Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Чому невдалі побачення змушують нас "знижувати планку"

Самооцінка і усвідомлення власної сексуальності грають важливу роль в процесі вибору супутника життя

Для перевірки гіпотези розробили онлайн-програму. Фото: pixabay.com
Для перевірки гіпотези розробили онлайн-програму.
Фото: pixabay.com

Нове дослідження показало, що жінки, які отримують відмову від цікавого для них чоловіка, можуть стати менш прискіпливими у виборі партнера. І особливо, коли справа доходить до якостей, якими, на їхню думку, повинен володіти "чоловік мрії", пише vesti.ru.

У той час як вибір жінок зазвичай ґрунтується на фізичній привабливості, загальних інтересах і інших рисах, які вони хотіли б бачити в потенційного партнера, дослідники з Оклендського університету (Oakland University) з'ясували, що свіжа романтична невдача може змусити жінок пристосуватися і істотно знизити стандарти. Все це говорить на користь припущення, що самооцінка і усвідомлення власної сексуальності грають важливу роль в процесі вибору супутника життя (у всякому разі, що стосується жінок).

"Таким чином, якщо зворотний зв'язок постійно говорить нам, що ми хороші, ми природним чином очікуємо, що наш партнер теж буде високої якості", – пояснює провідний автор дослідження Ліза Веллінг.

Для перевірки своєї гіпотези команда дослідників розробила онлайн-програму, в якій жінкам випадковим чином розповідали, що потенційний романтичний партнер дав позитивний зворотний зв'язок (погодився на побачення), негативний зворотний зв'язок (відмовився від побачення) або взагалі не дав зворотного зв'язку. В результаті жінки виявилися менш прискіпливими у виборі наступного партнера, якщо в перший раз отримали негативну оцінку власного профілю.

У той же час ті з учасниць дослідження, яким повідомляли, що їхня анкета отримала виключно позитивні відгуки гіпотетичних партнерів, в своєму пошуку продовжували наполягати на рисах "ідеального чоловіка", які позначили на самому початку дослідження. Крім того, на відміну від жінок в двох інших групах, вони віддавали вищу перевагу "мужності" і "брутальності" тих, кого вони продивлялися.

До речі, жінки, які не отримали ніякої зворотного зв'язку, також продовжували наполягати на списку бажаних якостей потенційного партнера, тільки, можливо, трохи менш активно.

Читайте найважливіші новини в Telegram, а також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі.

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів