Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

ТОП найкорисніших мобільних додатків для туристів

Прокладуть маршрут по місту, підкажуть місце в літаку, розкажуть про гори і флору

Flightradar24. Відображає на карті переміщення авіалайнерів.
Flightradar24. Відображає на карті переміщення авіалайнерів.

Пошарпаніпаперовіпутівники,розмовникитасловникиостаточнокапітулювалипередIT-технологіями.Всянеобхіднамандрівниковіінформаціяперекочувалавінтернетінаелектронніпристрої.Сьогодніналічуєтьсясотністворенихспеціальнодлятуристівдодатків:вонидопоможутьсплануватипоїздку,зорієнтуватисянамісці,виручатьпривиникненніякихосьнештатнихситуацій.

ГІДИ І КАРТИ: НА ЗМІНУ ПАПЕРУ

Завдякицим програмамне потрібноноситистосикартітовсті"цеглини"путівників.

LONELY PLANET.Англомовнийгід,який ставкультовимдлядекількохпоколіньмандрівників.Щероків10томудлякожноїкраїнивипускавсярегулярнооновлюванийтомик.ЗаразможнабезкоштовнозакачатиодинєдинийдодатокGuidesзописомпівсотнівеликихміст.Крімпутівників,можнаскачатицілу купудодатківпідмаркоюLonely Planet-дитячіатласи,журнал,розмовникитощо.Правда,не всібезкоштовні.Діапазонцін$1-20.ПідходитьдляAndroidіIoS.

2GIS.Безкоштовнийнабірофлайн-карт,навігаторпо містахідовідникзконтактами,якийможнавстановитинагаджетизAndroidіIoS.Єросійсько- таукраїномовніверсіїінтерфейсу.Одназвигод2GIS-картипредставленіяквдвовимірному,таківрежимі 3D.Такийпідхіддозволяєвідразузнайтиоб'єкт,якщокористувачвиявивсядесьпоруч.Додатокпропонуєінформаціюпро Київ,Дніпро,Одесу,Харків,Донецьк(атакожпрообластіцихміст).Щостосуєтьсязакордону,представленімістаЧехії,Італії,ОАЕ,РФ,Кіпру.

Doroga.mobile.ПутівникпоУкраїнідляОСAndroid.Одназ найбільшдетальнихбазтуристичнихоб'єктів(понад12тис.):пам'ятки,готелі,заклади громадського харчування.Оболонкапрограми (міститьофлайн-карту,алебезбазиоб'єктів)скачується безкоштовно.Щобнаповнитикартузмістом,потрібнокупитибазуоб'єктів(69грн).Вонаоновлюєтьсящодня.

АВІАПЕРЕЛЬОТИ: СЛІДКУЄМО ЗА РЕЙСОМ І ВИБИРАЄМО КРІСЛО

Авіація-одназ найбільшвисокотехнологічнихгалузей.Томувонаєблагодатним грунтомдляствореннядодатків,що допомагаютьпасажирунавсіхстадіяхподорожі.

Flightradar24.Додатокцікавийскоріше несамомумандрівникові,атим,хтохотівбивідстежуватийогопереміщенняналітаках.Flightradar24-веб-сервіс,який представляєнакартіположеннялетятьлітаків.Якщобутизовсімточним,тоне всіповітряні суднаможнавідстежити.Алецевжетехнічнімоменти.Упереважнійбільшостівипадківпотрібнийлайнервідшукуєтьсяівідстежується.Додатокангломовний.

Отже, задавши номер рейсу, можна отримати наступні дані: тип літака і часто навіть його фото, бортовий номер і належність до авіакомпанії, аеропорт відправлення / посадки, висоту і швидкість, географічні координати. І саме для нас корисне – можна побачити положення цього борта на карті. Тривалість безкоштовного сеансу на сервісі – 30 хвилин. Потім слід пропозицію платної підписки без обмежень. Однак можна після перезавантаження сторінки відкрити новий сеанс. Для мобільних пристроїв доступні безкоштовна і платна версії ($ 4). Втім, на маленьких екранах користуватися Flightradar24 незручний. Підходить для Android і iOS.

SeatGuru.По суті – база даних авіакомпаній, що містить плани салонів лайнерів і переліки послуг на борту. Для чого це потрібно знати? При купівлі та реєстрації через інтернет є можливість зарезервувати певну крісло в салоні. Наприклад, хтось любить сидіти біля вікна, а комусь комфортніше біля проходу. А якщо політ триває понад дві години, то краще вибрати крісло, де більше простору для ніг. Найзручніші місця SeatGuru зазначає зеленим, хороші – жовтим, менш комфортні – червоним. Також на схемі позначені телевізійні екрани в салоні і туалети. Додаток безкоштовний, але тільки з англомовним інтерфейсом.

ПІДКАЗКИ: НА ВИПАДОК БІДИ

У подорожіможетрапитисявсещозавгодно.Томудодатки,які допомагаютьзберегтиздоров'яабовирішитиякісьне дужесерйозніпроблеми,ніколи небудутьзайвиминавашомусмартфоніабопланшеті.

Wolfram Sun Exposure.Надмірне перебуваннянасонціоднозначно невітаєтьсямедиками.ДодатокWolfram Sun Exposure(дляAndroidіiOS)допоможевизначитикількістьчасу,якулюдинаможепровестинасонці-взалежностівідтипушкіри,часудоби,місцезнаходженнятаступенязахистукремудлязасмаги.Атакожрозрахуєоптимальнутривалістьпроцесузасмаги.Вартість-$1.Підходитьдлявсіхопераційнихсистем.

new_image5_114

Необгорить.Гаджетрозрахуєчассонячнихванн.

АПТЕЧКА.Удорожнюаптечкувирідкокладетецілуупаковкуліки.Найчастіше-платівкузпігулками.Значить,інструкціядоньогонапевнозалишитьсявдома,вупаковці.Алеякбибудь-яка НПвпоїздці,ібезправильного дозуванняліківужене обійтися.Алеякщовизакачаливсмартфонбезкоштовний додаток"Аптечка"(дляAndroid),тоситуаціяпомітнополегшується.Додатокміститьпонад 6000інструкційдо препаратів.

new_image_203

Аптечка. Якприйматипігулки.

ПЕРША ДОПОМОГА.Навітьякщовивмієтеробитиштучнедиханняінепрямий масажсерця,цене означає,щоготовідо будь-якої НП.Томубезкоштовний додаток-довідник(дляAndroid)з наданняпершоїмедичної допомогиобов'язковоповиннобутивсмартфонізавбачливогомандрівника.Воновключаєвсебенаступнірозділи:загальніпринципинадання першоїдопомоги;першамедична допомогаприрізнихтравмахікаліцтва;довідниктелефонівекстренихслужббагатьохкраїн;правилатранспортуванняпостраждалих.

КОРИСНІ ДРІБНИЦІ: ВАЛЮТА, БЕЗКОШТОВНИЙ ЗВ'ЯЗОК І WC

Комфортвподорожзалежитьвідбезлічідрібниць-щоб,наприклад,не обманулиприобмінівалютиабобуламожливістьвчаснозв'язатисязбудинком.

XE Currency.Популярнийконверторвалют.Працюєпрактичноз усіманаціональнимигрошовимиодиницями.Користувачевідоступні,крімкурсу,коректнаназвавалюти,неформальні"клички",символи-позначення,найменуваннябанкнотімонет.Длямобільнихпристроївнарізнихопераційнихсистемахдоступнібезкоштовнаіплатнаверсії($2,8).

Wi-Fi Map.ДоситьдетальнабезкоштовнакартаточокдоступуWi-Fiповсьому світу.Можепрацювативрежиміофлайн.ДодатоквідображаєвсідоступніWi-Fiточкиврадіусікілометравідвашогопоточногорозташування.Найважливішаособливістьдодатка-вінповідомитьіпарольдоступудоWi-Fi,якщо такийвимагається.Справавтому,щоWi-Fi Map-це,скоріше,соціальна мережа,декоженбажаючийвідзначаєнакартімісцезбездротовимдоступом,парольдо точкиікоментар.

Sit or Squat. "Що потрібно людині для щастя? Побачити туалет і добігти до нього", – сказав відомий сатирик. Безкоштовний додаток Sit or Squat допоможе знайти найближчий громадський туалет (їх в базі близько 100 тисяч) в незнайомому місті. Крім того, програма дозволяє побачити фото відхожого місця, а після відправлення природних потреб поставити оцінку туалету: якщо сподобався, ставиться Sit (сидячи, з комфортом), якщо немає – використовується мітка Squat (навпочіпки). Сервіс також пропонує і іншу корисну інформацію: можливість переодягнутися, наявність пеленального столу або душа. З недоліків додатку – незручний ( до того ж тільки англомовний) інтерфейс, слабка база даних для міст пострадянських держав. Аналогічний додаток – ToiletFinder.

new_image3_169

Делікатнатема.Особливийдодатокдопоможезнайтивідхожемісце.

ДЛЯ ОСОБЛИВО ДОПИТЛИВИХ

PEAK FINDER ALPS.Цікава програма, яка стане в нагоді гірськолижникам. Погодьтеся: відпочиваючи де-небудь в кафе, на верхній станції підйомника в околицях Зельдена, ви навряд чи зможете визначити, що перед вами гора Гайслахкегель – один з найвищих піків Тіролю. Навіть знаменитий Маттерхорн не всі відрізнять на тлі оточуючих піків. А за допомогою PeakFinder Alps завдання спрощується багаторазово. Програма надасть користувачеві кругові панорамні схеми оточуючих його хребтів із зазначенням вершин (PeakFinder пізнає 25 тис. з них). Її особливості – зображення ландшафтів в діапазоні до 300 км; масштабування і повільна прокрутка; робота з гірськими регіонами на території Франції, Італії, Німеччини, Словенії та інші; можливість роботи в офлайні. Єдиний недолік додатку – його ціна ($ 35).

Pl@ntNet.Безкоштовний додатокрозпізнаєзображенунафоторослинупоквітці,листу,стеблуабоплоду.УЗахіднійЄвропіPl@ntNetвизначає6,1тис.рослин.Останнім часомдодатокнавчилосяідентифікуватифлоруостровівіузбережІндійськогоокеанута ПівденноїАмерики.

new_image2_197

Гори.За допомогоюсмартфонаможнадізнатисяназвукожноївершини.

Читайте найважливіші новини в Telegram, а також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі.

Джерело: Сьогодні

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів