Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Що робити, якщо консьєржка не пускає додому після 23 години

Вимагаємо документи і викликаємо поліцію

Невблаганний консьєрж. Дзвонимо в 102 і фіксуємо недопуск до житла.
Невблаганний консьєрж. Дзвонимо в 102 і фіксуємо недопуск до житла.

"Консьєржка в нашому будинку о 23 годині закриває двері під'їзду на ключ і лягає спати, після чого пізніше потрапляння додому стає цілою пригодою. А мені досить часто доводиться повертатися додому вночі. Ділитися ключем від дверей консьєржка категорично незгодна. Що я можу зробити в цій ситуації?- Ірина П., м.Київ.

Відповідає ОксанаГайдук, адвокат, партнер юридичної групи "Марченко і партнери":

"Питання порядку користування місцями загального призначення в багатоквартирних будинках регулюється ЗУ "Про особливості здійснення права власності в багатоквартирних будинках"№ 417-VIII від 14.05.2015 р, а також нормами Цивільного кодексу. Згідно ст. 1 (ч. 1) і ст. 5 зазначеного Закону, власник квартири (орендар) має право спільної власності на приміщення, призначені для експлуатації багатоквартирного будинку, куди входять сходові майданчики, коридори і т. д. Згідно з ч. 1 ст. 6 зазначеного Закону, власник квартири має право вільного користування спільним майном багатоквартирного будинку з урахуванням умов та обмежень, встановлених законом або спільним рішенням всіх власників будинку. У п. 8 ч. 1 ст. 1 зазначеного Закону розкрито поняття управління багатоквартирним будинком. Таке управління здійснює або ОСББ, або керуючий, якому жителі доручили управління (на сьогодні мало хто знає про можливості призначити управителя, тому ними залишаються жеки). На підставі викладеного рекомендую уточнити у консьєржки її місце роботи і наявність рішення про закриття дверей (проходу до місця загального користування) після 23 години. Якщо такого рішення немає, то рекомендую викликати 102 і зафіксувати факт недопуску до власного житла, після чого звернутися до суду в порядку усунення перешкод у здійсненні права власності (права оренди) згідно з гл. 29 Цивільного кодексу України. При цьому ви маєте право на стягнення моральної шкоди, завданої вам протиправними діями. Якщо є загальне рішення власників квартир цього будинку або рішення керуючого на закриття дверей, ви маєте право оскаржити це рішення в суді і вимагати його скасування".

Читайте найважливіші новини в Telegram, а також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі.

Джерело: Сьогодні

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів