Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Як запобігти вигорянню в професійній сфері і в особистому житті

Стан зцілюється увагою до себе

Не стати попелом.
Не стати попелом.

Вигоранняівтомаяку професійній,таківособистомусферах-темивічні,ітомупро те,якзнимивпоратися,можнаписатинескінченно.Сьогоднімипопросилиподілитисясвоїмисекретамифахівців,які,незважаючиназайнятість,живутьповним життям,томущовміютьгорітиіне вигоряти.Вонирозповіли,чомутакважливолюбитисебе,колиможнадозволитисобіспатицілимиднямиівчому небезпекарішенняпаривзятивідпусткуодин від одного.

ЗБЕРЕГТИ РАДІСТЬ І СИЛУ

"Вигораннясхоженависнаження,якепризводитьдо знесиленняівтратирадості.Це,посуті,втома,причинаякої-перевитратавнутрішніхресурсів,-кажепсихотерапевтВікторіяБєлік.-Тому,щобуникнутироліфенікса,потрібнапрофілактика,що рятуєвідвигорання,якнароботі,таківособистому житті.

1. Вдавайтесядороботиабовідносини,тількиякщовонидійсновампідходять,відповідаютьморальним,інтелектуальнимідуховнимрівнями.

2. Регулярноставте собіпитання:"Єдляменесенсвтому,щояроблю?" і"Чи отримуюядоситькомпенсації(фізичної,моральної,матеріальної)відтого,щороблю?".Відповідь"Ні"-привідподуматипро припиненнядіяльностіабовідносин.

3. Регулярновідпочивайте,івбудь-якийнезрозумілій ситуаціїпокидайтезонунадмірногоемоційного напруження.

4. Знайдітьсоратника,якийможедатиоб'єктивнийзворотнийзв'язок-того,хтонавашому боці,алеможесказати"зупинись".

ВІДПОЧИНОК ЗА ПЛАНОМ І НОВА ОБСТАНОВКА

Директоршколиораторськоїіпереговорної майстерності"Спікер"НаталіяЛозійчукпояснює:"Якщовихочетевстигнутивідпочитизакількаднівабонавітьгодин,навчітьсяпланувативідпочинокзтакимже запалом,якіроботу,заздалегідьпрописуючиплани.Такожважливоякомога частішемінятивиддіяльності,обстановкуабооточення.Тобтосидячуроботутребазмінитиввечерінарухомуінавпаки,офіс-набудь-яке іншемісце,аспілкуваннязколегами-напосиденькиздрузями.

1. Дляотриманнямаксимальнояскравихвраженьвідпочиватикращеподалівідзвичнихмісць.

2. Якщостраждаєтевіднедосипання,дайтесобіхочаб один деньдляснубеззадніхніг.Тількипісляцьогопереходьтедо активних видіввідпочинку.

3. Будь-якомутрудоголіковінеобхіднохобі:вонодопоможевідволіктисяірозслабитися.

4. Їдучиу відпустку,змінітьSIM-карту.Будетеназв'язкулишезобранимиіуникнетенепотрібнихконтактів.

5. Заведітьновийпорядокнаробочомумісці,створившинезвичнудлясебеобстановку.Іголовне,подумайте:зарадичоговамтакхочетьсязалишатисятрудоголіком?

ЛЮБІТЬ СЕБЕ БАЛУВАТИ

"Один з кращих рецептів – частіше балувати себе улюбленими розвагами. Любите кіно? Не чекайте вихідних і підходящої компанії, сходіть в четвер, – рекомендує викладач політичної риторики, бізнес-тренер Наталія Романь. - Любите спілкуватися? Не відкладайте до новорічної вечірки – кличте друга на каву по середах. І звичайно, важливо не тільки отримувати приємне спілкування, а й обмежувати неприємне. Постарайтеся поставити свої маленькі розваги в план, і таким чином життя буде повнішим, а відчуття вигоряння не з'явиться. Якщо відчуваєте, що накипіло в особистому житті, постарайтеся спочатку охолонути. Таким чином ви дасте собі час сформулювати думки в правильну форму, а заодно і підберете відповідний для розмови момент. До речі, бажання взяти тривалу відпустку один від одного в парі – тривожна ознака: підете в неї з подряпинами на душі, а після повернення виявите глибоку тріщину".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися
Джерело: Сьогодні

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів