Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Джоан Роулінг озвучила короткометражний фільм про життя дітей в інтернатах

Анімаційний фільм показує важке становище дітей, які проживають в дитячих будинках

В інтернатах України проживає 80 000 дітей. Фото: Д. Павлов.
В інтернатах України проживає 80 000 дітей.
Фото: Д. Павлов.

Новий анімаційний фільм показує важке становище 8 млн. Дітей у дитячих будинках по всьому світу. Автор книг про Гаррі Поттера і засновниця Британської неурядової організації Lumos Джоан К. Роулінг особисто озвучила відео, щоб звернути увагу міжнародної громадськості на проблему знаходження дітей в інтернатах, далеко від сімей. Переклад і українські субтитри до ролика зробив Партнер Lumos в Україні, Фонд Ріната Ахметова. За даними керівника програми "Сирітству-ні" Фонду Дар'ї Касьянової, в Україні в інтернатних установах знаходяться 80 000 дітей.

У трихвилинному фільмі "Дітям потрібна сім'я, а не дитячий будинок" Роулінг говорить про те, що дітям необхідно рости в сім'ї, про те, що безособистісні інтернати не можуть задовольнити біологічну необхідність дітей у їх розвитку, і що всі діти повинні отримувати індивідуальну любов, догляд і увагу. Автор "Гаррі Поттера" також акцентує увагу на основні причини потрапляння дітей в дитячі будинки – бідність, відсутність освіти і системи охорони здоров'я, також збройні конфлікти і катастрофи.

"З самого початку дитина розквітає від індивідуального догляду та уваги, – говорить Джоан К. Роулінг. – Малюк швидко зближується з люблячими батьками – і завдяки цьому його мозок розвивається з дивовижною швидкістю і ефективністю. У безпечної, надійної і стимулюючої середовищі дитина отримує найкраще. Але такий образ дитинства може бути крихким. Бідність, конфлікти і стихійні лиха можуть зруйнувати основи сімейного щастя, і в такій ситуації сім'ї можуть відчути, що у них немає іншого виходу, окрім як віддати дітей в інтернат, особливо якщо це дитина з обмеженими можливостями і вимагає особливого догляду, який сім'я не може забезпечити".

Новий фільм спирається на десятиліття досліджень, які проводили в Lumos. Вони показують, що виховання у великих безособистісних установах позбавляє дітей любові, постійної участі та залучення дорослих, а також погіршує їх розвиток. Дитячі будинки та інші інтернатні заклади для дітей вважаються застарілими і неефективними. Крім цього, вони часто є більш витратними, ніж виховання в сім'ї, і наносять, доведений, сильної шкоди дитині.

В Україні 2 роки тому стартувала європейська адвокаційна кампанія "Відкриваємо двері дітям", яка націлена на відмову від приміщення дітей до інтернатної системи. Партнерами кампанії є такі організації, як Eurochild, Healthright, Everychild, SOS Kinder Dorf, Карітас України, Ла Страда та Фонд Ріната Ахметова.

Довідка:

Lumos названа на честь заклинання, яке дарує світло в книгах про Гаррі Поттера, і є міжнародною неурядовою, некомерційною організацією, яка працює, щоб допомогти країнам реформувати свої послуги для знедолених дітей, переходячи від інтернатної системи до послуг, які допомагають зберегти сім'ї. На сьогоднішній день 80% з приблизно 8 млн. Дітей, які проживають у дитячих будинках та інтернатах, мають сім'ї.

Новий анімаційний фільм з українськими субтитрами доступний за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=f7L1ceDjb5o  

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів