Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Найбільш незвичайні будинки Києва: будинок-змія і двори-стільники

Де в столиці знайти висотку, в якій живе близько 10 тисяч осіб, і як киянам живеться в "нерівних" квартирах

Фото: Влад Василькевич
Фото: Влад Василькевич

"Сегодня"розшукалавстолицікільканезвичайнихбудинків.Вонине відрізняютьсяархітектурними шедеврамиабохимернимдекором,алевсеодновражають своєюнеймовірноюдовжиною.Наприклад,щобобійтигігантськийбудинокнавулиціЗаболотного,потрібновитратитимайжегодину,анаПрирічнійможна"заблукати"середпід'їздів.

БУДИНОК ДЛЯ НКВСНИКІВ: ТИША І ВІДЕОКАМЕРИ

Найдовшийбудинок,побудованийвКиєвівдовоєннийперіод,знаходитьсянаПечерськунавул.Богомольця,7/14.П'ятиповерховий будинок,вякомуаж21під'їзд,алевсього 177квартир,займаєпрактичновсюнепарнусторонувулиці.Зрізнихсторін430-метровийбудинокподовжуютьсусідні будинки,"приклеєні"впритул:будинок№12повул.П.Орлика,№5та3повул.Богомольцяі№29повул.Шовковичній.Вінбувпобудованийв1934-1935рокахза проектомархітектораГеоргіяЛюбченкаіпризначавсядляспівробітниківНКВС.

Сіра сталінка має статус пам'ятки архітектури і охороняється законом, про що вказує пам'ятна табличка біля третього під'їзду. До речі, парадні тут "наскрізні" – вхід є і з вулиці, і з вузького двору. Але зайти в більшість під'їздів складно: вони обладнані кодовими замками, а на багатьох встановлені відеокамери. Навколо будинку – тиша і спокій. Напевно, завдяки тому, що поруч розміщуються Управління держохорони і Міністерство внутрішніх справ, і за порядком допомагають стежити пам'ятник улюбленим героям фільму "Місце зустрічі змінити не можна" Глібу Жиглову і Володі Шарапову.

Квартиривстарому будинкувеликі.Двушкуплощею81кв.м,безремонту,можнакупитиза5 млнгрн.Затрикімнатнуплощею110кв.мта ще йзкаміномпросятьбільше7 млнгрн.

new_image2_439

Біля МВС. У найдовшому будинку довоєнного періоду на вул. Богомольця продається багато квартир

"ЗМІЯ" БІЛЯ ДНІПРА: ЗАПЛУТАНА НУМЕРАЦІЯ, ХУДОЖНИКИ І КІНО

Чи може бути унікальною панельна радянська висотка? Кияни скажуть: "Вони всі на одне обличчя". А ось і ні! Доказ тому – житловий будинок на вул. Прирічній, 5, в Оболонському районі. На перший погляд непримітна 9-поверхівка, розташована недалеко від Дніпра і Свято-Покровського собору, є найдовшою будівлею з однією адресою з усіх існуючих в Києві. Протяжність будинку – близько 560 метрів. Якщо подивитися на карту або оцінити споруду з висоти пташиного польоту, вона нагадує довжелезну змію, яка звивалася в декількох місцях (будівля складається з чотирьох частин, між якими зроблені розриви для проїздів). Будинок, побудований в 1980 році, дуже незвичайний. По-перше, він налічує 25 під'їздів, але один з них, розташований між двома арками, повністю нежитловий! У ньому розташувалися майстерні Нацспілки художників України. Творчих людей видно здалеку: вхід в парадне, на відміну від інших, яскраво розфарбований, різнобарвну "пляму" видно також на фасаді і вікні верхнього поверху.

"Звернітьувагу,щовбудинку-9поверхів,ау"вставках",якіз'єднуютьйогочастини,-по6-7.Тутприміщеннябільше,стелівище.Длятворчостіцедужезручно",-пояснюютьвмайстернях.До речі,незважаючинатещо"художній"під'їзд-частинаодноговеликого будинку,вінтернетійогочасомвказуютьпідокремимадресою:вул.Прирічна,.

Вражає, але і трохи заплутує місцева нумерація під'їздів. Наприклад, №1 знаходиться в середині будинку. По сусідству з ним з різних сторін – парадні №2 і ... №7. Після №7 йде №11, а далі за зменшенням до №8. Тут і голова йде обертом. З квартирами не легше: згідно Інформаційно-аналітичної системи "Ваш будинок" КМДА, в будинку на Прирічній, 5, – 828 житлових квартир. І в той же час на дверях останнього парадного зазначено, що в ньому розташовані квартири під номерами 838-866. Під час прогулянки біля будинку ми помітили, що місцевим жителям подобається прикрашати прибудинкову територію м'якими іграшками: біля під'їздів собачки, горила, талісмани Євро-2012 Славко і Славко, а на одному з дерев можна побачити панду. А ще тут деякі мешканці неохоче платять за "комуналку": на під'їздах ми помітили оголошення зі списками боржників, яких лякають штрафами і судами.

До речі,цейбудинокможепохвалитисяітим,що"засвітився"вкіно,правдадужедавно.Він,якісусіднійбудинокповул.ГероївСталінграда,26,миготитьвкадрахрадянськогофільму"Розпад"про аваріюнаЧорнобильськійАЕС,вякомузнімалисяОлексійГорбуновтаОлексійСеребряков.Оболонь,щедоситьпустельнупід часзйомок1989-1990 років,за сценаріємперетвориливмістоенергетиківПрип'ять.

new_image5_248

Прирічна. В одному з під'їздів будинку зовсім немає квартир, його займають майстерні художників

"СЕРП" ЧИ "НАПІВКРУЖКА" БІЛЯ МЕТРО

Дивовижний12-поверховийпівкілометровийбудинокможназнайтиінедалековідметро"Дарниця"вДніпровськомурайоні.Вінпобудованийякекспериментальнийв1974-1975рокахвформівеличезногопівкола,защоізаслуживнародніпрізвиська"напівкружка"і"великакитайськастіна".

Убудинкупонад тисячуквартир.Івтой жечасчотиризначнихномерівтутзнайтине вдасться.Справавтому,щобудівля"склеєна"здвохчастин.Вісімйогопід'їздів"юридично"розташованінаДарницькомубульварі,7,аще16-навул.АндріяМалишка,3.Нумераціяобохполовинокпочинаєтьсязсередини,від"арки".По обидваїїбокивисятьбудинковіпокажчикизі стрілочками.Цікаво,щожителіДарницькогобульвару,7,заходятьвсвоїпід'їзди"звулиці",ажителівул.Малишка-з двору.

"Напівкружка"-рекордсменза кількістюліфтів,тутїхаж48.Асходовіклітки-виносні:розташовані невсерединібудинку,авпрямокутних"трубах"замежамибудівлі(одназнихкрасивообвитадикимвиноградомпрактичнонависотудесятогоповерху).Напівкруглаформабудинкупозначиласяінаквартирах-вжитловихкімнатахєгостріітупікути.Накількасантиметрів,яккажутьмешканці,можеваріюватисяівисотастеліводнійкімнаті,алеособливоцене заважає.

Єтутіщеоднавражаючаособливістьу"китайськоїстіни".Будинокобслуговуютьвідразукількакомунальнихорганізацій.Кількапід'їздівналежать міськомужеку,іншіподіленіміжсімомарізнимижитлово-будівельнимикооперативами.Місцевіжителікажуть,щоіякістьпослугпомітнорізниться.

"Нашпід'їздвідноситьсядожеку,віну жахливомустані,ремонтніколи неробився.Щеза мера Омельченкадопід'їздуприбудувалиприміщеннядляконсьєржів,алеконсьєржаунасніколи небуло.Уіншихбільшепорядку",-скаржитьсямешканкаНадіяМатвіївна.Заїїсловами,будинокбудувавсяізаселявсяпо секціях,томуіуправителібіля під'їздіврізні.

Старожиликажуть,щоколибудинокбудувався,поручбувліс,анамісціпарку"Перемоги"-болото!

З приводу незвичайної напівкруглої форми будинку думки побутують різні. Деякі пояснюють, що будівля служить "щитом" від вітру для масиву. Озвучили нам місцеві жительки та іншу версію. "З величезної висоти наш будинок віддалено нагадує серп з знаменитого герба СРСР", – говорить Надія Матвіївна. Пишаються жителі і тим, що в одному з під'їздів будинку на вул. Малишка жив знаменитий актор Сергій Іванов, якому кияни вдячні за чудові ролі Коника з фільму "В бой идут одни" старики "і Ларіосіка з "Днів Турбіних". Зараз тут живуть його дружина і дочка.

new_image_444

Незвичайний. Будинок складається з двох адрес, а за порядком тут стежать 8 різних организацій

"БДЖОЛИНИЙ БУДИНОК": ПАМ'ЯТЬ ПРО ЗАГИБЛИХ І ДВОРИ-СТІЛЬНИКИ

Масив Теремки-1 теж незвичайний в архітектурному плані. На вул. Заболотного, 2-122, знаходиться гігантський багатосекційний житловий комплекс: він складається з 61 будинку різної поверховості (від 12 до 21 поверху), з'єднаних між собою. Дивну особливість будинку можна оцінити тільки з висоти: зверху стає видно прихований малюнок – форма будівлі нагадує гігантські бджолині стільники. Відстань від будинку №2 до №122 по прямій становить 850 метрів, а якщо виміряти кожну "соту", довжина будинку виходить більше 2 км! За кількістю населення будинок нагадує справжній вулик. Всього тут болeе 4 тис. квартир. Якщо прикинути, що в середньому в кожній з них проживає двоє людей, то загальну кількість мешканців можна порівняти з населенням великого села під Києвом.

Зарадиекспериментумивирішили закарбуватичасіобійти"бджолиний"будинок.Завдання,вартовизнати,виявилася непростою.Прогулянкавшвидкомутемпізайняла45хвилин!Ось,здається,щовжекінець.Алеза рогомвідкриваєтьсянова"сота",азанеющеодна,іще...Звичайно,місцевіне ходятьколами,азнають,якможнаскоротитидорогучерезчисленніаркивбудинках.Алевсеоднозізнаються,щоспочатку,яктількизаселилися,постійноплуталися.АрхітекторГеоргійДуховичнийпояснює:

"Якщовдома неприбудовані,томінімальнийрозривміжїхкінцямиповиненстановити9метрів.Длятогощобне втрачатигрошііплощу,будинкиприлаштовуються.Єдина вимогадо подібнихутворень- необхіднакількістьпроїздівіпроходів,щобне потрібнобулопроходитикілометровівідстані.Ащостосуєтьсянезвичайноїформи,торобитивдоманемонотонністьніхтожне забороняє",-говоритьвін.

До речі,вбудинкунаЗаболотного,2-122,взагалінемаєнепарнихномерівбудинків,тільки"парні"."Непарнішукайтена пр.Глушкова,тамтакийжебудинок,алетрохикоротше",-радятьмісцевіжителі.

Дворивбудинкузатишні,здитячимимайданчиками,фруктовимидеревами.Водному знихмивиявилиголубник,віншому...зробленийнебайдужимилюдьмимеморіалзагиблимнаМайдані:з українськимпрапором,портретамигероїв"Небесноїсотні",спаленимиполінамивзалізній бочціікасками.

new_image4_308

Величезний. Будівля складається з 61 будинку, які з'єднані між собою воєдино

Читайте найважливіші новини в Telegram, а також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі.

Джерело: Сьогодні

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів