Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Хто розумніший чоловіки або жінки – дослідження

Люди з найбільшим мозком зазвичай виявляються з якимись відхиленнями

Чим відрізняється мозок чоловіка і жінки. Фото: instagram / ves.svetlana
Чим відрізняється мозок чоловіка і жінки.
Фото: instagram / ves.svetlana

Чоловічий мозок мало відрізняється від жіночого, тому можна з упевненістю сказати, що інтелект не залежить від розміру мозку, з'ясували вчені з Університету медицини і науки ім. Розалінд Франклін в Чикаго.

За їхніми даними, розмір гіпокампу – парна структура головного мозку, що відрізняється своєю багатофункціональністю, у представників сильної і слабкої статі практично однаковий.

Відомо, що гіпокамп відповідає за зберігання інформації в короткочасній пам'яті і за її переведення в довгострокову пам'ять, за формування емоційного відгуку на події, а також за просторову орієнтацію. Крім того, гіпокамп виступає і в ролі своєрідного "інформаційного фільтру" – визначає, яку інформацію слід залишити в довгостроковій пам'яті, а яку можна забути.

Раніше вважалося, що у чоловіків гіпокамп за обсягом більшИЙ, ніж у жінок. Але, вчені вважають, що дане твердження є некоректним. Дослідження було проведено під керівництвом Лайзи Елліот, фахівця в галузі неврології, вивчила результати 76 наукових публікацій, в яких описувалися результати МРТ-сканування більше 6 тис. Здорових людей.

За даними вченого, люди, які вірять в стереотипні відмінності між чоловіком і жінкою, апелюють до того, що у них різний розмір мозку. Примітно, що після досліджень жіночого чоловічого мозку, вчені прийшли до висновку, що такі відмінності часто або відсутні, або є незначними.

При цьому Елліот стверджує, що різниця між чоловічим і жіночим мозком мінімальна.

"Є думка, що чоловік розумніший за жінку, тому що у нього крупніший гіпоталамус – але гіпоталамус не займається інтелектом. Є інша думка, що жінки дурніші, бо в середньому їх мозок легший, ніж чоловічий, грамів на сто. Але у жінок і зріст в середньому менший, і вага теж. А оскільки розмір мозку важливий не сам по собі, а відносно маси тіла, то відносна маса і у чоловіків, і у жінок виходить приблизно однакова. І взагалі складність функціонування мозку пов'язана не з розміром мозку як такого, а зі складністю зв'язків між нейронами", – пояснив Станіслав Дробишевський, кандидат біологічних наук, доцент кафедри антропології біологічного факультету МГУ ім. М.В. Ломоносова.

Крім того, він запевняє, що люди з більшим мозком зазвичай виявляються з якимись відхиленнями. Вони або епілептики, або маніяки, або щось в цьому роді.

Розмір мозку пов'язаний з інтелектом тільки між видами – якщо ми будемо порівнювати австралопітека з людиною, то з'ясується, що мозок людини в три рази більше і він розумніший – це факт. Але з різними людськими популяціями така логіка не працює. Тому що середовище впливає очевидним чином – інакше б не було сенсу в навчанні.

"Один і той же мозок можна або завантажити знаннями, або не завантажили. Можна бути з потенційно дуже розумним мозком, але ним не користуватися, або з маленьким мозком, але використовувати його дуже активно", – пояснив дослідник.

Раніше повідомлялося, що в мозку людини інформації на 300 років безперервного перегляду фільму. Виявляється, що ми зберігаємо в довготривалій комп'ютерній пам'яті те, що повинні були б зберігати в наших мізках.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися
Джерело: Газета.Ru

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів