Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Пам'яті Володимира Висоцького: кращі пісні і вірші артиста

25-го січня Володимиру Висоцькому виповнилося б 82 роки

День народження Володимира Висоцького
День народження Володимира Висоцького
Фото: Getty Images

Поетові, акторові, співакові, режисерові – Володимиру Висоцькому – сьогодні, 25 січня, виповнилося б 82 роки. Багато хто пам'ятає його вірші, переглядає фільми і читає біографію.

Сьогодні.Lifestyle згадали найяскравіші пісні і вірші Володимира Висоцького, а також деякі факти з біографії.

Володимир Висоцький: біографія

Володимир Висоцький народився в Москві, батько був родом з Києва. Мама працювала перекладачем-референтом. Висоцький провів дитинство в Німеччині, куди поїхав з батьком після розлучення батьків.

Після Німеччини в Москві Володимир оселився у Великому Каретному провулку з другою дружиною батька. Тоді ж і почався період "блатної" романтики. Далі Висоцький вступив до Школи-студії при МХАТі на акторське відділення, працював у театрі імені Пушкіна. Потім перейшов в Театр мініатюр, у 1964 році потрапив в Театр на Таганці. Тут пропрацював до самої смерті.

Володимир Висоцький
Володимир Висоцький
Фото: Getty Images

Володимир Висоцький: ролі в кіно

Висоцький багато знімався: він працював над фільмами "Короткі зустрічі", "Інтервенція", "Служили два товариші", "Господар тайги", "Небезпечні гастролі". Він став справжнім кумиром, але неугодний радянській владі. Висоцького часто не затверджували на ролі, а пісні не допускалися на радіо.

У 70-ті роки Висоцький знімався рідше. Але на екранах можна було почути його пісні і пісні на його вірші: в драмі "Сыновья уходят в бой", фільмах "Контрабанда" та "Одиножды один", драмі "72 градуса ниже нуля". Були й ролі в кіно: "Плохой хороший человек", "Рассказ о том, как царь Петр Арапа женил". А ось найзначнішу роль Володимир Висоцький зіграв у 1979 році – Гліба Жеглова в серіалі "Місто встречи изменить нельзя".

Кращі пісні Володимира Висоцького

"Пісня о Земле"

Увійшла в міньйон "Пісні Володимира Висоцького" 1972 року.

"Татуировка"

Пісню прийнято вважати першою композицією Володимира Семеновича. Він сам називав її своїм дебютом в ролі поета-пісняра. "Татуировка" почала цикл так званої "блатної" тематики.

"Райские яблоки"

Пісня була написана у 1977-78 роках і має кілька варіацій. Нещодавно навіть були знайдені ранні записи виконання композиції Висоцьким.

"Кони привередливые"

Пісня написана на початку 1972 року. Це одна з найвідоміших пісень поета. Трагічна пісня, що виконується "з надривом". Це розповідь людини від першої особи, як вона передчуває свою смерть.

"Я не люблю"

Пісня була написана у 1968-69 роках для фільму "Небезпечні гастролі", але в картину не увійшла. Виконувалася в спектаклі театру "Современник" "Свій острів".

Нагадаємо, раніше ми згадували найяскравіші цитати Володимира Висоцького.

Читайте найважливіші новини в Telegram, а також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі.

Джерело: Сьогодні

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів