Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Низька самооцінка вбиває серце, горло і ШКТ

А лікується тільки любов'ю

Іноді шлунок болить через невдоволення собою і невміння просити про
Іноді шлунок болить через невдоволення собою і невміння просити про

У Біблії написано: Люби ближнього свого, як самого себе. Звідси випливає, що себе люди повинні вміти любити по визначенню. Однак це не так: випадків нелюбові до себе в світі мільйони. Сперечатися з цим буде той, хто приймає егоїзм, зверхність або жадібність за любов до себе. Зрозуміло, що ніякого відношення все це до кохання не має, і, більш того, поряд з самознищенням, невір'ям у свої сили є явними ознаками низької самооцінки. Виставлення такий собі оцінки може бути чревате складнощами у відносинах і навіть у стані здоров'я. Як саме занижена самооцінка відбивається в тілі людини, розповість фахівець з психосоматики Юлія Кірова і психолог Анатолій Головін.

ПОЧУТТЯ ВІДБИВАЮТЬСЯ НА ТІЛІ

Психосоматичніпрояви-ценаслідокпсихотравми,тривалогостресуі,звичайно,внутрішньогоконфлікту.До останнього,кріміншого,відноситьсяневмінняпобачитиіприйнятирізністорони своєї особистості.Причинацьогонеприйняття-низькасамооцінка.

ГОЛОВНИЙ БІЛЬ.Впершучергурозладзсобоюстукаєпоголові."Однієюзпричинмігреніможебутивтратаконтактузісвоїмістинним "Я",невизнанняправабутисобоюіпрагненнявиправдатизавищеніочікуванняоточуючих.Людизнизькоюсамооцінкоюзазвичайпрагнутьуникнутибудь-якихпомилок,хочутьбутидосконалимиіприцьомупостійнодратуютьсянанеідеальнежиття.Простішекажучи,мігренібуваютьулюдини, яка недаєсобіправабутисамимсобою",-пояснюєКірова.

ДИХАННЯ.Низькасамооцінказавдаєударіпоіншійжиттєвоважливійсистемі-дихальній.Невизнаннясвоєїправазайматипростірабовзагалііснуватиможепроявитисянедугамиорганівдихання,відзапаленьдотуберкульозу.Прицьомувідмінною рисоюастматиківбудевнутрішнєвідчуття,щоунихнемаєправадихати.Дітки-астматикидужесовіснііранимі,якіприймаютьпровинунасебе.

НІС.Банальнийнежитьнасправді нетакий уже простий,аджевін-сигналневизнаннявласноїцінності.Аосьзапаленнямслизовоїоболонкигайморовоїпазухи(гайморит)даєпро себезнатипригніченажалістьдо себе,невіравсвоїсили,атакожвідчуття"всена світіпротимене".

ХВОРОБИ ГОРЛА.Вонивиникаютьвідвідчуттянеповноцінності,нездатностівиразитисебе,атакожчерез страхзаявитипро себеісвої почуття.Такілюдичастоговорять:"Янацене маюправа"ідумають,щодомогтисячогосьсамі неможуть.

НЕЛЮБОВ ДО СЕБЕ Б'Є ПО ІМУНІТЕТУ

Логічно припустити, що таке важливе почуття, як нелюбов до себе, б'є не тільки точково, а й глобально, впливаючи на весь організм в цілому. А значить, сприяє ослаблення імунітету. Важливо розуміти, що імунна система тісно пов'язана з самоідентичністю, здатністю розрізняти свої і чужі кордону, відрізняти своє від чужого, усвідомлювати потреби своєї особистості і визнавати за собою право бути різним, що не виправдовуючись перед оточуючими. Тому у людей з низькою самооцінкою імунітет нерідко буває ослаблений, що відбивається в першу чергу на шкірі. Проблеми з нею бувають у тих, хто соромиться або відкидає самого себе і при цьому надає дуже великого значення думку оточуючих.

ХРЕБЕТ.Далі-гірше.Якщолюдина незупиняєтьсявпрактицісамознищенняіцінуєсебетількизате,щовиявляєтьсякориснимоточуючим(служитьїмпідтримкою),тозйогострижнем(хребтом)починаютьсяпроблеми:відвикривленнядогриж.

АРТРИТ І НИРКИ.Осудсебе,надмірнакритичність,вимогливістьістрогістьдо себе,невміннярозслабитисяівисловитисвоїбажанняіпотребипосприяєпоявіпроблемзниркамиісуглобами.

НИЗЬКИЙ ТИСК.Гіпотонієючастостраждаютьлюди,невпевненівсобіівсвоїхсилах.

ШКТ НЕ МОЖЕ ПЕРЕВАРИТИ НЕЛЮБОВ ДО СЕБЕ

Наше тіло так влаштовано, що деякі органи реагують на зовнішні подразники швидше за інших. Так, хребет треба мучити довго і наполегливо, щоб домогтися проблем з ним, а ось шлунково-кишковий тракт вміє висловлювати невдоволення навіть після шматочка неякісного продукту. Така ж реакція у шлунково-кишковому тракті і на внутрішні конфлікти. Пояснюється такий зв'язок шлункових функцій і метань душі тим фактом, що робота "живота" навіть несвідомо вважається суперважливою. У дитинстві ми ще нічого не знаємо про себе і навряд чи можемо усвідомлювати складні внутрішні суперечності, а ось розпізнати голод і ситість вже можемо і, звичайно, швидко вчимося страждати від першого і радіти другому. Так наш шлунок стає першим життєво важливим органом, що відповідає не тільки за фізіологічні, а й за психологічні реакції, до того ж абсолютно ясним навіть для дитини чином. Хочеться є, в животі дискомфорт – в серці немає радості, настрій жахливий; поїли – нічого не болить, хочеться співати і вершити важливі справи. Так, реагуючи на сигнали шлунка, ми вчимося слухати не тільки своє тіло, але і душу.

Якщознатипро цей зв'язок,можнадовіритисяздатностішлункагострореагуватиінавнутрішніпроблеми,втомучислінаневдоволеннясобою.Завдяки цим знаннямможнауникнутирізнихшлунковихрозладів.

ВИРАЗКА.Вважаєте себе негідним уваги, допомоги і твердо переконані в своїй неповноцінності? Чекайте кольок і виразок. Люди, які зіткнулися з таким діагнозом, часто бувають впевнені, що недостатньо хороші для оточуючих. Вони буквально не можуть перетравити те, що з себе представляють. Але ж ні для кого не секрет, що неперетравлене починає гнити і викликає проблеми. Може бути причиною виразки і підкошений почуття власної гідності, що супроводжується бажанням довести всім свою незамінність, догодити з останніх сил. Корінь зла – занижена самооцінка, надмірна вразливість, сором'язливість, образливість, невпевненість в собі і в той же час підвищена вимогливість до себе, недовірливість, критичність. Цікаво, що такі люди навіть не розуміють, що так шансу довести собі власну значущість у них немає, адже вони будуть незадоволені будь-яким результатом. Три вищі освіти? Треба п'ять. Хороша робота? Треба дві. Цінують п'ятеро друзів? Треба, щоб раділи сотні. Зрадіють сотні? Треба мільйони. І так без кінця. Роздратування і одночасно безпорадність в спробах змінити себе – головні риси людей з проблемами шлунково-кишкового тракту. Також важливо пам'ятати, що особливо часто шлункові функції порушуються у людей, які соромляться свого бажання отримати допомогу від інших.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися
Джерело: Сьогодні

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів