Головна Сьогодні

Вчені з'ясували, чому жінки живуть довше за чоловіків

Країна проживання не має значення

Фото: соцмережі
Фото: соцмережі

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, жінки живуть довше за чоловіків, незалежно від країни проживання, рівня охорони здоров'я та доходів.

Демографічний феномен вирішила пояснити група вчених Каліфорнійського і Південно-Каліфорнійського університетів, яка провела дослідження на основі історичних даних понад 1700 осіб у віці від 40 років і вище, народжених у період з 1800 по 1935 рік у 13 розвинених країнах Європи та США.

В результаті дослідникам вдалося з'ясувати, що підвищена смертність у чоловіків виявляється лише на початку ХХ століття. У цей же період вчені зафіксували зниження смертності в обох статей, зокрема, завдяки прогресу в галузі охорони здоров'я, а також економіки, пише журнал Shape. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, з 1990 року очікувана тривалість життя при народженні зросла на 6 років, як для чоловіків, так і для жінок.

"В результаті профілактики інфекційних захворювань, завдяки поліпшенню дієти та інших позитивних для здоров'я чинників, знизився рівень смертності у людей, що народилися на початку 1990-х років. У той самий час, саме з цього періоду відзначається розрив у смертності чоловіків і жінок", – говориться в доповіді вчених.

Вчені пов'язують підвищену смертність у чоловіків порівняно з жінками із захворюваннями серцево-судинної системи – схильності до інфаркту та інших хвороб судин і серця. У свою чергу, схильність до цих хвороб експерти пов'язали з курінням, неправильним харчуванням з високим вмістом калорій і насичених жирів.

"Жінки ризикують повторити долю чоловіків. Нездоровий спосіб життя та шкідливі звички можуть змінити нинішній стан і вплинути на демографічний феномен ХХ століття", – підсумовує доктор Лів Янсі.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Популярні статті

Новини партнерів

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти