Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

У кожного четвертого в учнів молодших класів в Україні є короткозорість – експерти

Як вирішити великі проблеми маленьких очей

Карапузи в окулярах. У сучасному світі короткозорість все частіше
Карапузи в окулярах. У сучасному світі короткозорість все частіше

Короткозорість-однезнаймасовішихзахворюваньXXIстоліття.Інайсумніше,щозкожнимрокомвоновсемолодшає.Якщоранішеокулярибулидолеювосновномулюдейпохилоговіку,тозаразїхвсечастішеможнапобачитиназовсімюнихносиках.Так,статистикапоказує,щовсередньомукожна четверта дитинавУкраїнівжевмолодшій школістраждаєвідпогіршеннязору.

Раніше вважалося, що головна причина порушення гостроти зору – спадковість. "Навіть якщо один з батьків з дитинства і юності користувався оптикою, їх дитина потрапляє в групу ризику. А якщо і тато, і мама погано бачать, то в 90% випадків їх спадкоємцю доведеться носити окуляри", – пояснює лікар-офтальмолог першої категорії Олена Борецька. Але зараз все частіше короткозорість розвивається через перенапруження зору. Наш зоровий апарат сконструйований таким чином, що очі не повинні довго затримуватися на одному предметі. Тенденції ж сучасного світу такі, що діти вже з пелюшок знайомляться з гаджетами: дивляться різні "развивашки", мультики зі смартфонів і планшетів. "При цьому вони фіксують очі в нерухомому положенні, що сприяє надмірній напрузі. Тому можна сказати, що малюки йдуть в перший клас, вже "підготувавши" очі до погіршення зору. У школі навантаження збільшується, і до того ж після навчання діти знову повертаються до своїх улюблених комп'ютерів і планшетів. У підсумку виходить, що очі відпочивають лише уві сні, а цього часу недостатньо для повноцінного, необхідного їм розвантаження, – пояснює дитячий офтальмолог столичної клініки Марія Колпатська. - Тому офтальмологи б'ють на сполох, адже хвалений науково-технічний прогрес веде до того, що дитяча короткозорість стає бичем сучасного суспільства". Так що якщо безконтрольне захоплення гаджетами і надалі набиратиме обертів, то скоро ми можемо наздогнати Південну Корею, де 96% 19-річних короткозорі.

Ми-заздоровунацію,впевненодивитьсявмайбутнє.Томугазета"Сегодня"разомзкомпаній"Люксоптика"та Благодійнимфондом"Поглядумайбутнє"починаєновийсоціальнийпроект"Здоровий зір".Протягомдвохмісяціввкожномуномерінашоїгазетивизможетезнайтикупоннабезкоштовнуперевіркузорувашої дитини(пам'ятаєте,щодітиніколи нескаржатьсяна те,щопоганобачать!).Такожпротягомроку,врубриці"Здоров'я"мирозповідатимемо,щоробити,щобвінзнавпроокулярахілінзахтількивтеорії.

ВІДКРИТИ ОЧІ НА ПРОБЛЕМУ ЗОРУ

Ольга Гук, головнийредакторгазети"Сегодня":

Відмінне зір – не мій козир. З дитсадка я чула спочатку прохання лікарів показати в таблиці, з якого боку "укушений бублик", а потім доросла до дорослої історії з "Ш" і "Б" сиділи на трубі ... Але якщо раніше діток з вадами зору було всього парочку на клас, то сьогодні стало дивним зустріти дитину з 100% -ою картинкою навколишнього світу. Лікарі, як мантру, повторюють: "Ведіть малюка на обстеження! Адже навіть проста гімнастика для очей здатна творити чудеса на ранніх стадіях відхилень". Але відмовок більше, ніж готовності. Багатьом простіше гримнути на сина чи дочку, щоб перестали сидіти перед комп'ютером або в планшеті/смартфоні. Складіть разом час, витрачений на такі скандали, – це тижні, а у деяких – місяці марного шуму.

Так,нашимочамсьогоднідістається,якніколи.Алеяпротирадикальнихзабороніпозбавленнядитиниможливостіростивногу(абовочі)зісвоїмчасом.Якщоєгаджети,нимипотрібнокористуватися.Алеробитиценеобхіднозрозумом,ініхто,крімбатьків,не подбаєпро цедляулюбленогоспадкоємця.Зробітьподаруноксвоїйродиніза допомогоюгазети"Сегодня"інашихнебайдужихпартнерів-дайтесвоїйрідніймаленькій людинізростативХХIстоліттібезшкодидляздоров'я!

ЗІРЛІКНЕП ДЛЯ БАТЬКІВ

Батькамважливознатиосновнісимптомитрьохнайважливішихдитячихпроблем.

КОРОТКОЗОРІСТЬ. Дитиназцимзахворюваннямбачитьчіткоблизькідоньогооб'єкти,арозташовані вдалині-розмито.Причинацього-неправильнаформаочногояблука-овальна,замістьсферичної.Такаособливістьзоровогоапаратучастопередаєтьсяу спадок,алеможеікупуватисяпідвпливомвжезгаданогоперенавантаження.

ЯК ПРОЯВИТЬ СЕБЕ В ШКОЛІ.Ускладнюєзчитуванняздошки,заважаєорієнтуватисявпросторі.Припрогресуванніпроцесузагрожуєвтратоюгостротизоруіпошкодженнямструктурока.

ДАЛЕКОЗОРІСТЬ. Приційпатологіїдитинадобребачитьвіддаленіпредмети,алезпрацеюсфокусуєтьсянаоб'єктах,розташованихпоруч.Проблемавиникає в основному,якщоочнеяблукокоротше,ніжповиннобутивнормі,рідше-колирогівкаабокришталикнедостатньоопуклі.

ЯК ПРОЯВИТЬ СЕБЕ В ШКОЛІ.Зазвичайпродалекозорістьбатькизнаютьзнародження.Івжезранньогодитинстваукарапузаздалекозорістюможутьвиникатитруднощізпридбаннямбагатьохнавичокіумінь,аджебудь-якаіграшкаабокубик,взятіврукирозпливаютьсяпринаближеннідо очей.Авшколізнижуєтьсяздатністьдо навчання,аджевкнигахізошитахрозпливаютьсябукви.

АСТИГМАТИЗМ. Патологіющеназиваютьзатуманенимзором.Найчастішепроблемавроджена.Виникаєастигматизмчерез нерівномірневикривленнякуполарогівкиводному знапрямків-погоризонталі,вертикаліабодіагоналі.Врезультатіцьогоспотвореннязображенняспотворюється.Якщоастигматизмне лікувати,вінможепривестидо падіннязору,швидкоїстомлюваностіочейіголовного болю.

Читайте найважливіші новини в Telegram, а також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі.

Джерело: Сьогодні

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів