Головна Сьогодні

Досьє на хворобу: рак шийки матки

Він загрожує тим, хто почав статеве життя до 16 років, тим, хто змінив більше 5 статевих партнерів, а також тим, хто харчується неправильно

Жіноча проблема.
Жіноча проблема.

Захворюваність на рак шийки матки до 30-ти за останні 10 років зросла в кілька разів. Пов'язаний такий показник з раннім початком статевого життя (до 16 років) і з частою зміною статевих партнерів. Чому так? До 16 років місцевий імунітет в організмі дівчини ще не сформований, і він не може в повній мірі дати відсіч інфекціям і, зокрема, вірусу папіломи людини (ВПЛ). Цей підступний ВПЛ (а саме його 16-й і 18-й тип) провокує РШМ і передається статевим шляхом. Ще один доведений фактор ризику онкології шийки матки – надмірна велелюбність (більше 5 партнерів в житті), адже безвідповідальний підхід до сексу збільшує шанс зустрітися з ВПЛ. Крім того, не можна викреслювати зі списку провокаторів спадковість і куріння. Адже хоч і доведено, що на будь-які форми раку впливає генетика, однак більшою мірою ризик такого діагнозу залежить від способу життя і імунітету.

___13

БЕЗКОШТОВНИЙ ПОРЯТУНОК — ПАП-ТЕСТ

"В середині ХХ століття був винайдений ПАП-тест – цитологічний аналіз, здатний виявити середні і важкі передракові стани шийки матки, – пояснює к.м.н., старший науковий співробітник відділення медичних та психосоціальних проблем здоров'я сім'ї ДУ "ІПАГ НАМН України", гінеколог-ендокринолог Наталія Силіна. - Оскільки рак шийки матки помолодшав, то і ПАП-тест вперше рекомендовано робити не в 50 років, а через 2-3 роки після початку статевого життя. За цей час рак не встигне розвинутися, навіть якщо ВПЛ вже атакував організм. Тобто вперше зробити скрінінг кожна жінка повинна середньому в 20-21 рік. При негативному результаті наступний ПАП-тест треба зробити через 2 роки і дотримуватися такої послідовності до 30 років, при цьому зберігаючи всі результати обстеження, щоб була хронологія мазків. Після 30 років, крім ПАП-тесту, треба здати також аналіз на ВПЛ 16 і 18 типу (тому що до 30 років цей тип вірусу виводиться з організму самостійно).

Виявитиракшийкиматкиможнатільки,здаючимазоккожні1-2 роки.

Після40роківуважністьдо свого організмуслідзбільшитивдвічііпроходитискрінінг(заналізаминаВПЛ16/18)щорічнодо65років.Прицьомуслідзнати,щоцитологіюможназдаватибезкоштовновполіклініціза пропискою,ааналізВПЛ-тількивприватнихклінікахілабораторіях(цінавід200грн).Такийжорсткийграфікпотрібенчерез те,щоніякиміншимспособомракшийкиматкинастадіях, що піддаються лікуванню,виявитине можна;більікровотечісигналізуютьпро ту формураку,зякоювпоратисявжене можна".

КІНЕЦЬ СТРАЖДАННЯМ

"Боятися діагнозу на перших стадіях не треба, – каже Силіна. - Адже на сьогоднішній день у більшості жінок внутрішньоклітинний рак (1-я стадія РШМ) можна лікувати, не видаляючи матку і навіть зберігаючи репродуктивну функцію. Мета – прибрати вогнище (ракові клітини), тим самим попередивши рецидив. На 2-й стадії матку видаляють, призначають курс хіміотерапії, а на 3-й стадії додають ще й променеву терапію місцево. Також, почавши лікування, важливо кинути палити, тому що ця звичка вкрай негативно впливає на результат терапії. Реабілітація після активної стадії лікування – гормональна корекція, а також нормалізація режиму праці та відпочинку, перехід на правильне харчування".

new_image_480

Шансстатимамоюзалишається.

ДОПОМПОЖЕ КАПУСТА

Питанняхарчування-одинзголовнихвлікуваннііпрофілактиціонкологічнихпроблемшийкиматки.Продуктисімействахрестоцвітних(доних відносятьсякапуста-качанна,спаржева,цвітна,китайська,кольрабі,крес водяний,суріпиця,хрін,редис,ріпа,бруква,гірчичне насіння)повиннібутивжіночомуменюкожендень.Справавтому,щовнихмістятьсятакзванііндоли-речовини,які протидіютьрозвиткураку.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися
Джерело: Сьогодні

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти