Головна Сьогодні

Чи має право на пенсію громадянин України, який виїхав на ПМП

Якщо вам перестали виплачувати пенсію, звертайтеся до суду

Громадянство. Якщо ви живете в інші
Громадянство. Якщо ви живете в інші

"У цьомуроціязареєструвалашлюбзфранцузькимгромадянином. Чи залишитьсяуменемояукраїнськапенсія, якщоявирішупоїхатидоньогонапостійнемісцепроживання?"-ВіраАфанасьєва, м. Київ.

ВідповідаєМаринаМедведєва, директор"Центру пенсійногоправа":

"Ст. 64 Конституції України визначено, що конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України.

Згідно з Розділом 11 Конституції України, право на соціальний захист відноситься до засадничих прав та свобод. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та забезпечується ч. 2 ст. 22 Конституції України, за якою конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. Звуження змісту та обсягу і скасування зазначених прав і свобод не допускається. Згідно ч. 2 ст. 2 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні", реєстрація місця проживання або місця перебування особи або її відсутність не може бути умовою реалізації прав і свобод, передбачених Конституцією, законами чи міжнародними договорами України, або підставою для їх обмеження.

При таких обставинах кожен громадянин України, включно з пенсіонерами, має право на вибір свого місця проживання, зі збереженням всіх конституційних прав. Таким чином, ви, проживаючи в державі Франція, як громадянка України, маєте такі ж конституційні права, як і інші громадяни України, оскільки не допускається обмеження права на соціальний захист. Але на практиці в таких випадках ПФ часто припиняє виплати пенсій. Тоді свої права можна буде відстояти в суді.
Якщо ж ви приймете французьке громадянство, то пенсію буде автоматично скасовано".

Всі подробиці в спецтемі Пенсійна реформа

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися
Джерело: Сьогодні

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти