Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Безсоння підвищує ризик смерті

Безсоння є одним з найпоширеніших розладів сну і характеризується недостатньою кількістю або низькою якістю сну

Фото: edu.jobsmarket.ru
Фото: edu.jobsmarket.ru

Американські вчені з УніверситетуАрізонивиявили зв'язокміжхронічним безсонняміпідвищеним рівнемзапалення, а такожпов'язаним з нимризикомпередчасної смерті.Нове дослідження показало, що люди,якістраждають відпостійного безсоння,піддаються більшому ризикупередчасної смерті, ніж ті, хто відчуваєперіодичніперіодибезсоння, повідомляє "Ортодокс".

Безсоння є одним з найпоширеніших розладів сну і характеризується недостатньою кількістю або низькою якістю сну, а також поєднанням цих симптомів протягом тривалого періоду часу. Традиційними засобами боротьби з даним розладом є відмова від прийому їжі за кілька годин до сну, відсутність активної діяльності у вечірній час, прийом заспокійливих препаратів, відмова від куріння і прийому алкоголю, прогулянки на свіжому повітрі перед сном, дотримання режиму сну і неспання, а також створення сприятливих умов для сну, в тому числі використання якісних постільних речей.

Хоча близько 20% дорослого населення США страждають від безсоння, тільки половина (10%) страждають від хронічного безсоння. У ході вивчення 1409 дорослих дослідники встановили, що безсоння, що стійко зберігалося протягом восьми років, а не періодичне безсоння, було пов'язане з передчасною смертю, незалежно від прийому седативних препаратів та інших супутніх факторів. Зокрема, після коректування інших втручається чинників, таких як вік, стать, маса тіла, куріння, прийом снодійних і фізична активність, пацієнти з хронічним безсонням мали на 58% більше шансів померти в ході дослідження, ніж пацієнти з періодичним безсонням. Насамперед, мова йшла про підвищений ризик смерті від серцево-судинних проблем і раку.

Дослідження також визначило, що сироваткові рівні С-реактивного білка – незалежного фактора, що вказує на високий ризик смерті – були вище у пацієнтів з хронічним безсонням. С-реактивний білок являє собою білок плазми крові, показники якого підвищуються при запаленні. Таким чином, високі рівні С-реактивного білка можуть бути пов'язані з психологічним стресом в результаті позбавлення сну, а безсоння може сприяти розвитку запалення, яке, в кінець кінців, може призвести до ранньої смерті.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів