Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Успіння Пресвятої Богородиці 2019: дата, історія і традиції свята

На відміну від святкування мучеників в християнській церкві, свята на честь Діви Марії – пізнішого походження

28 серпня за юліанським календарем (за старим стилем. – Ред.) і 15 серпня за григоріанським календарем (за новим стилем. – Ред.) відзначається важливе свято для православних – Успіння Пресвятої Богородиці. Це – свято православної і католицької церков, присвячене спогаду смерті і успінню Божої Матері.

Дивіться відео, як християни святкують Медовий Спас, або Маковія:

Святу передує двотижневий Успенський піст, який є найсуворішим після Великого посту.

Успіння Пресвятої Богородиці – історія і традиції свята

Канонічні тексти не повідомляють про час і обставини смерті і поховання Богородиці. Але про події успіння і поховання Богородиці відомо з пізніших апокрифів. Відомо не менше 70 різних апокрифів, написаних різними мовами.

Успіння Пресвятої Богородиці 28 серпня – дата, історія і традиції свята
Успіння Пресвятої Богородиці 28 серпня – дата, історія і традиції свята
Фото: Wikipedia

На відміну від святкування мучеників в християнській церкві свята на честь Діви Марії пізнішого походження. Це сталося тільки в V столітті. Тільки в цей час християнська церква звернула увагу на особистість Марії. Саме імператор Маврикій видав едикт, в якому встановив дату святкування Успіння Богородиці – 15 серпня на знак подяки за перемогу, здобуту над персами. Тому дата святкування 15 серпня за юліанським (старим. – Ред.) стилем була вибрана не випадково.

Успіння Пресвятої Богородиці – легенди

До моменту своєї смерті Богородиця проживала в Єрусалимі, відвідувала для молитов Голгофу і Гроб Господній. Одного разу під час молитви їй явився архангел Гавриїл, який повідомив, що через три дні вона "відійде до Христа Бога". В ознаменування своїх слів архангел вручив Богородиці гілку райського дерева.

Успіння Пресвятої Богородиці 2019 – історія і традиції свята
Успіння Пресвятої Богородиці 2019 – історія і традиції свята
Фото: Wikipedia

Згідно з церковним переказом, цього дня апостоли, які проповідували в різних країнах, чудесним чином зібралися в Єрусалимі, щоб попрощатись і здійснити поховання Діви Марії.

Поховання Богородиці апостоли зробили в гробниці, де були упокоєні її батьки Йоаким і Анна і чоловік Йосип Обручник. Тіло Діви Марії урочистою процесією несли на одрі через Єрусалим.

Успіння Пресвятої Богородиці – історія
Успіння Пресвятої Богородиці – історія
Фото: Pixabay

Грецька версія апокрифів "Cказання про Успіння Святої Богородиці" згадує, що тіло Богородиці помістилося в рай. Одна з версій латинського апокрифів містить додаткові подробиці, пов'язані зі знесенням Божої Матері. У ньому згадується, що в похованні Богородиці не брав участі апостол Фома. Він був перенесений до Єрусалима з Індії після поховання Божої Матері і стверджував, що тіла Богородиці немає у гробі. Коли апостоли відкрили гробницю, щоб він міг переконатися в похованні Божої Матері, тіла Богородиці там не виявилося. Хома ж розповів, що йому було явлено, як Богородиця підноситься на небо.

Нагадаємо, що раніше ми писали про Походження чесних древ Животворящого Хреста Господнього.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів