Головна Сьогодні

Як позбутися від дитячої плоскостопості: вправи і поради щодо вибору взуття

Плоскостопість вилікує басейн, квача і чистка зубів на голках


Домашній тест на плоскостопість: подивіться
Домашній тест на плоскостопість: подивіться

Плоскостопість – захворювання генетичне. Але що відрадно – його можна спробувати попередити або зменшити масштаби хвороби, якщо вона все-таки себе проявить. Безумовно, основа профілактики плоскостопості – ортопедичне взуття. Адже більшу частину дня дитина проводить поза приміщенням: в дитячому садку або школі. А важливий етап формування стопи якраз і відбувається в цьому віці. Але є ще ряд ефективних і не менш необхідний засобів.

Про них нам розповіли Олег Пилипчук, дитячий ортопед-травматолог вищої категорії Київської міської дитячої клінічної лікарні №1, кандидат медичних наук, і Тетяна Вакуловська, педіатр, директор КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги №4 Деснянського району столиці.

Зверніть увагу: домашній тест на плоскостопість (відбиток пофарбованої стопи на папері) не показовий для дітей до чотирьох років. До цього віку дитина має так звану фізіологічну плоскостопість. Але краще перестрахуватися і показати дитину після трьох років лікарю (якщо в роду було таке захворювання): чотири відбитки з десяти повинні викликати у вас підозру
.

ВПРАВИ, ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ ПОЗБУТИСЬ ВІД ВЕДМЕЖОЇ ХОДИ

  • 3 РАЗИ НА ТИЖДЕНЬ — У ВОДОЙМУ НА 40 ХВИЛИН

Частішеідовше-краще.Під часрухуу водіногидитинизмушеніїйчинити опір.Ацемасажуєсклепіння стопи,покращуєрухливістьсуглобів,розтягуєм'язи.Дитинупостаршевчітьногамизмахуватиамплітудно,щобпрацювалине тількигомілки,алестегнаістопи:тодіефектбудебільшим.

  • ЩОДЕННО — ХОДЬБА НА СТОПІ

Наносочках,нап'ятках,назовнішній стороністопиіна внутрішній.Ічимчастішепротягомднядитинатакходить,тимефективнішепрофілактика.Дітеймолодшого вікунемуштруйтезаняттями-їмнудно,вонишвидковтомлюються,втрачаютьінтерес,відповідно,чинять опірівередують.Длянихпроводьтефізкультурупорціямипротягомдня,краще-вігровій формі:скажімо,ходимонапальчиках,якмиші,абоперевалюємось збокувбік,немовведмежата.

  • БІЛЯ УМИВАЛЬНИКА ПОСТЕЛІТЬ КИЛИМОК З ГОЛКАМИ
Масажнакилимкахзкаміннямабожорсткимворсом/м'якимиголкамитакожпопереджаєплоскостопість.Нехайдитинапереминаєтьсязногинаногунаньому,коликожен ранок і вечірбудепо2-3хвилиничиститизуби.Дітяммолодшого вікупостелітькилимкивмісцях,по яких проходитьїхмаршрутпоквартирі.Наприклад,здитячоївкухню.Напікніку,надачі,впаркунехайходитьбосоніж.Анапляжі,граючивквачаабопростопустуючинаузбережжі,нехайробитьповоротистопою,немоввкручуючиногивпісок.
  • ПЕРЕГЛЯД ТБ, ПЕРЕКОЧУЮЧИСЬ НА НОГАХ

Дітямчастобуваєнудноробитизарядкузарадизарядки.Аосьпід часпереглядумультикаабоулюбленої передачіпомахатиногамивонипогодятьсяохочіше.Нехай,стоячирівно,малюкперекочуєтьсязп'ятинапальці(хочаб20разів)-цезміцнитьзвідстопи.

ГОЛОВНІ ОЗНАКИ ОРТОПЕДИЧНОГО ВЗУТТЯ

Нерідковзуття,яке не маєніякихлікувальнихабопрофілактичнихвластивостей,здаєтьсянедосвідченомуобивателевіортопедичним,абозатаке йоговидаютьжадібніпродавці.Алеіснуєп'ятьознак,за якимиможнавідрізнитикорисневзуттявідпідробки.

  • ЗАДНИК — ВИЩЕ ГОЛЕНОСТОПА, БАГАТОШАРОВИЙ
Длядошкільнятзадникповиненбутивищеголеностопана1,5-2см:вінзабезпечитьгармонійний рістсуглобаізахиститьм'якіхрящідитинивідтравм.Дітямвідшестироківзадникповиненбутилишепощиколотку-віндозволитьвільнобігатиіодночаснобудефіксуватип'яту.
  • СУПІНАТОР ОБОВ'ЯЗКОВИЙ
Віндодатковопідтримуєстопуіне даєїйзавалюватисяврізні боки.Принатисканніповиненбутипружнимівтой же час непродавлюватися.Супінаторвиконуєсвоїфункції нетількиколивмонтованийввзуття,а йякщознімний.
  • ПІДБОРИ ПОТРІБНІ: ДО 1 СМ

Вонидопомагаютьтриматипоставуірозподілятинавантаженнянастопурівномірно.Вікдитинине має значення-підбориповиннібутивід0,5до1см.Саметакависотазабезпечуєм'якеперекочуванняприходьбізп'ятинаносок.Інакшеахілловесухожиллякоротшає,інавантаження припадаєнапереднійвідділстопи.Ацевжезагрожує розвиткомпоперечної плоскостопості.

  • ОРТЕЗ — МІНІМУМ ТРИ ШАРИ

Тількитакийдобреамортизуєрухи,аїхдитинаробитьпростонеймовірну кількістьзадень.Плюсвінрівномірнорозподіляєвагу,яка припадаєнаступню.Але,не дивлячисьнабагатошаровість,ортезне повиненбутизанадтожорстким.

  • ПІДОШВА ПОВИННА ДОБРЕ ГНУТИСЯ
Вона небуденапружуватизв'язкиізможепідлаштовуватисяпідрухустопи.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися
Читайте Segodnya.ua у Google News
Джерело: Сьогодні

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти