Головна Сьогодні

Чим небезпечні м'ята, кріп і селера

Список літніх трав, які можуть нашкодити вашому здоров'ю, якщо їх неправильно вживати

Деякі трави можуть нашкодити вашому здоров'ю, якщо їх неправильно вж
Деякі трави можуть нашкодити вашому здоров'ю, якщо їх неправильно вж

Багато хто звиквважати,щовсідари,якіпідноситьнамприрода,кориснідляздоров'я.Але,на жаль,навітьнайпоширенішіі,здавалосяб,цілющітравиможутьнегативновпливатинаорганізмлюдини.Представляємовашій увазісписоклітніхтрав,якіможутьнашкодити вашомуздоров'ю,якщоїхнеправильновживати.

М'ята-травадовголіття

Користь. Наші предки вважали, що м'ята продовжує життя, і називали її травою довголіття. Основна користь цієї рослини заснована на її антисептичних, знеболюючих і спазмолітичних властивості. М'ята освіжає, відновлює сили, покращує травлення. Ароматний чай з м'ятою знімає нервову напругу, допомагає розслабитися, позбавляє від депресії та безсоння. Його рекомендують пити при простудних захворюваннях, він полегшує дихання, ефективний при мігрені. Такий вплив на організм надає ментол, витяжки якого роблять з листя м'яти. Ментол часто додають в ліки для людей з серцево-судинними захворюваннями, він нормалізує тиск і роботу серця. М'ятні відвари рятують від метеоризму і нудоти після рясних святкових застіль і зловживання спиртними напоями.

М'ятавважається жіночоютравою,оскількизнижуєрівеньчоловічихгормонівворганізмі.Томум'ятнийчайзменшуєріст волоссявнебажанихмісцях.М'ятадопомагаєзнятибільпід часмісячних,регулюєменструальнийцикл,покращуєсамопочуттяпід часклімаксу.

Шкода.Аот чоловікамзахоплюватисям'ятоюне варто,оскількивоназнижуєкількістьтестостеронувкровііпослаблюєпотенціюіпотягдо прекрасної статі.Шкідливийчайзм'ятоюівагітнимжінкам:єдумка,щовінможевплинутинаформуванняплоду,особливо,якщоцехлопчик.Не рекомендуєтьсям'ятуіпід часгрудноговигодовуваннядитини,вважається,щоїївідваризменшуютькількістьматеринськогомолока.

Протипоказанам'ятаілюдямзі зниженоюкислотністюшлунковогосоку, оскільки знижуєїїщебільше.

Яквживати.М'ятасамапособідужеароматнаісмачна,томуїїможназаварювати,якчай.Алебагато хто волієдодаватиїївзеленийічорнийчайабовлікувальнітрав'янізбори.Настоюватим'ятутребане менше10хвилин.

Вліткум'ятнийчайзазвичайп'ютьхолодним,злимоном.Цейнапійчудовоосвіжаєвспеку.Листясвіжоїм'ятичастододаютьвкоктейлі,кондитерськівироби,м'ясністравитаовочевісалати,щоробитьїхсмакособливовишуканим.Використовуютьм'ятуіприконсерваціїпомідорівіогірків.

Високоцінуютьцілющівластивостім'ятилюбителіпарного:паризавареннойм'ятидобреочищаютьбронхиішкірувідшкідливихбактерій.

Кріп-лікивідгіпертонії

Користь.Кріпдопоможевилікуватиабопопередитибагато хвороб.Цяароматнатравичка,якумидодаємовсалатиімаринади,багатаефірнимимаслами,вітамінамиімінералами.УкропібагатовітамінуС,вітамінівгрупиРіВ.Багатийкріпфолієвою кислотою,містить,калій,залізо,фосфорікальцій.До складукропутакожвходятьбілки,цукру,флавоноїдиіфітонциди.

Особливокориснийкріпгіпертонікам.Настійцієїтравичкирозширюєсудиниістабілізуєкров'янийтиск.Йогозастосовуютьприсерцевихболяхіяксечогіннийзасіб.Ащевінмає жовчогінні властивості.Немовлятрятуютьвідболювживотіукропноюводичкою,якабезпечнішетаблеток.

Ефективнийкріппризапорах,колітахідисбактеріозі,вінзнижуєактивністьпатогенноїмікрофлори,покращуєтравлення,допомагаєорганізмуочиститисявідшлаків.Народніцілителізнають,щопримочкизкропудобрерятуютьвідгнійниківнашкірііячменюнаоці.

Шкода.Постійне вживаннякропуввеликихкількостяхнебезпечнодляздоров'я.Фанатикицієїтравичкинерідковпадаютьвсонний стан,відчуваютьзагальнийзанепадсил.Віднадлишкухімічнихречовин,що містятьсявкропі,можерозвинутисяатонія(неактивність)кишечникаіпогіршитисязір.

Протипоказанийкріпгіпотонікам,аджевінзнижуєартеріальнийтиск.Унихкріпчасомвикликаєнадмірнуслабкістьінавітьзапаморочення.Не вартоналягатинакріплюдямзпоганимзоромісиндромомхронічноївтоми.Інакшеможнасерйознопогіршитисвій стан.

Яквживати.Кріпслідне тількидодавативокрошку,маринадиісалати,алевикористовуватиякцілющий засіб.Бактерициднийчайзкропупокращуєтравленняімає загальнозміцнювальнудію.Осьйогорецепт:

1 чайналожкаподрібненогокропунастоюється15-20хвилину склянціокропу.

Якантисептичного засобуприхворобахочейвикористовуєтьсявідвар:

2чайнихложкизаздалегідь подрібненогокропукип'ятятьсяприблизно10хвилинв2склянкахводи,розмішуютьсяіохолоджуютьсядокімнатноїтемператури.

Зтакимвідваромроблятькомпресидлязапалених,втомлених,почервонілихочей.Примочкизкроповоювідваромвидаляютьпігментніплямизшкіри.

Петрушка-вороглисиниіпохмілля

Користь.Петрушкабагата фолієвоюкислотою,якабере участьвутворенні гемоглобіну,вонавідновлюєсилиідодаєенергії.Взагалівційапетитнійтравичцібагатокориснихречовин:єфосфор,калій,селен,вітамінигрупиВ,аскорбіновакислота.

ВітамінуСвпетрушцінабагатобільше,ніжвлимонах,томуїїрекомендуютьвживатилюдям,якіхочутьпідвищитисвійімунітет.Ащепетрушкадобрезміцнює ясна,покращуєтравленняіобмінречовин.Допомагаєвонаітим,хтостраждаєна виразкушлунка,гастритамиіанорексією.Петрушканормалізуєменструальнийциклізнімаєболі,якіінодівиникаютьпередпочаткоммісячних.

Зїїдопомогоюможналегковпоратисязсимптомамипохмілля.На відмінувідм'яти,петрушка-чоловічатравичка,бо відновлюєпотенцію,діючиякафродизіак.

Шкода.Вседобревміруізахоплюватисяпетрушкоюне варто.Приїїнадмірномувживанніможутьз'явитисяболівм'язах,судоми,нудота,головний біль,кривавийстілець.Не рекомендуєтьсяпетрушкавагітнимжінкам(єризиквикидня),хворимна сечокам'яну хворобуізапаленнямсечовогоміхура.

Яквживати.Петрушкувикористовуютьне тількивкулінарії.Зцієїцілющоїтравиготуютьвідвари,що поліпшуютьмозковуактивність.Настої петрушкиприймаютьприеректильній дисфункції.Длядосягненняпотрібногоефектуцілікислідприйматирегулярно.

Застосовуютьпетрушкуівкосметології.Маскинаїїосновіпозбавляютьвіднебажаноїпігментаціїіпокращуютьколір обличчя.Анастоїпетрушкинадаютьпофарбованому волоссюблискідодатковусилу.Зїхдопомогоючоловікиможутьборотисяз початкомоблисіння.

Селера-спалювачжиру

Користь.Селераособливопопулярнийсереджінок,томущозйогодопомогоюможнашвидкосхуднути.Уцій рослинічималовітамінів-С,В,А,Е-ірізнихмінералів.УкореніселериміститьсявітамінК,який бере участьвпроцесізгортаннякровіікориснийдлякісток.

Особливо цінна селера тим, що в ній багато калію, який регулює обмін речовин, водно-сольовий баланс і зміцнює серце. Корінь селери знижує рівень холестерину, що є профілактикою атеросклерозу. Калій, що міститься в ньому, впливає на серцевий м'яз і покращує її роботу, надаючи кардіотонічну дію. А ще при регулярному вживанні кореня селери знижується артеріальний тиск, що особливо важливо для гіпертоніків. Селера зміцнить вашу імунну систему і їй буде легше протистояти інфекціям і попереджати утворення злоякісних пухлин. До складу кореня селери входять антиканцерогенні речовини.

Людям,що страждаютьна цукровий діабет,рекомендуєтьсячастішевживатилистяселери,оскількивонинормалізуютьрівеньцукрувкрові.Біологічноактивніречовиницієїтравизначнознижуютьвмістворганізмігормонустресу.Щобперестатинервувати,доситьз'їститрохилистяселериабовипитисік,вичавленийзних.Крімусього іншоговінзміцнюєпам'ять,захищаєвідстаречогонедоумства(хворобиАльцгеймера).

Селерабагатийклітковиною,томурекомендуєтьсяпризапорах.Вінактивновпливаєнароботупередміхуровоїзалози,покращуючиїїтрофікуікровопостачання.Длялікуванняпростатитурекомендуєтьсязастосовуватикорінняістебласелери.Щевінєпотужнимафродизіаком,зміцнюєпотенціюіпідвищуєстатевий потяг.Вважається,щоселераомолоджуєвсіорганиітканини.

Шкода.На жаль,цюнадзвичайнокорисну рослинуможнавживатине всім.Хворим на виразкуілюдям,страждаючим гастритом,селерапротипоказаначерез те,щоїїсіктакож впливаєнашлунково-кишковийтракт.

Такожне рекомендуєтьсявживатиселерустраждаючим тромбофлебітом,варикознимрозширеннямвен,вагітниміжінкам,якігодуютьдитинугруддю.

Яквживати.Найчастішеселеру використовуютьякпрянуприправуприприготуваннім'яса,риби,грибів,овочів.Якщо їїрегулярновживатиразомзїжеюіпаруразвтижденьвлаштовуватисобірозвантажувальніднінасупізселери,зайвікілограмипідутьдужешвидко.Селераміститьвсього16ккална100 г,априїїперетравленніенергіївитрачаєтьсявкількаразівбільше,ніжнабувається.

Нагадаємо, англійцімасовопереводятьдітейна веганство.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися
Джерело: Телеграф

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти