Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Як перемогти безсоння

Не займайтеся спортом перед сном і уникайте гаджетів

Кожен день лягайте спати в один і той же час. Фото:
Кожен день лягайте спати в один і той же час.
Фото:

Здоровийсонжиттєвонеобхіднийвсім,але неувсіхзнихскладаютьсяхорошістосунки.Якщовизчислалюдей,якічасом годинаминамагаютьсязаснути,вампотрібнопереглянутидеякісвоїзвички,щобразіназавждизабутипробезсоння!

Найчастішеми самі євинуватцямисвоєїбезсоння,аленавітьне здогадуємося,щосамеробимонеправильно.Пропонуємовамкількапорад,якідопоможутьналагодитинормальнийрежимсну,пише
"Домашний очаг".

Лягайте спати в один і той же час

Нашорганізмне любитьперепадів-вінлюбитьрегулярність.Цепрямимчиномвідноситьсяідо сну:необхідновиробитипевний час,коливашорганізмбудерозслаблятисямайжеавтоматично.Коженденьлягайтеспативодин і тойжечас,іскороувасвиробитьсяпевназвичка.Можнапередсномздійснюватипевнідії,якіпослаблять,наприклад,слухатиспокійнумузику,читатикнигу.Регулярнопідтримуванийграфікднядопоможевамзнайтисамевашприроднийритморганізму.

Не робітьфізичнихвправ перед сном

Завжди вважалося, що фізичні вправи перед сном можуть призвести до його порушення. Ймовірно, це не найкраща ідея – бігти спринт перед сном, оскільки тілу потім знадобиться певний час, щоб заспокоїтися після високої інтенсивності вправ, однак фізичні вправи, виконані в правильний час, можуть внести свій вклад в якість сну. Якщо ви робите вправи за кілька годин до сну, це принесе лише користь. Справа в тому, що низька температура тіла допомагає вам заснути швидше, а фізичні вправи підвищують її. Добре підготовлені спортсмени здатні охолонути і відновити нормальну частоту серцевих скорочень швидше, ніж середньостатистична людина. Тому, якщо ви новачок, то плануйте час виконання вправ з запасом часу, необхідним на відновлення спокою тіла. Головне – слухайте своє тіло і дійте по самопочуттю. При необхідності можна вести журнал сну.

Уникайтегаджетіввнічний час

Можливо, ви і зараз лежите в ліжку і читаєте цей текст зі свого ноутбука, планшета або смартфона. У нічний час контакту з улюбленими всіма гаджетами краще уникати, оскільки всі вони випромінюють синій колір, який може чинити негативний вплив на наш рівень мелатоніну і, в кінцевому рахунку, на наш сон. А мелатонін нам вкрай необхідний – він допомагає нашому організму дотримуватися біоритмів, пристосовуватися до зміни дня і ночі, дає нам можливість спати солодко і міцно. Природно, в нашому світі важко відмовитися від штучного освітлення або від таких потрібних технічних засобів, але їх можна не використовувати хоча б за 2-3 години перед сном. Якщо ж вам необхідно попрацювати на ноутбуці пізно вночі, то є безліч програм, які можуть зменшити синє світло вашої електроніки. Це дасть більш природний світловий ефект.

Освоюйтетехнікирелаксації

Релаксаційніідихальніметодикидозволяютьнашому організмурозслабитися.Їхіснуєбезліч,важливолишепідібратиоптимальнийдлявасваріант.Зновуж,слухайтесвійорганізмідійтепосамопочуттю.

Осьодиніз прикладівдихальноїтехніки:

займітьзручне положенняірозслабтеся;
повільновдихайтечерезніспротягом8-10секунд;
затримайтедиханнянакількасекунд;
повільновипускайтеповітря(щонайменшепротягом4секунд);
повторюйтедотихпір,поки невідчуєтеповнерозслаблення;
якщовідчуваєтезапаморочення,перервітьсяізаймітьсяіншимрозслаблюючимзаняттям-таким,якчитаннякнигиабомалювання
.

Не намагайтесянасильнозмуситисебе спати

Чи бувалоувастаке,щовамдосмертіхочетьсяспати,алезаснутиніякне виходить?Івипочинаєтеповторюватипросебе:"Нуж,требаспати,требашвидкозаснути".Такось,чим більшевинамагаєтесяпереконатисебе,щовампотрібнозаснути,тимменшеймовірністьцьогонайближчим часом.Уподібномувипадку,навпаки,потрібнотрохивідволіктися.Виможетевключитисебеаудіокнигуабоспокійнумузикуіслухатидоти,покиочісамі непочнутьзлипатися.

Читайте найважливіші новини в Telegram, а також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі.

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів