Головна Сьогодні

Ефект плацебо працює, навіть якщо хворий знає про фальсифікацію – вчені

В ході експерименту 30% учасників, які приймали плацебо, відзначили зменшення болю в спині

Плацебо допомагає навіть в тих випадках, коли хворий знає
Плацебо допомагає навіть в тих випадках, коли хворий знає

Нове дослідженнявченихзМедичногоцентруБет-Ізрейл(США)довело,щоефектплацебопроявляєтьсянавітьутихвипадках,колихворийзнає,щоприймаєпустушку.РезультатинауковогоекспериментуопублікованівмедичномужурналіPain,пише likar.info

У дослідженні задіяли 97 добровольців з люмбаго – гострим болем у спині. Дана патологія зазвичай розвивається через перенапруження і підйом важких предметів, міжхребцеві грижі, вроджені аномалії або зміщення хребців.

Лікарі розповіли пацієнтам про плацебо і розділили їх на дві групи. Учасники першої приймали звичайні знеболюючі препарати, а членам другий видали флакони з написом "таблетки плацебо". На упаковках було зазначено, що пустушки зроблені з кристалічної целюлози, яка ніяк не впливає на організм. Ці "чудо-ліки" потрібно було приймати два рази на день.

Через три тижні експеримент закінчився, і добровольців розпитали про самопочуття. Як не дивно, 30% учасників, які приймали плацебо, розповіли про зменшення болю. У групі, яка приймала даний ліки, поліпшення спостерігалося лише у 9% пацієнтів.

30% учасників, які приймали плацебо, розповіли про зменшення болю. У групі, яка приймала даний ліки, поліпшення спостерігалося лише у 9% пацієнтів.

Ймовірно, прийом плацебо стимулює область мозку, що відповідає за формування симптомів захворювання. Навіть коли пацієнт знає про фальсифікацію, ця область все одно активується.

"Спілкування з лікарем і прийом таблеток – щоденні ритуали, символи нашого одужання, – говорить співавтор дослідження Тед Капчук з Медичного центру Бет-Ізрейел. – Пацієнтам цікаво, що буде далі, і вони починають копатися в своїх відчуттях. Їх самопочуття поліпшується".

Вчені вважають, що ліки-пустушки знадобляться для лікування хронічних болів, депресії і неврозів. Також вони наголошують, що обов'язкова умова ефективності плацебо – довіра до лікаря і системи охорони здоров'я в цілому.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти