Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Фізик показав найбільш радіоактивні місця на Землі

На першому місці за рівнем радіації стоїть підвал в лікарні Прип'яті біля Чорнобиля

Найбільш радіоактивним місцем на Землі виявилась лікарня в українському місті Прип'ять біля Чорнобиля. А точніше не сама лікарня, а її підвал, куди після вибуху на Чорнобильській АЕС звозили пожежників, почали гасити четвертий енергоблок, і які залишили там весь свій заражений одяг.

Такі висновки зробив фізик-інженер Дерек Мюллер, який проїхався по земній кулі з лічильником Гейгера в руках у пошуках найбільш радіоактивних місць і відобразив все це на відео.

Лічильник Гейгера вимірює радіацію в зивертах і якщо ви отримаєте випромінювання більш 2 зивертів за один раз, ймовірно, ви скоро помрете, зазначив Мюллер.

При цьому, за словами фізика, ми постійно піддаємося малим дозам іонізуючого випромінювання. Наприклад, банани багаті калієм, а частина цього калію радіоактивна від природи. Тому коли ви їсте банани, ви отримуєте 0,1 мікрозиверта.

Примітно, що саме на бананах Мюллер показав рівень радіації в різних місцях планети, серед яких: Прип'ять, Україна; Хіросіма, Японія; Яхимов, Чеська республіка; Інститут Кюрі в Парижі; місце випробування "Трініті", Нью-Мексико; Фукусіма, Японія.

Примітно, що одним з найбільш радіоактивних місць є літак: чим вище ви піднімаєтеся, тим сильнішою є радіація, підкреслив Мюллер.

Читайте найважливіші новини в Telegram, а також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі.

Джерело: Сьогодні

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів