Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Біль в животі: чому він виникає і що робити

При виникненні болю в животі не варто пити знеболювальні препарати. Замість цього слід якомога швидше звернутися до лікаря

Біль у животі може бути ознакою серйозних болезеней. Фото: xstati.ru
Біль у животі може бути ознакою серйозних болезеней.
Фото: xstati.ru

Впроцесіеволюціїлюдиниприроданаділилайогоздатністювідчуватибіль.Убільшостівипадківбіль-цекрикорганізмупро допомогу,якийважливопочутиіправильноінтерпретувати,щобне погіршитиситуацію,пише likar.info

Нащопотрібнозвернутиувагу,якщозаболів живіт

Сила болю. Якправило,сильнийбільговоритьпрогострехірургічнезахворюваннячеревноїпорожнини.Наприклад,"різкий більяквідударуножемвживіт"характернийдляпрориву виразкишлункаідванадцятипалоїкишки.Однак,навітьпомірніболівживотіможутьбутисимптомомбагатьохгострихзахворюваньорганівчеревноїпорожнини,що вимагаютьневідкладноїмедичноїдопомоги.

Характер болю – ниючий,колючий, ріжучий,переймоподібний, періодичнийабопостійний,чи такий, що віддаєвногу,впоперек.Так,длязахворюваннянирокхарактерніпереймоподібні болі,що віддаютьвногуістатевіоргани,що супроводжуютьсярізямиіпочастішаннямсечовипускання.

Місце виникнення болю і його локалізація, переміщення з плином часу.Наприклад,приапендицитічастішеспочаткувиникаютьболінавколопупкаабоповсьомуживоту,потімбільможепереміщатисявправу клубовуобласть.

Зв'язок болю з прийомом їжі (виникнення болю натщесерце, або після вживання їжі), сечовипусканням, стільцем.Призапаленніжовчногоміхураіпанкреатитіболюможутьз'явитисяпіслявживанняжирної,смаженоїїжі,зловживанняалкогольниминапоями.

Комбінаціяболюзіншимисимптомами(підвищеннямтемпературитіла,нудотою,блювотою,затримкоюстільцяабопоносом). Прихарчовихінфекціяхпереважаючимисимптомамиєінтоксикаціяорганізмуіпронос,натліякихможутьз'являтисяболівживоті.

Стереотипність болючи відрізняється біль від того,якийвивідчувалираніше.

Найчастішепацієнтзболямивживотіпотрапляєнаприйомдо хірурга,допомогтиякимвпостановціправильногодіагнозуможначіткимідетальнимописомбольовогосиндромута клінічноїкартинизахворювання.Позитивнийрезультатхворобибезпосередньо залежитьвідранньогозверненнядолікаря,своєчасноїпостановкиправильногодіагнозуіпризначенняадекватноголікування.

Три простихправила,якихсліддотримуватися,якщовиникбільвживоті

 - Ніколи неприймайтезнеболюючізасобивразівиникненняболювживоті,якщоневідомапричина йоговиникнення.Застосуваннямедикаментівможезмінитиклінічнукартинузахворюванняісильноускладнитипостановкуправильногодіагнозу.

 - Обов'язкововперші годинизахворюваннязвернітьсязамедичною допомогоюдо найближчої лікувальної установи(бажанодо хірурга)абовикличтекаретушвидкоїдопомоги.

 - Ніколи неприкладайтедо животагарячугрілкуі неприймайтегарячуванну-цеможеприскоритирозвитокзахворювання.

Запам'ятайте,припоявібудь-якихболіввживотівартонегайнозвернутисядолікаря.

Читайте найважливіші новини в Telegram, а також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі.

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів