Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Як облаштувати дитячу кімнату

У тренді екологічність, трансформери і ліжка-горища

Від нестачі місця рятують меблі-трансформери.
Від нестачі місця рятують меблі-трансформери.

На кому рука не піднімається економити, так це на власній дитині. Навіть у найважчі часи витрати на потреби малюка починають урізати в останню чергу і вже після того, як самі батьки вже встигли грунтовно затягнути паски. І навпаки, коли життя стає веселіше, кого ми поспішаємо побалувати першим? А як стверджують фахівці з перетворення нашого житла в щось красиве і комфортне, життя в країні починає налагоджуватися. Потихеньку оживає будівництво, а за ним прокидається і меблева галузь, яка останнім часом стала радувати все більш цікавими пропозиціями для юних споживачів. До того ж модні тенденції останніх років дозволяють перебувати в тренді, не впадаючи при цьому в руйнівні витрати – тільки за рахунок власних смаку і винахідливості. Загалом, є привід подумати про оновлення резиденції свого спадкоємця – тим більше що і новий навчальний рік на носі.

Про те, як цікаво і з користю для дитини меблювати дитячу кімнату, нам розповіли архітектор Христина Бовсуновська і дизайнер інтер'єрів Роман Москаленко
.

М'ЯКЕ І КОСМІЧНЕ

Ще недавно вельми популярні серед юного покоління дитячі тематична меблі (ті ж ліжка у вигляді машин або кораблів, меблеві "палаци" для "принцес") сьогодні значно втратили в актуальності. Зараз вважають за краще цілком "стандартні" меблі, оживляючи картину окремими деталями. Менш затребувані і яскраві кольори. Як каже Христина Бовсуновська, дітвора сьогодні теж обирає сучасний "космічний" стиль з м'якими (часто округлими) формами і пастельними тонами, з незвичайним розміщенням або використанням предметів.

Щобне витрачатисянаготовумеблевуіінтер'єрну"екзотику"відвідомихдизайнерів,можнапроявититрохивласноїкреативності."Наприклад,взятизвичайнийгумовийчобіт,наповнитийогоземлеюіпосадитивньомурослину,-наводить прикладХристинаБовсуновська.-Абоперевернутитертку,вставитилампу-іотриматисвітильник".

Удитячій кімнатітакожможутьзнайтисебеплодининішньоїзахопленостіекотематикою -наприклад,"живастіна"зкучерявимирослинамиабомохами.

Умодіідвоярусніліжка,навітьякщоплощівкімнатідоситьнадва"лежбища".Якщожвкімнатідитинаодна-значить,напершомуповерсіможебутирозміщенаробочаабоігровазона,аспальнемісцевинесено"нагорище".

new_image_135

Всевтренді.Ліжко-горище,м'якілініїіпастельні тони.

ПРОБЛЕМИ ЧАСУ І ПРОСТОРУ

Коливдитячій кімнатіживутьдвоє,їїдоводитьсямеблюватитак,щобтаммоглисебекомфортнопочуватимешканцірізнихвікових груп.Але,якне дивно,цежстосуєтьсяікімнатинаодну дитину.Аджесьогодніцемилиймаминсинок,тількизбираєтьсявпершийклас,ане встигнешозирнутися-передвамивжейоржистийікомплексмачопідлітковоговіку.

ПАРА.Якщодіточокдвоє,тодлякожногоповиннабутиоблаштованасвоя"зонавпливу"-місцетількидлянеї.Проблемунестачіпросторудопомагаютьвирішуватимеблі, що трансформуються.ЗасловамиХристиниБовсуновської,останнім часомможнаспостерігатипомітне зростанняїїпопулярності.До тогожщенедавнотакі меблівітчизняноговиробництвачастенькостраждаланедовговічністю.Заразжедеякінашівиробникивжепропонуютьдоситьякісніінадійнізразки.

НА ВИРІСТ.Як стверджує Роман Москаленко, цілком реально меблювати кімнату так, щоб істотних змін не було потрібно 5-8 років. У дусі нинішньої тяги до пастельних тонів загальний фон меблів робиться нейтральним, а вікові переваги дитини можна враховувати за допомогою різних аксесуарів. До того ж у деяких виробників з'явилася така послуга, як заміна фасадів, і це обходиться втричі дешевше, ніж зміна всієї меблів повністю. По можливості слід брати меблі із змінними розмірами. Звичайно, момент зміни меблів все одно прийде. Пам'ятаючи про це, при її виборі уточніть, чи буде потім можливість здати її в рахунок покупки нової.

new_image3_126

Надовго.Кімнатуможнамеблюватитак,щобвніймігжитиідошкільник,іпідліток.

НЕ НАШКОДЬ, ЧИ ДИТЯЧІ МЕБЛІ ПОВИННІ БУТИ ЗДОРОВИМИ

"Слід звертати увагу на дві речі – ергономіку меблів і якість матеріалів", – каже Роман Москаленко. Найбільш очевидний спосіб нашкодити здоров'ю дитини – вибрати меблі з неякісних матеріалів. Наприклад, "ненормативна" ДСП буде отруювати вашого малюка парами формальдегідів. Шкодити можуть також лаки і фарби. Правильною рекомендації перевіряти сертифікати на матеріали недостатньо. "Треба розуміти, що у недобросовісних виробників роками відпрацьовувалося уміння добувати сертифікати незалежно від реальної якості матеріалу", – попереджає Роман Москаленко. Тому, радить дизайнер, звертатися за меблями слід тільки до виробників з ім'ям, історією і хорошою репутацією.

new_image2_152

Обережно.Деякіматеріалиможутьотруювати.

ЕРГОНОМІКА.Якщоговоритипростіше,тоергономіка-цезручністьвикористанняякоїсь речіабопроцесу.Ергономічні меблідозволяютьменшевтомлюватисяізнижуютьнегативне навантаженнянатіло.Особливоцеважливодляучнів,якимдоводитьсябагато часупроводитизавиконаннямдомашніхзавдань.Требавраховувати,щохороші меблідлянавчаннямаютьсвоюспецифіку,томуБовсуновськарекомендуєзакуповуватисяувиробників,що спеціалізуютьсясаменаергономічнихвиробах.

new_image5_91

Ергономіка.Знижує навантаженнянатіло.

Читайте найважливіші новини в Telegram, а також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі.

Джерело: Сьогодні

Новини партнерів

Загрузка...

Популярні статті

Новини партнерів