Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Що потрібно знати про синдром неспокійних ніг

Від синдрому неспокійних ніг страждають близько 10% людей

Захворювання частіше зустрічається у жінок середнього віку і старше..Фото: bankoboev.ru
Захворювання частіше зустрічається у жінок середнього віку і старше..
Фото: bankoboev.ru

Синдром неспокійних ніг був розглянутий як окреме захворювання тільки в кінці 20 століття, і до цього дня залишається хворобою, яка мало буває на слуху. Тому його симптоми, які характеризуються неприємними відчуттями в ногах у стані спокою і часто списуються на втому, рідко приводячи пацієнтів до лікаря. Давайте дізнаємося найголовніші факти про цю хворобу, пише medic.ua.

Ноги частіше турбують жінок

Згідно зі статистикою, від синдрому неспокійних ніг страждають близько 10% людей. Близько 3% з них відчувають на собі його найбільш складні прояви, які заважають нормальному сну в нічний час. Крім того, медики відзначають, що це захворювання частіше зустрічається у жінок середнього віку і старше.

Синдром розвивається від нестачі заліза

Досі достовірні причини синдрому неспокійних ніг не відомі. Однак медики схиляються до того, що його може спровокувати дефіцит заліза в організмі, генетичну схильність, а також наявність цукрового діабету, захворювання нирок і вагітність.

Синдром неспокійних ніг може зникнути без лікування

Рідко, але все ж трапляється, що синдром неспокійних ніг відступає без спеціального лікування. Хоча частіше з плином часу хвороба навпаки посилюється, приводячи до погіршення стану.

У синдрому немає ускладнень

Оскільки захворювання носить ідіопатичний характер, медики поки не можуть приписати йому провину у впливі на розвиток ускладнень. Тому поки можна сказати, що головне ускладнення синдрому неспокійних ніг – безсоння через болі і подальша депресія.

Щоб заснути з ногами, які турбують, відмовтеся від кави і алкоголю

Експерти кажуть, що для того, щоб полегшити стан і забезпечити собі нічний сон при синдромі неспокійних ніг, вам варто внести зміни в свій спосіб життя і звички. Так, відмовтеся від кави, алкоголю, куріння і дотримуйтеся режиму сну і відпочинку.

З'явилася безсоння? Пора йти до лікаря

При синдромі неспокійних ніг варто йти до лікаря, як тільки ви відчули, що захворювання носить корективи у ваше життя. Так, сигналом про необхідність відвідування лікаря є безсоння і з'явилися на її тлі депресія, загальмованість реакцій і проблеми з пам'яттю.

Від цієї хвороби є ліки

У світі є поки чотири препарати, які були розроблені спеціально для лікування синдрому неспокійних ніг: Хорізант, Мірапекс, Неупро і Рекіп. Але лікарі можуть також призначати і інші препарати, зокрема, знеболюючі, опіоїдні, снодійне і заспокійливе.

Поліпшити стан допоможе антистресова терапія

Якщо при синдромі неспокійних ніг ви відчуваєте тривожність і пригніченість, варто звернутися до психотерапевта. Паралельно з налагодженням свого емоційного стану ви відчуєте полегшення симптомів хвороби.

Дефіцит заліза може привести до синдрому неспокійних ніг

Неодноразові дослідження вчених довели, що при залізодефіцитній анемії є високий ризик розвитку синдрому неспокійних ніг. Тому для полегшення стану часто призначають залізовмісні препарати і харчові добавки.

При хворобі вночі часто бувають судоми

Статистика показує, що у 80% випадків захворювання пацієнтів турбують нічні судоми. Хоча саме по собі наявність судом ще не означає, що вас мучить саме синдром неспокійних ніг. Це може бути також ознакою маси інших хвороб, зокрема, цукрового діабету. Тому в такому випадку краще звернутися до лікаря.

Читайте найважливіші новини в Telegram, а також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі.

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів