Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

П'ять великих романів, яких вистачить на всі новорічні свята

Попереду багато вихідних, для яких ми підібрали п'ять великих і дуже цікавих романів

Що почитати на новорічні свята. Фото: Сегодня
Що почитати на новорічні свята.
Фото: Сегодня

"Напівбрат", Ларс Собі Крістенсен

1_10
"Напівбрат", Ларс Собі Крістенсен
Фото: Сегодня

Уже ні для кого не секрет, що скандинавські автори як ніхто вміють передати в своїх книгах зимову атмосферу, а заодно і змусити кожного читача цінувати те, що він має. Оскільки в будь-якому їхній роман героям завжди доводиться долати масу труднощів і при цьому весь час страждати.

Ось і норвежець Собі Крістенсен поділився з нами досить непростою, але при цьому жахливо цікавою історією. Її дії розгортаються в одному з суворих північних міст, де дівчина Віра живе зі своєю матір'ю і бабусею. У день перемоги над фашистською Німеччиною її ґвалтує на горищі якийсь покидьок, після чого вона народжує дитину. Фред зростає замкнутим, постійно вплутується в бійки і періодично кудись пропадає.

Через деякий час Віра намагається налагодити особисте життя, вийшовши заміж і народивши Фреду брата Барнума. Але знову щось не складається, оскільки молодший син росте коротуном з купою комплексів. Хлопчики відчувають прихильність один до одного, проте кожен з них по-своєму нещасний. Так само, як і прабабуся, яка все життя перечитує один лист від свого зниклого нареченого, не менш дивна бабуся, яка живе лише минулим, і мати, яка так все життя і несе на собі відбиток горя.

"Стовпи землі", Кен Фоллетт

5_09
"Стовпи землі", Кен Фоллетт
Фото: Сегодня

При описі цього роману часто використовуються слова "епічний" або "монументальний" – і це зовсім не перебільшення. Оскільки його автор і правда досконально вивчив історію Англії зразка XII століття, виклавши в легшій формі події одного з найскладніших періодів для країни. Коли вона поринула в часи міжусобних воєн і безперервної боротьби за трон.

І одним з головних героїв книги, як не дивно, є реально існуючий Солсберійський собор, на тлі будівництва якого по камінчику закладається і сама країна. Тут, звісно ж, не обійшлося без кохання, суперництва, одвічної боротьби добра зі злом і інших атрибутів захоплюючої історичної саги.

До слова, у роману є продовження, яке отримало назву "Мир без кінця". А за "Стовпами землі" знято однойменний міні-серіал з тоді ще маловідомим Едді Редмейном.

"Будинок, в якому", Маріам Петросян

3_11
"Будинок, в якому", Маріам Петросян
Фото: Сегодня

В одному безликому місті є Будинок, в якому живуть діти з обмеженими можливостями. Це дуже дивне місце зі складною столітньою історією, в якій було чимало таємниць і містичних дивацтв. Всі його мешканці носять тільки прізвиська і дуже бояться опинитися "назовні", куди їм рано чи пізно доведеться вийти. А заодно і випускного, до якого залишилося менше року, і на день якого може статися щось страшне.

Тим часом хлопчину на прізвисько Курець переводять до цього самого будинку, і в процесі знайомства з ним, стає зрозуміло, що точно такий же Будинок існує і в паралельному світі. Потрапити до нього можуть лише спеціальні Ходоки. Або ті, хто в реальному світі занурений в кому. Тільки кілька хвилин тут можуть дорівнятися до довгих днів там.

У світлі наближення випускного всі жителі цього дивного місця перебувають в роздумах – піти в новий і незнайомий світ людей або залишитися в такому рідному місці, де все знайоме до дрібниць. Тільки ось відразу після торжества Будинок підлягає знесенню через свою старість. Тому залишитися можна лише в тій "іншій" його версії. Але ніхто не знає, чи з'явиться після можливість його покинути.

Навіть якщо вам здалося, що роман складний, фантастичний або незрозумілий – читайте обов'язково – потім дякую скажете.

"Сага про Форсайтів", Джон Голсуорсі

4_08
"Сага про Форсайтів", Джон Голсуорсі
Фото: Сегодня

Мабуть, жодна добірка не може обійтися без представника класики. І це той самий випадок, коли роман настільки хороший, що радити його хочеться кожному.

Це дійсно родинна сага, на сторінках якої розгортається чимало драм на чолі з представниками кількох поколінь старовинного роду Форсайтів. Тут на зміну вікторіанським звичкам старшого покоління приходить наростаючий темп нового часу з усіма його віяннями. Дуже сильно змінюються люди – одні з дріб'язкових себелюбних скнар стають справжніми, інші ж, навпаки, з героїв стають жалюгідними подобами колишнього себе.

Незмінними залишаються лише відносини між чоловіками і жінками. І якщо одним пощастило знайти людину, з яким можна розділити і горе, і радість. То інші так і крокують життям поодинці. І навіть любов до власних дітей рано чи пізно призводить до нещастя.

"Таємна історія", Донна Тартт

2_10
"Таємна історія", Донна Тартт
Фото: Сегодня

Ця історія починається з фіналу – вбивства одного з учнів закритого коледжу, що розташувався серед густих лісів. А потім автор починає поступово знайомити читача з головними героями – бідним хлопцем Річардом і його багатими і розпещеними однокурсниками. Розповідати історію їхньої дружби і захоплення давньогрецькою мовою і культурою, завдяки якому вони відчували себе вищою кастою. А заодно і секретів, які з часом почали з'являтися в цьому закритому суспільстві, і про які краще б Річарду ніколи не знати.

Хоча самому йому дуже хотілося стати повноправним членом цієї елітної компанії, яка, на жаль, так і залишилася для нього недосяжною.

Всі подробиці в спецтемі Новий рік та Різдво 2019

Читайте найважливіші новини в Telegram, а також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі.

Джерело: Сьогодні

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів