Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Куріння під час вагітності найбільше шкодить печінці плода – дослідження

Заподіяна шкода залежала від статі плода: у хлопчиків на тканині печінки утворювалися рубці, у дівчаток же виявлявся пошкоджений клітинний метаболізм

Куріння під час вагітності небезпечно для плода. Фото: pixabay
Куріння під час вагітності небезпечно для плода.
Фото: pixabay

Куріння під час вагітності найбільше шкодить печінці плода. Про це йдеться в результатах дослідження фахівців Единбурзького університету.

За словами вчених, незважаючи на те, що куріння шкідливе для плода в цілому, клітини печінки страждають найбільше.

Для експерименту дослідники використовували ембріональні стовбурові клітини. Вирощуючи з них зразки різних тканин, дослідники впливали на них сумішшю хімічних сполук, що містяться в тютюновому димі, імітуючи таким чином куріння під час вагітності.

В результаті з'ясувалося, що найбільшої шкоди такий вплив завдає клітинам печінки.

Крім того, заподіяна шкода залежала від статі плоду. У хлопчиків на тканині печінки утворювалися рубці, у дівчаток же виявлявся пошкоджений клітинний метаболізм.

Печінка відіграє життєво важливу роль в очищенні організму від токсинів і важлива для регуляції метаболізму. Вчені збираються більш детально дослідити вплив куріння на інші органи плоду окремо і з'ясувати, чи теж залежить від статі та шкода, яку воно заподіює.

Читайте найважливіші новини в Telegram, а також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі.

Джерело: gazeta.ru

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів