Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Що таке енотерапія і як перетворити вино в ліки: поради лікарів

Лікуємо нудоту шампанським, а шкіру – червоним напівсолодким


Користь вина очевидна
Користь вина очевидна

Кілька десятиліть виноградне вино є однією з найбільш обговорюваних тем в медицині. Лікарі і дієтологи, прихильники винопития і здорового способу життя сперечаються про те, чого ж більше в келиху вина – користі чи шкоди?

У 2013 році точку у віковій дискусії поставили вчені: тридцятирічне дослідження, проведене фахівцями Паризького і Бордосського університетів, дозволило їм впевнено заявити: споживання цього напою приносить організму більше користі, ніж шкоди. Адже з 35 тисяч випробовуваних найбільш здоровими виявилися саме ті, хто вживав вино, – зрозуміло, в помірних дозах.

Що виділяє цей напій з ряду інших і як використовувати його не тільки для задоволення, а й для лікування, нам розповіли експерти: Лариса Осипова – професор, завідувач кафедри технології вина і енології ОНАХТ, д. т. н., та Олена Коноваленко – лікар -діетолог, ендокринолог вищої категорії медичного центру "Діамед", к. м. н
.

Користь і шкода

У винах різних типів міститься більше 1000 сполук, що мають різну хімічну природу: антиоксиданти, азотисті сполуки, харчові органічні кислоти, алкалоїди, стероїдні гормони, широкий спектр фенольних сполук, вуглеводи і багато інших. У винограді і його похідних знаходиться комплекс незамінних амінокислот, комбінація глюкози і фруктози, вітамінів групи В, С, Р, РР, А, натрію, заліза, калію, магнію та інших мікро- і макроелементів. З точки зору збереження краси та молодості найбільш цінними речовинами, що містяться у вині, вважаються поліфеноли: вони борються з вільними радикалами, які накопичувались в людському організмі. Це особлива властивість вина дала розвиток нового напряму в антивіковій б'юті-терапії. Винні маски для обличчя застосовуються з метою нормалізації стану шкіри, дозволяють повернути їй пружність і здоровий колір.

Щевинограднівинамають бактеріостатичнуібактерицидну дію,знищуючицілийрядхвороботворнихмікроорганізмів.Цікавийфакт:природнаводабудь-якогопоходженняможевважатисяцілкомбезпечною,якщовнеїдодати1/3вина.

Основнимжеаргументоммедиківпротивживаннявинаєвміст у ньомуалкоголюі,якнаслідок,ймовірністьформуванняалкогольноїзалежності.Особливонебезпечнийвпливалкоголюнавагітнихігодуючихжінок,дітейіпідлітків.

Коли вино це ліки

Енотерапія – це метод лікування різних захворювань і зміцнення здоров'я людини за допомогою спеціально підібраних вин в певних дозах. Ще з давніх часів знахарі використовували вино для лікування, а в 1994 році французькі вчені ввели це поняття як особливий розділ клінічної медицини. Напрямок винної терапії набув широкого поширення в країнах з глибокою виноробною історією: у Франції, Італії, Греції, на Кіпрі. У цих країнах розроблені спеціальні енотерапевтичні довідники, в яких наведені дозування і типи вин для допомоги організму при різних станах.

Так,червонівинарекомендуютьвживатипризниженому тиску(гіпотонії),порушення вхарчуванні,ожиріннііяктонізуючий засіб.Білівинакорисніпригіпертонії,поганій роботі печінки,вякості діуретичногоіпроносного засіб.Білістоловівинамають тонізуючу дію:їхрекомендуютьприатеросклерозі.

Уневеликихкількостяхвинограднівинаприймаютьприпорушенніобмінуречовин,недокрів'ї,астеніїівперіодиреабілітаціїорганізмупісляперенесенихзахворювань.Мускатинормалізуютьнервовусистемуіблаготворновпливаютьнаорганидихання,аігристівинарозслаблюютьіпоказаніпримеланхолії.

Лікуваннявиномдозволяєвдеякихвипадкахвиключатизастосуваннясильнодіючихпрепаратів.Більштого,винобуваєдієвимвситуаціях,демедикаментибезсилі.Так,вразінаполегливої блювоти,якунеможливозупинитиіншимизасобами,виручаєхолоднешампанське.Пригрипі,пневмоніяхібронхопневмоніяхзастосовуютьгарячечервоневинозцукром.Приавітамінозахкориснівсісухівина.

Пам'ятайте!

За нормамиВООЗ,безпечноюдобовою дозоюдлячоловіківє400гсухоговина,дляжінок-300гцьогожнапою.Прицьомумінімум4дні на тижденьслідобходитисябезалкоголювзагалі.

Маски для шкіри

НАШ ЕКСПЕРТ:

  • Терпеливець Оксана, косметолог, Центр лазерної естетики TOP Laser

Маски з вина зроблять шкіру ніжною, шовковистою, пружною і еластичною. Вони омолоджують шкіру, глибоко живлять її і прекрасно очищають, позбавляючи від відмерлих клітин і шлаків.
При виборі винної основи для маски слід відштовхуватися від якості напою і від типу вашої шкіри. Власницям жирного типу шкіри свою увагу слід звертати на біле напівсухе вино: воно має здатність нормалізувати водний баланс жирної шкіри.
А ось власницям сухого типу шкіри необхідно звернути свою увагу на напівсолодке або солодке червоне вино: маска з таким вином прекрасно зволожує і тонізує.

  • ОЧИЩЕННЯ І ПРУЖНІСТЬ:

Одинзнайбільшрекомендованихваріантівмасок-збілоговина(30г),бджолиногомеду(1ч.л.),сметани(1ч.л.)іяєчногожовтка(1шт.).Вонаочищаєшкіруіпідтягує.Якщоєбажаннятрохиосвітлитиколіршкіри обличчя,тозамістьсметаниможнадодатилимоннийсік.

  • ДЛЯ ЖИРНОЇ ШКІРИ:

Беремосвіжийяєчнийжовток,ретельнозбиваємойогозбілимвином(20г)інежирнимкефіром(25г)івідразужнаносимомаскунашкіру.Витримуємоблизько10хвилин,потімзмиваємоїїводоюкімнатноїтемператури.Робитицюмаскуможнане більшедвохразівна тиждень.Цезабезпечитьвамчудовеочищенняшкіриіїїгарний зовнішнійвигляд:такамаскавдомашніхумовахстаневідміннимваріантомдляпідтримкишкіриобличчя втонусі.

  • ТОНКОЩІ НАНЕСЕННЯ:

Підберітьінгредієнти,взалежностівідтипушкіри.Змішавшиїх,нанесітьспочаткунамарлевийвідріз,потімзверхуїхсліднакритищеоднимшароммарлі,ілишепотімпідготовленумаскуможнанакладатинаобличчя.Під часпроцедурикращеприлягтина15хвилин.Після закінченнячасумасказнімається,а обличчяополіскується-теплою,апотімхолодною водою.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися
Джерело: Сьогодні

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів