Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Як допомогти дівчинці-підлітку пройти внутрішній перехід від дівчинки до жінки

Допоможіть дитині почати говорити

Будьте другом своєї дочки.
Будьте другом своєї дочки.

"Як допомогти дівчинці-підлітку пройти внутрішній перехід від дівчинки до жінки і не втратити материнський зв'язок з нею?" — Любов Сєдова.

Відповідає Галина Гурак, психолог-консультант:

Дорослішання для дівчинки – це зміни, а будь-які зміни – це стрес. Тому виключіть будь-яку критику на адресу дочки, особливо щодо зовнішності. Завдання мами – допомогти дівчинці зрозуміти і відчути, що ці зміни природні, ви будете поруч і допоможете їх прийняти. Основна мета – підтримка своєї юної принцеси. Гіпертрофоване почуття власної недосконалості може призвести до того, що донька стане сприймати себе як невдаху, у якої нічого в житті не виходить. Важливо підняти значимість дівчини в її ж очах. Саме в цей час дівчинці важливі задушевні дружні розмови. Підтримуйте ті теми, які її турбують. Якщо співрозмовником будете не ви, дитина обов'язково знайде собі інших, і не факт, що вони будуть адекватними. Важливо ділитися власними спогадами, як все відбувалося у вас, як ви проходили і переживали підлітковий вік. Розкажіть про свій досвід першого кохання, про те, як ставали жінкою і які плюси в таких перетвореннях. Таке спілкування в тому числі дозволить дізнатися більше про особисті переживання доньки.

Крім цього,треба зменшитиконтрольі надатидоньціправо самійвирішувати багатожиттєві моменти(попередньообговорившиїх).Наприклад, можнаскласти своєріднийконтракт, де сторони(мати ідочка)повністю,по-доросломупропишутьсвої права і обов'язкиодин перед одним,чітковизначатьсферивідповідальностітощо.Такийконтрактдопомагає дівчинцізрозуміти, що знею рахуються, аматерідозволить закріпитипочуття відповідальностідочкиза себе ісвої вчинки.

І найскладніше: визнайте, що дівчинка – це не частинка вас, а окрема особистість, яка теж має право на своє життя і таємниці. Вчіться відпускати дочку з почуттям довіри і впевненості в ній, тоді цей важливий етап вона пройде гармонійно.

Читайте найважливіші новини в Telegram, а також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі.

Джерело: Сьогодні

Новини партнерів

Загрузка...

Популярні статті

Новини партнерів