Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Як навчитися краще управляти собою

Відведіть чверть дня на форс-мажор і увійдіть в стан потоку

Беремо під контроль свої сили.
Беремо під контроль свої сили.

Будь-який тренінгпотайм-менеджменту(ТМ)починаєтьсязфрази:"керувати часомнеможливо,цейтермін-умовність.Управлятиможнатількисобою".Мирозібралися,чимможемоуправлятидляпідвищеннясвоєїефективності.

1. Самопочуттяміпрацездатністю.ПершеправилоТМпов'язанозтим,чи достатньовичасуприсвячуєтесну.Економитинаньомуне можна:відтого,наскількивистомленіабосвіжі,залежить,скількисправуваспоміщаєтьсяводиницючасу.Більшістьлюдейвважає,щооптимальний часдлясну-7-8годинна добу,алеостаннім часомвченіприйшлидовисновку,щосон-справа індивідуальна.Важливолягатиспативтемний час добиабохочабзашторювативікна-длянаповненостісиламитілуважливийгормонмелатонін,якийвиробляєтьсятількивтемряві.

Якщовидовгийчасспитеменше6 годин на добу,можедійтидотого,щопід часроботивибудетевпадативтакзваниймікросон,колимозокненадовговідключається,щобвідновитися.

2. Увагою.Останнім часом було багато досліджень, які свідчать: людина найбільш ефективна в так званому стані потоку. У ньому людина повністю включена в те, що робить, в ньому в багато разів підвищується працездатність. Коли ви в потоці, все відбувається з меншими зусиллями, Вас наче несе хвилею в правильному напрямку. Станом потоку можна навчитися. Американський психолог Міхай Чіксентміхайі майже все життя присвятив вивченню стану потоку. Сам він описує його так: "Бути повністю залученим в діяльність заради неї самої. Его відпадає. Час летить. Кожна дія, рух, думка випливає з попередньої, немов граєш джаз. Все твоє єство залучене, і ти застосовуєш свої вміння на межі". Феноменальна ефективність людини в стані потоку пов'язана з її повною концентрацією на те, чим вона зайнята. Міхай пропонує багато способів увійти в стан потоку. Перший – вчитися концентрації, наприклад, на точці, диханні або дуже простій справі без відволікання. Найпростіші справи можуть бути потоковими, головне – вкласти в них 100% своєї уваги і побачити в них якомога більше деталей. Після того, як навчитеся впадати в стан потоку, можна приступати до основного завдання. Перед цим можна здійснити певні ритуали: включити музику, усамітнитися, особливим способом оформити стіл. У мене є клієнти, які перед важливою справою дзвонять в спеціальний дзвіночок, сідають і занурюються в задачу.

3. Способамівирішуватизавдання.ДляцьоговарсеналіТМєвеличезна пропозиціяорганайзерів,планувальників,способівгрупуватизавдання,видівітипівпланування тощо.Якз'ясувалося,писатиспискиіскладатипланипідходитьне всім,алеця навичкакориснау разі,колисправисиплютьсяодна заодною.Чвертьбудь-якого,самогощільноспланованогоробочогодняповиннабутиобов'язковозалишенананепередбачуванісправиізавдання,інакшепланзруйнується.

УТМєтакепоняття,як"жаба"-неприємна справа,яку минамагаємосявідкластинапотім.Такось:вденьпотрібноз'їдатихочабодну"жабу".Ценеприємно,алеякщозаплануватицеізробити,випочинаєтепрацюватиефективніше.Такождобренавчитисяделегуватизавдання-ті,щоне значимідлявас,алеякіповиннібутизроблені.Причомуне тількипов'язанізроботою,алеіздомашнімиобов'язками.

Щекориснозрозуміти,яквисправляєтесязхронофаги:відволіканняівимушенимипростоями-вчергах,пробках тощо.Якщовисвідомовідпочиваєте-відмінно,алеякщотомитеся-подумайте,якзаповнитивимушенупаузу:можнапослухатикнигу,повчитимови,поробитидихальнівправи,взагальному,зайнятисячимоськорисним.

4. Організацієюінформації.Якщовиперебуваєтевінформаційномухаосі,тоні про якийТМмови йти неможе.

У кожного з нас свій плідний час, підйоми і спади протягом доби. Як правило, зліт активності настає в перші години після пробудження. Це найважливіший час дня, і не можна витрачати його на інтернет та іншу нісенітницю. Якщо будете присвячувати цей час головним завданням, то час всього дня використовується більш ефективно. І тут важливо не попастися в пастку новин. Наш мозок не може не реагувати на них, але при цьому він не відрізняє нове від важливого. Більшість новин, в тому числі з соцмереж – це погана інформація, яка все одно не запам'ятається, а на їх перетравлення йде багато часу і сил. Тут важливо бути усвідомленим, знати, що вам потрібно зараз, і робити це, не піддаючись на провокації. Всі хочуть вашого часу і уваги, але ви повинні чітко розуміти, на що ви самі хочете їх витратити.

5. Емоціями.Людибагатосилвитрачаютьнавнутрішніпроблеми-складнихлюдей,невмінняговорити"ні",пережовуванняобраз.Якщорозумієте,щоемоціївамзараззаважаютьінаваснакатило,зробіть10глибокихвдихів:цезабезпечитьприпливкиснювмозокідопоможеактивізуватифункціїмислення.Післяцьоготребаназватисвоюемоцію:"ярозсерджений","ярозчарована".Цезнизитьемоційне напруженняіпідключитьрозум.

6 КОРИСНИХ КНИГ

Якісь ізнихсталибестселерами,якісьпокивідомімало.алевсі вонихороші тим,щозберутьвасдокупи,дадутьтойсамийчарівнийпотиличникінавчатьправильнорозподілятичас.

"Есенціалізм"

Автор — Грег МакКеон

snimok_ekrana_2014-12-12_v_11.43.20_1418373837_01

Книгадопоможерозставитипріоритетивжиттітарозповість,якробитименше,адомагатисябільшого.Такожвонапро те,яклюдиніробититільките,щопотрібно.

"Музаічудовисько"

Автор — Яна Франк

434303

Книгапотрібна,щобзапобігтитворчійсмерті талантів,якимвічноне вистачаєчасу,силабонатхненнядляствореннячогосьвеликого.

"Гарний рік.Тижневикмаркетера"

Автор — Ігор Манн

65426305

Утижневикурадуєпідвищенафункціональність:наклеєчки,кишенькадлявізиток,списоккнигназаміткуібагато іншого.

"Якпрацюватипо 4години натиждень"

Автор — Тімоті Ферріс

1006575

Книгарозповість,яквідмовитисявідзвичногоспособу життя,атакожопишепомилки,зякимистикаютьсяприпошукунового.

"Мріяти не шкідливо"

Автор — Барбара Шер

mechtat_ne_vredno-big

Цялюдяна,глибокопрактичнакнигадозволитькожномуперетворитисвоїрозпливчастібажанняімріївконкретнірезультати.

"Будькращоюверсієюсебе"

Автор — Ден Уолдсміт

10383462_0_bud_luchshey_versiey_sebya_kak_obichnie_lyudi_stanovyatsya_vidayuschimisya_den_uoldsmit

Цитата:"Явиявив,щовсімуспішнимлюдямвластивіодніітіжякості:вонине боятьсяйтинаризик;вонидисципліновані;вонищедрі;вонивміютьладнатизлюдьми".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися
Джерело: Сьогодні

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів