Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Що робити, якщо шум від сусіднього будівництва заважає спати

Записуємо шум на відео і звертаємося в СЕС

Шум. Порушників спокою може приструнити СЕС або поліція.
Шум. Порушників спокою може приструнити СЕС або поліція.
Фото: Олександр Яремчук

"Унаспідвікнамийде будівництво.Частобудівельникишумлятьдоглибокоїночі-одинраз,наприклад,не давалиспатидочетвертої ранку.Щонамробити,щобприпинитицейшум?" — Станіслав Р., м. Київ.

ВідповідаєТетяна Коновал,юристТОВ"Марченкотапартнери":

"Відповідно до Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", громадяни мають право на безпечні для здоров'я і життя побут, відпочинок і навколишнє середовище. Ст. 24 цього закону зобов'язує підприємства, установи та організації вживати заходів щодо недопущення перевищення рівнів шуму на так званих захищених об'єктах, в число яких входять житлові будинки та прибудинкові території. Допустимий рівень шуму встановлюється санітарними нормами і залежить від території і часу доби. В середньому для житлових будинків рівень шуму не повинен перевищувати 45-60 дБ. Згідно ст. 9 Правил користування приміщеннями житлових будинків, з 21:00 до 08:00 забороняється проводити ремонтні роботи, що супроводжуються шумом. У святкові та вихідні дні такі роботи також заборонені.

Увашомувипадкураджузвернутисяіз заявоюдо органівДержавноїсанітарно-епідеміологічноїслужби(СЕС).Іякщоврезультатіпроведеноїперевірки(вимірювань)будевстановленоперевищенняшуму,підприємство-порушникмає сплатитиштраф,атакожвжити всіх заходів,щобвмайбутньомутакене повторилося.ТакожфахівціСЕСрадятьзробитиаудіо-абовідеозаписфактунадмірногошумуізібратисвідчення очевидців.

МожназвернутисяівУправлінняпатрульноїполіціїдляскладаннянимипротоколупро порушенняпідприємствомст.182 КУпАП"Порушеннявимогзаконодавчихтаіншихнормативно-правовихактівщодо захистунаселеннявідшкідливоговпливушумучи правил додержання тишівнаселенихпунктахігромадськихмісцях".Уразівиявленняпорушеннянормзаконодавствавсферішкідливоговпливушумучи правил додержання тишівпевний часпідприємствотакожмає сплатитиштраф".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися
Джерело: Сьогодні

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів