Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Лікарні зобов'язані публікувати інформацію про наявність безкоштовних ліків – Супрун

Українці в середньому витрачають 3000 грн на ліки при госпіталізації і не знають про безкоштовні препарати в лікарнях

Фото: С. Ніколаєнко
Фото: С. Ніколаєнко

Згідно з дослідженням "Індекс здоров'я. Україна – 2016", тільки17%українців,якимпризначалилікинастаціонарномулікуванні,отрималилікибезкоштовно.Рештакупувалилікисамостійно.Всередньомуналікиукраїнцінастаціонарівитрачають3000грн.

В.о.міністраохорони здоров'яУлянаСупрунвизнає:лікарніприховуютьвідпацієнтівпрепарати,якікупуютьсязадержавнийрахунокіперепродуютьїхваптеці,якачастоперебуваєвсамійжелікарні.

"Єпроблема,колиліки,купленідержавоює,апацієнтисамікупуютьїхваптеках,якізнаходятьсявлікарнях",-сказалаСупрун.

Томув 2016 роціМОЗ зобов'язалолікарніінформуватинаселенняпро наявністьпрепаратів,закупленихзадержавнігроші,відповідно донаказу № 509 "Про здійснення заходів контролю використання лікарських засобів і медичних виробів, закуплених за бюджетні кошти".Теперлікарніповиннірозміщуватизалишкиліківнасайтахіщотижняоновлювати.
"Мивідлікареньвимагаємопублічноабонасайті,абоусебевлікарнірозміщуватиінформаціюпро те,які лікиєвнаявності.Пацієнтиможутьвимагативідголовнихлікаріввлікарняхпоказуватисписокліків,якієвнаявності",-додалаУляна Супрун.

Післятого,якзапрацюєсистемаелектронногоохорони здоров'яE-Health,всяінформаціяпро отримані та виданілікарнямлікибудезнаходитьсянаодномуресурсі.УМіністерствіохорони здоров'явідзначають,післятого,якзапрацюєсистема,закупівліліківбудутьвідповідатипотребам.До тогож,колиз'явитьсяреєстрпацієнтів,будезрозуміло,чимхворіютьукраїнцііякі лікипотрібнокупувати.Наприклад,заразнемаєточнихданих,скількивкраїніхворих на серцево-судиннізахворювання.

Якщовлікарнівідсутня інформаціяпро наявністьліків,пацієнтможевідправити запит головлікарюабовдержавнуобласнуадміністрацію.Наявністьвлікарніпрепаратівдляонкохворихможнаперевіритина сайті likycontrol.org.ua.
Такожзалишокліківвмедустановіможнаперевірити на ресурсі eliky.in.ua. ІнформаціянасайтіпокиактуальнадляжителівРівненської,Одеської,частководляКиївської,Хмельницької,СумськоїтаЛуганськоїобластей.

 

Читайте найважливіші новини в Telegram, а також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі.

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів