Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Успіння Пресвятої Богородиці 2019: дата, історія і традиції свята

На відміну від святкування мучеників в християнській церкві, свята на честь Діви Марії – пізнішого походження

28 серпня за юліанським календарем (за старим стилем. – Ред.) і 15 серпня за григоріанським календарем (за новим стилем. – Ред.) відзначається важливе свято для православних – Успіння Пресвятої Богородиці. Це – свято православної і католицької церков, присвячене спогаду смерті і успінню Божої Матері.

Дивіться відео, як християни святкують Медовий Спас, або Маковія:

Святу передує двотижневий Успенський піст, який є найсуворішим після Великого посту.

Успіння Пресвятої Богородиці – історія і традиції свята

Канонічні тексти не повідомляють про час і обставини смерті і поховання Богородиці. Але про події успіння і поховання Богородиці відомо з пізніших апокрифів. Відомо не менше 70 різних апокрифів, написаних різними мовами.

Успіння Пресвятої Богородиці 28 серпня – дата, історія і традиції свята
Успіння Пресвятої Богородиці 28 серпня – дата, історія і традиції свята
Фото: Wikipedia

На відміну від святкування мучеників в християнській церкві свята на честь Діви Марії пізнішого походження. Це сталося тільки в V столітті. Тільки в цей час християнська церква звернула увагу на особистість Марії. Саме імператор Маврикій видав едикт, в якому встановив дату святкування Успіння Богородиці – 15 серпня на знак подяки за перемогу, здобуту над персами. Тому дата святкування 15 серпня за юліанським (старим. – Ред.) стилем була вибрана не випадково.

Успіння Пресвятої Богородиці – легенди

До моменту своєї смерті Богородиця проживала в Єрусалимі, відвідувала для молитов Голгофу і Гроб Господній. Одного разу під час молитви їй явився архангел Гавриїл, який повідомив, що через три дні вона "відійде до Христа Бога". В ознаменування своїх слів архангел вручив Богородиці гілку райського дерева.

Успіння Пресвятої Богородиці 2019 – історія і традиції свята
Успіння Пресвятої Богородиці 2019 – історія і традиції свята
Фото: Wikipedia

Згідно з церковним переказом, цього дня апостоли, які проповідували в різних країнах, чудесним чином зібралися в Єрусалимі, щоб попрощатись і здійснити поховання Діви Марії.

Поховання Богородиці апостоли зробили в гробниці, де були упокоєні її батьки Йоаким і Анна і чоловік Йосип Обручник. Тіло Діви Марії урочистою процесією несли на одрі через Єрусалим.

Успіння Пресвятої Богородиці – історія
Успіння Пресвятої Богородиці – історія
Фото: Pixabay

Грецька версія апокрифів "Cказання про Успіння Святої Богородиці" згадує, що тіло Богородиці помістилося в рай. Одна з версій латинського апокрифів містить додаткові подробиці, пов'язані зі знесенням Божої Матері. У ньому згадується, що в похованні Богородиці не брав участі апостол Фома. Він був перенесений до Єрусалима з Індії після поховання Божої Матері і стверджував, що тіла Богородиці немає у гробі. Коли апостоли відкрили гробницю, щоб він міг переконатися в похованні Божої Матері, тіла Богородиці там не виявилося. Хома ж розповів, що йому було явлено, як Богородиця підноситься на небо.

Нагадаємо, що раніше ми писали про Походження чесних древ Животворящого Хреста Господнього.

Читайте найважливіші новини в Telegram, а також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі.

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів