт.

Є багато різних варіантів, як заощадити на зв'язку. Наприклад, тариф «Все разом. Вигідний». Він включає в себе не тільки мобільний зв'язок, але і домашній інтернет.

Підключивши цей тариф, зекономите я до 50% на вартості мобільного зв'язку і домашнього інтернету. Зручно те, що всі послуги можна оплачувати з одного мобільного рахунку, без зайвих рухів. А якщо ви, так само, як і я, багато подорожуєте і часто забуваєте про своєчасне поповнення рахунку, то послуги у цьому тарифі будуть активними ще 7 днів.
Андрій Буренок - «не ефективний» менеджер
Я не можу назвати себе ефективним менеджером, тому що я не стою на місці і мені завжди хочеться зробити краще. Тому я займаюся не самоаналізом, а самодослідженням. Я не порівнюю себе із кимось, а намагаюся стати кращою версією себе. Тому що люди, які займаються самоаналізом, нещасні, вони заганяють себе в глухий кут.

Так ось: я не ефективний менеджер і не можу назвати способи ефективного менеджменту. Я в принципі не люблю слово «ефективний». Але у мене є кілька правил:
Я не роблю те, що мені не подобається.
Мене складно переконати, якщо мені щось не до душі.
Коли переді мною стоїть завдання, я завжди намагаюся його розкласти
на ті цінності, які отримає клієнт, і на ту кількість ресурсів, скільки буде необхідно для виконання завдання. Якщо у тебе і твоєї команди є розуміння пріоритетності цінностей та кількості ресурсів, то будь-яке завдання під силу.
Краще інвестувати в бізнес свої гроші.
Коли ти витрачаєш свої гроші, ти абсолютно по-іншому починаєш працювати. Доведено на власному досвіді. У тебе з'являється інша відповідальність. Бо коли ти не вклав багато своїх грошей, тобі і втрачати нічого.
Я не порівнюю себе із кимось, а намагаюсь стати кращою версією себе
Все онлайн
Моя сім'я все купує онлайн: авіаквитки, готелі, страхування, одяг, навіть ресторани бронюємо через консьєрж-сервіс тощо. Я вже не пам'ятаю, коли востаннє щось купував офлайн.
Спільні подорожі з сім'єю також плануємо онлайн. Я зазвичай роблю booking і оплачую, а моя дружина Юлія підбирає готелі, апартаменти або вілли. Для натхнення вона читає наше тревел-медіа TripMyDream, періодично проглядає жіночі журнали, де вивчає нові напрямки, надихається блогерами в Instagram. А як тільки ми повертаємося з однієї подорожі, відразу плануємо наступну.

Так як Юля займається питаннями сім'ї і в основному самостійно робить усі покупки онлайн, в будинку звичайно необхідний провідний інтернет. Обираючи домашній інтернет, я віддаю перевагу швидкості та стабільності. Хороша якість послуги також є у «Київстар». До того ж, тарифна лінійка «Все разом. Вигідний» пропонує не тільки домашній інтернет 100 МБ/сек, а й додаткову SIM-карту з тим самим номером для планшета. Це дуже зручно, наприклад, коли знаходишся довго у подорожі - рахунок один, а девайси два.
Як дотримуватися балансу між роботою та сім'єю
Сім'я - це дуже велика робота! Мені здається, бізнесом займатися простіше (сміється). Але я вважаю, що не потрібно розділяти час на роботу і сім'ю. Важливо зробити так, щоби комфортно було усюди: знайти певний баланс, аби ні сім'я, ні робота не страждали. Наприклад, у вихідні я намагаюся провести час тільки з сім'єю, жодних робочих моментів. Якщо ми в Києві - їдемо в ресторан і просто снідаємо. Спілкуючись, ми можемо навіть не помітити, як пролітають дві години.

Сімейні традиції - дуже об'єднують. Придумайте їх собі! У нас таких є кілька. Але найголовніша сімейна традиція - це зустріч Нового року разом. Не було жодної ночі з 31 грудня на 1 січня, яку б ми святкували окремо. А ми з дружиною вже майже 15 років у шлюбі.

Дружина - мій найкращий друг, і я люблю своїх дітей. Отримую величезний кайф, перебуваючи поруч з ними. І дуже ціную час, проведений разом, тому завжди намагаємося багато спілкуватися, розважатися і просто виходити на прогулянки. Улюблене місце для таких прогулянок - набережна в курортному селищі Протарас, що на Кіпрі. Ми вже 7 років поспіль відпочиваємо там всією сім'єю.
Дружина - мій найкращий друг, і я люблю своїх дітей. Отримую величезний кайф, перебуваючи поруч з ними
Джерело життя і натхнення
Черпати енергію не потрібно, вона в нас
Енергію ніде брати не потрібно. Вся енергія в нас. Моє існування є джерелом мого життєзабезпечення. Поки людина цього не зрозуміє, вона буде десь ходити, шукати енергію ззовні, відвідувати курси якихось мотиваторів. Тож, доки людина не повірить у себе, у неї навколо нічого не буде.

Моя енергія - це моє існування, я є - і навколо мене все є. Мене немає - нічого навколо мене немає. Так само з будь-якою проблемою або ситуацією в житті. Якщо я перебуваю в ній, то я віддаю туди свою енергію. Якщо я виходжу, то для мене проблеми не існує.

Повірте, черпати звідкись енергію не потрібно. Просто довіряйте життю та собі.