Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Що таке алергія і чому вона виникає

За останні кілька десятків років захворюваність алергією стрімко зросла

Досі вчені і медики не знають точних причин виникнення алергії. Фото: superdom.ua
Досі вчені і медики не знають точних причин виникнення алергії.
Фото: superdom.ua

Алергію без перебільшень можна назвати найзагадковішою хворобою. Досі вчені і медики не знають точних причин розвитку даної патології. Разом з тим, захворюваність алергією неухильно зростає, головним чином, у розвинених країнах, пише likar.info.

По суті

Алергія – не що інше, як форма специфічного імунної відповіді, яка виникає через підвищеної чутливості організму на певну речовину. Хвороба може проявлятися різними зовнішніми симптомами, серед яких виділяють сльозотеча, почервоніння шкіри, нежить, чхання, набряклість та інші. Найбільш небезпечним проявом алергії можна вважати набряк Квінке – набряк слизової оболонки дихальних шляхів, що може закінчитися смертельним результатом для хворого.

Звідки береться алергія

Точної відповіді на це фундаментальне питання ще не дав ніхто. Вчені та медики поки не знають точних причин розвитку цього захворювання. В даний час існує безліч різних теорій, які пояснюють можливий механізм розвитку патології.

Фахівці запевняють, що велике значення в розвитку алергії має спадковий компонент. Генетична схильність виражається набором специфічних генів, що обумовлюють підвищену збудливість імунної системи на чужорідні речовини.

За останні кілька десятків років захворюваність алергією стрімко зросла. При цьому переважна більшість алергіків – жителі міст. Фахівці пов'язують це з надмірною чистотою. Наша імунна система постійно бореться з бактеріями, вірусами і грибками. Якщо ми будемо утримувати себе в "стерильних" умовах, то у імунітету виникне збій, і він почне агресивно поводити себе по відношенню до різних білковим речовин, які можуть міститися де завгодно (в шерсті тварин, квітковому пилку, продуктах харчування).

Найчастіше алергія розвивається ще в молодому віці, проте хвороба може виникати і в 40, і в 60. У літніх людей нерідко відзначають алергію на лікарські препарати.

Як відбувається алергічна реакція

Алергічна реакція – досить складний процес, який протікає з залученням безлічі речовин і клітин імунної системи. За характером механізму реалізації алергічної реакції виділяють кілька стадій сенсибілізації. Найперша стадія – імунологічна. При надходженні алергену в організм починається активна продукція антитіл і сенсибілізованих лімфоцитів. Це служить поштовхом для утворення медіаторів запалення (друга стадія), основним з яких є гістамін. І, нарешті, третя стадія сенсибілізації – патофізіологічна, при якій розвиваються клінічні прояви, викликані патогенною дією алергічних медіаторів на клітини і тканини організму.

Обережно – приховані алергени

Ви можете і не підозрювати про те, що вживаєте їжу, яка може стати причиною алергії. У деяких продуктах харчування містяться приховані алергени, і при частому їх вживанні може розвинутися алергічна реакція. Найнебезпечнішими продуктами з цієї точки зору можуть вважатися арахіс, лісові горіхи, морепродукти, риба, молоко, яйця і соя. Нерідко імунітет "бушує" у відповідь на вживання заморських фруктів, які попросту незвичні для нашого організму.

Крім харчових продуктів, джерелами алергенів нерідко є м'які іграшки, домашні тварини, густі килими, а також цвіль, яка часто утворюється при високій вологості.

При появі у себе перших симптомів алергії (наприклад, безпричинному нежиті і чхання), слід звернутися до лікаря-алерголога. Головне – ідентифікувати алерген і більше не контактувати з ним.

Читайте найважливіші новини в Telegram, а також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі.

Новини партнерів

Загрузка...

Популярні статті

Новини партнерів