Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Епідемія грипу поширилася на 18 областей України

Вірус торкнувся вже майже 8% населення країни

Епідемія грипу поширилася на 18 областей України. Фото:
Епідемія грипу поширилася на 18 областей України.
Фото:

Епідемічніпорогизахворюваності на грипта ГРВІ перевищенов18областях.Про це повідомляє прес-службаМіністерства охорони здоров'я.

Відзначається, що з початкуепідсезонувже перехворілимайже8% від загальної кількостінаселення.

"Через велику кількістьхворихзаразпризупинили навчаннямайже в13тис.навчальних закладів.Акцент зроблений нашколи, оскількипостійне переміщенняітісне спілкуваннядітейсприяє передачівірусів", – зазначивСвятославПротас, в.о.голови Державноїсанітарно-епідеміологічної службиУкраїни, головногодержавного санітарного лікаря України.

Він уточнив, що"вдошкільнихзакладах, дегрупиізольовані,ризиктакої передачіменше".

"Проте, якщозначна частинадітей(в саду,- ред.)відсутня -більше 30%,місцеві органи влади можутьприйняти рішеннярозмежуватиіці колективи", – сказавПротас.

За його словами,відзначається певнапозитивна динаміка, зокремавідновлено навчальнийпроцес у1,3тисячахзакладівпо Україні.

Фахівці відзначають, щоне хворієгрипомтой, хто маєімунітет.Це можливоу двох випадках -хто перехворіві придбавімунітет,абохтовакцинувавсявід грипу.

Показникищеплення в Українінадзвичайно низькі.З початкуепідемічного сезонуза оперативними данимивакцинованопроти грипу123,5тис.осіб, що становить0,32% від загальної кількостінаселення,з них діти до17років -21%.Вакцинаціяздійснюваласяв основному зарахунок місцевих бюджетів.

НагадуєморекомендаціїМОЗ:негайно звертатися до лікаря, якщо температуратіла вище39градусів і незнижується,хворий втрачаєсвідомість,єсудоми,утруднене дихання,відчуття нестачі повітря, інтенсивнабіль у грудній клітці, набряклістьшиїта ін.

Продовжуватилікування вдома занаявностіцих симптомів- небезпечно.Затримказ госпіталізацієюможе призвести до смертіхворого.

Як відомо, у вівторокМіністерство охорони здоров'яконстатувалов Україні епідеміюгрипу.

Профілактичнийкарантину загальноосвітніхта позашкільних навчальних закладахпродовжили до8 лютого.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів