Головна Сьогодні

Як святкують Великдень в різних країнах світу: США катають яйця з президентом, в Німеччині спускають з гори палаюче колесо

А в Литві і Австрії будують піраміди з крашанок


Великодня хода в Андалусії. Фото
Великодня хода в Андалусії. Фото

ВЕЛИКОБРИТАНІЯ: КУЛЬТ КОРОЛІВСЬКОГО КАПЕЛЮШКА

Уційкраїнітрадиційно,незалежновідконфесії,прийнятоодягатисянапасхальнуслужбуошатно.ОднактількикоролевіЄлизаветіIIвдалосястворитицілийкультзі своговбраннявцейдень.Причомунайбільшеувагипублікаприділяєсамекоролівськомукапелюшку:наслідуючи прикладкоролеви,представницісвітовогобомондувважають,щодляприсутностінапасхальномумолебніпростонеобхіднийретельнопідібранийголовний убірпастельнихтонів.

Цікаво,щокапелюшок,якомуналежить прикраситивінценоснуголовувСвітлеХристове Воскресіння,щорокустворюєтьсяза певними правилами. Його макетвиготовляєтьсяіз соломиіпотімзатверджуєтьсяособистоЄлизаветою.Поляголовногоуборунівякому разі неповинністосуватисязіспиникоміраверхнього одягу.Не можнаробитиїхширокими,щоб незакриватимонаршийликвідпоглядівзахопленихпідданих.Втім,ушириниполівєсутопрактичнийаспект:капелюшокне повиненускладнювативихідзкаретиабоавто.

new_image2_359

Єлизавета на великодній службі

НІМЕЧЧИНА: КОНІ З КІСКАМИ І ПАЛАЮЧІ КОЛЕСА

Увеликодній понеділоквулицівбаварськомумістечкуТраунштайнзапруджуютьучасникикінноїкостюмованоїпроцесіїна честьсвятогоГеоргія.Справавтому,щовін,крімусього іншого,відзначаєтьсящейякпокровительконейта іншихсільськогосподарськихтварин.Метапроцесії-церкваЕттендорфвдекількохкілометрахвідміста,десвященикблагословляєхудобину.Агривиконячок,длябільшої краси,заплітати в численнікіски.

new_image10_75

Траунштайн.Кінна процесія на честь святого Георгія щорічно проходить на півдн ікраїни

Традиціяходимаєдовгуісторію-зXVIстоліття.АсьогоднідійствовТраунштайністалооднимзнайпопулярнішихтуристичнихвидовищ,що прекраснодоповнюєвеликоднісвята.

Схожікінніпроцесіїтакождосихпірзбереглисяулужицькихсербів-невеликої групислов'ян,які проживаютьнапівденному сходіНімеччини-вземляхСаксоніяіБранденбург.Улужичанухвалений спеціальнийнаряддляучасниківпроцесії:циліндр,чорнісюртукиіштани,білісорочки.

УдеякихрегіонахНімеччини(наприклад,назаході)популярнай іншапасхальнатрадиція-дерев'янеколесо"зонненрад"зприв'язанимдоньогохмизомісоломоюпідпалюютьіпускаютькотитисязпагорба.Слідомзапалаючимколесомобов'язковоповиненпростягнутисядовгийвогненний слід.Більшпожежобезпечнийваріантзонненрада-простовеликоднєбагаття,найчастішезустрічаєтьсянапівночікраїни.До слова,вдеякихрайонахУкраїнськихКарпатзвичайрозпалюваннявеликого вогнища-ватри-вднісвяткуванняВеликодняіснуєдавним-давно.

new_image8_114

Зонненрад — палаюче колесо

Нарешті,щеодна,не настількиефектна,алезворушливанімецькатрадиція-начасвеликодніхсвятособливимчиномприкрашаютьсясільськіколодязі.Зовнівиходитьякийсьгібридзріздвяноїялинкиіпасхальногодекору.УдеякихмістечкахнапівдніНімеччини(ШвейцарськаФранконія)такіколодязі-"остербруннен"-сталиповноціннимитуристичними визначними пам'ятками.НайвідомішийперебуваєвселіБіберах.

new_image11_64

Остербруннен. Особливим чином прикрашений колодязь в Баварії

ІСПАНІЯ: БІБЛІЙНА ІСТОРІЯ В КОСТЮМАХ

Кілька століть, протягом яких на Піренейському півострові лютувала інквізиція, дають про себе знати і донині. Наприклад, костюми учасників дійства під час іспанської Семана Санта (Страсний тиждень) виглядають досить похмуро. У ці дні по вулицях міст від кожного храму до головного собору рухаються багатолюдні процесії в супроводі оркестрів. Учасники несуть в руках свічки, а на голови їх надіті загострені ковпаки з прорізаними отворами для очей. Таке вбрання повинен символізувати грішників, що каються. Втім, похмурість маніфестацій непогано пом'якшують пасо – пишно прикрашені платформи зі скульптурними композиціями, що зображують Пристрасті Христові.

ЦятрадиціязародиласящевXVIстолітті.УкожномурегіоніІспанії-своїнюансивїїпроведенні.Алечим південніше,тимбільш пишноюстаєСеманаСанта.Заповір'ям,такскупаєтьсядовге правлінняіновірців-маврів.

new_image7_142

Процесія. Люди в ковпаках уособлюють грішниів

ЛИТВА: ПІРАМІДА З ЯЄЦЬ БУДУЄТЬСЯ ВСІМ МІСТОМ

Пасхальнатрадиціяцієїприбалтійськоїкраїни(причомуїйнемаєі15років)-будуватинаголовнихплощахвеликихмістпірамідизфарбованихяєць.Найбільшу і найгарнішузводятьу Вільнюсі:кількістьяєцьнаїїбудівництводосягає30 тисяч!"Будматеріал"дляпірамідизбирають усіммиром:крашанкипоставляютьгородяни,фірми,влада.Ащечасто-густоміськідереваприкрашаютьсякрасивооформленимияйцями.

new_image13_24

На гілки дерева вішають яйця

ПОЛЬЩА: ШМІГУС-ДИНГУС — ДЕНЬ, КОЛИ МОЖНА ОБЛИТИ ПЕРЕХОЖОГО

Якщобаварцівпонеділок післяВеликодняроз'їжджаютьнамогутніхваговозах,товПольщімолодьобливаєтьсяводою.Втім,уполяківнемаємонополіїна"поливаний понеділок",вінже"шмігус-дингус"(пол.Smigus-dyngus):така розвагане рідкістьдлявсієїЦентральноїіСхідноїЄвропи.Условаківічехів,наприклад,вінназивається"обливачка",наЗахіднійУкраїні-"уливанка","Поливанийпонеділок",усербів-"побусаніпонеделак".

Ідеяритуалупроста:молоділюдиобливаютьодин одногоі,особливо,дівчат.Аті,всвоючергу,голосновереском,тікають.Однимсловом,такийневигадливий,алепереконливийспосібзагравання.Якправило,далівідер,пластиковихпляшокістріляючихводоюіграшковихпістолетівфантазіяучасників нейде.АлевПольщіособливішанувальникишмігус-дингусавикористовувалинавітьпожежнімашини.

new_image3_307

Польща. Відро води як прояв симпатії

new_image12_43

Угорщина. Обливатися люблять не тільки поляки

США: КАТАННЯ ЯЄЦЬ РАЗОМ З ПРЕЗИДЕНТСЬКОЮ РОДИНОЮ

ТрадиційназабаваамериканціввденьПасхи-катанняяєцьпо похиломугазону.Влаштовуютьїївпонеділок,надругийденьсвяткування.Причомувподібномудійствінагазонібіля Білого домуобов'язковоберуть участьпрезидентздружиною.Охочихпокататияйцявкомпаніїпершої особидержавидужебагато,томудлянихорганізовуєтьсялотерея,виграшвякій-вхіднийквиток.Азсамогозаходуведетьсятрансляціянавсюкраїну.

new_image6_158

Змагання. Перемагає той, хто зажене яйце найдалі

АВСТРІЯ: ГОРИ ЯЄЦЬ І КОРОЛІВСЬКИЙ ЯРМАРОК

Обов'язковачастинасвяткуванняВеликоднявАвстрії-святковийбазар.ОдинзнайвідомішихярмарківпроходитьпередпалацомШенбрунн.АнаСтаровенськомувеликодньому ярмарку(площаФрейунгвСтаромумісті)щорічновибудовуєтьсянайбільшавЄвропігораяєць,складеназ40 тисячписанок.

new_image5_201

Відень. Святкова торгівля навколо королівського палацу

Всі подробиці в спецтемі Пасха 2017

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися
Джерело: Сьогодні

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти