Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Вчені знайшли спосіб знищити вірус герпесу в організмі

Як боротьби з вірусом біологи використовували систему CRISPR

Фото: medic-help.org.ua
Фото: medic-help.org.ua

Вірус герпесу, який до цих пір вважався непереможним, можна повністю прибрати з організму людини на рівні генів. Це відкриття зробили фахівці з Медичного інституту Утрехтського університету (Нідерланди), пише New Scientist.

Герпес має кілька різновидів і викликає ряд захворювань, починаючи від простих висипань на шкірі і закінчуючи вродженими дефектами і хворобою Альцгеймера. До сьогоднішнього дня вважалося, що вірус неможливо прибрати з організму, а всі існуючі препарати націлені на придушення симптомів і підвищення імунітету.

Як боротьби з вірусом вчені використовували систему CRISPR для редагування генів. Коли здійснюється розрив ланцюжка ДНК, пошкодження зазвичай відновлюються, але в цьому місці часто виникають помилки або мутації
.

Читайте також: Сімпоширенихміфівпро герпес

Редагуваннягеназдатнезнищитивірус.ЯкщовіруснаДНКбудерозщепленавдвохібільшемісцях,дуже великийшанснате,щовірус небудевзмозі функціонувати.

Вченівипробувалицейметоднаклітинахмавпиілюдини,інфікованихвірусомЕпштейна-Барра(різновидгерпесу).Якз'ясувалося,якщорозірватиланцюжокДНКвірусуводномумісці,тойогоактивністьзнижуєтьсяна50відсотків,аякщовдвох-то95відсотківвірусузникаєзклітин.

Читайте також: Як позбутися герпесу

Увипадку згерпесомпростоготипу(HSV-1)всевиявилосятрохи складніше,однакцейметоддозволивзапобігти подальшомурозмноженнявірусу.Біологивважають,щоцятехнологіядозволитьперемогтигерпетическиеінфекції,якактивні,такіприховані.Заразвченімають намірзосередитисянатому,якCRISPRбудепрацювативсерединіорганізму,атакожнабезпеціметоду.

Читайте найважливіші новини в Telegram, а також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі.

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів